Zbiórka Koci szpitalik i psi dom seniora - miniaturka zdjęcia

Koci szpitalik i psi dom seniora

Kochani, jesteśmy Oddziałem TOZ prowadzącym od wielu lat Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie.  Naszym podopiecznym zapewniamy 24 godziny na dobę ciepłe i suche schronienie, karmę, wodę oraz opiekę pielęgniarzy, prowadzimy także aktywne poszukiwania właścicieli lub nowych domków. Zwierzakom zapewniamy także profilaktykę i pomoc lekarzy weterynarii. Poza opieką nad zwierzętami w schronisku prowadzimy także akcję dokarmiania oraz sterylizacji kotów wolno żyjących z terenu Chorzowa.
Każdego roku przyjmujemy do naszego schroniska ok. 1500 zwierząt, z czego niemal 500 to koty (!) Ok. 80% kotów, które do nas trafiają, to biedaki wymagające leczenia. Przyjmujemy kociaki po wypadkach, ranne, połamane, ale najczęściej pojawiają się u nas kociaki cierpiące na różnego rodzaju choroby zakaźne. Każdego roku wiosną  i latem nasze kociarnie pękają w szwach. Mimo zachowania szczególnej higieny wiele paskudnych chorób wędruje w powietrzu i rozprzestrzenia się. Najlepszym wyjściem z sytuacji byłby osobny budynek na terenie schroniska, tzw. KOCI SZPITALIK.Osobny budynek odizolowałby chore zwierzaki od zdrowych. Koty, które trafiły do nas zdrowe lub są już wyleczone nie byłyby narażone przez chore osobniki. Chore kotki miałyby za to bezpieczne miejsce, w którym mogłyby spokojnie dochodzić do zdrowia.Najlepszym wyjściem z sytuacji byłby kontener z zapleczem sanitarnym przystosowany dla zwierząt. Do tego typu kontenera bez problemu można podłączyć bieżącą wodę oraz ogrzewanie. Trzeba by także zadbać o odpowiednie wyposażenie. To sposób najtańszy, ale nie ukrywamy, że dla nas samych nadal zbyt drogi. Orientacyjnie koszt wyniesie minimum 80 tys. zł. 

Patrząc każdego roku na ogromne ilości bezdomnych, chorych kociaków oraz tych zdrowych narażonych na zakażenie, dochodzimy do wniosku, że warto spróbować polepszyć warunki obydwu grup. Po to jesteśmy - by im pomagać <3 Pomożecie nam pomagać?

Przekaż cegiełkę i pomóż chorym, bezdomnym kotom przebywającym w chorzowskim schronisku.


NOWE WIEŚCI:

Kochani, aktualny plan zakłada kontener dwukondygnacyjny. Na parterze chcielibyśmy stworzyć DOM PSIEGO SENIORA, a na 1szym piętrze KOCI SZPITALIK :) Połączymy 2w1 i obie najbardziej potrzebujące grupy schroniskowych zwierzaków będą miały zapewniony lepszy byt. Pomożecie? ;)Wybierz kwotę

Aktualności

 • Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie - awatar

  Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie

  02.11.18
  02.11.18

  Jesteśmy coraz bliżej celu. Wierzymy że marzenia się spełniają. Marzenia chorych i starych zwierzaków, które od losu oczekuję tak naprawdę niewiele. My chcemy je zrealizować. Niestety trudno będzie bez Państwa pomocy. Dlatego prosimy POMÓŻCIE NAM POMAGAĆ. Przedstawiamy Państwu historię Zygusia - psa seniora. Zyguś to smutny piesek w typie spaniela. Trafił do nas na początku października b.r. Tak jak niestety podejrzewaliśmy - nikt się po niego nie zgłosił... Biedak jest kompletnie niewidomy. Trafił do nas skołtuniony, z mocno pościeranymi zębami. O psiaka od dawna nikt nie dbał, możliwe nawet, że był trzymany na podwórku... Psiak jest już wiekowy, ale poza ślepotą jest w niezłej formie fizycznej. Problem w tym, że Zyguś nie wie co się dzieje. Otacza go hałas ujadających psów. W takich warunkach życie jest dla niego bardzo stresujące :( Potrzebny byłby ciepły kącik i pełna miseczka w jakimś spokojnym domu. Czy jest na to jakakolwiek szansa???

  Zdjęcie aktualności 21 463

Komentarze

 • Anna Em - awatar

  Anna Em

  08.12.18
  08.12.18

  Mniej złych ludzi a wiecej godnego życia ❤

 • Ewka - awatar

  Ewka

  02.03.18
  02.03.18

  Powodzenia 😘 oby się udało 😊

 • PIOTR PRZYBYŁ - awatar

  PIOTR PRZYBYŁ

  19.02.18
  19.02.18

  POWODZENIA !!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.02.18
  14.02.18

  Szczytny cel, trzymam kciuki za powodzenie akcji!

 • BasiA - awatar

  BasiA

  12.02.18
  12.02.18

  Powodzenia w postawieniu szpitala dla kotów ;-)

Wpłaty - 133

Anonimowy Darczyńca - awatar
150
Anonimowy Darczyńca
Julia - awatar
50
Julia
Anna Em - awatar
20
Anna Em
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Agnieszka - awatar
10
Agnieszka
EwaS - awatar
50
EwaS
MagdaSz - awatar
100
MagdaSz
Manio - awatar
100
Manio
Jarosław Gontarz - awatar
100
Jarosław Gontarz

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.