Kochani, jesteśmy Oddziałem TOZ prowadzącym od wielu lat Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie.  Naszym podopiecznym zapewniamy 24 godziny na dobę ciepłe i suche schronienie, karmę, wodę oraz opiekę pielęgniarzy, prowadzimy także aktywne poszukiwania właścicieli lub nowych domków. Zwierzakom zapewniamy także profilaktykę i pomoc lekarzy weterynarii. Poza opieką nad zwierzętami w schronisku prowadzimy także akcję dokarmiania oraz sterylizacji kotów wolno żyjących z terenu Chorzowa.
Każdego roku przyjmujemy do naszego schroniska ok. 1500 zwierząt, z czego niemal 500 to koty (!) Ok. 80% kotów, które do nas trafiają, to biedaki wymagające leczenia. Przyjmujemy kociaki po wypadkach, ranne, połamane, ale najczęściej pojawiają się u nas kociaki cierpiące na różnego rodzaju choroby zakaźne. Każdego roku wiosną  i latem nasze kociarnie pękają w szwach. Mimo zachowania szczególnej higieny wiele paskudnych chorób wędruje w powietrzu i rozprzestrzenia się. Najlepszym wyjściem z sytuacji byłby osobny budynek na terenie schroniska, tzw. KOCI SZPITALIK.Osobny budynek odizolowałby chore zwierzaki od zdrowych. Koty, które trafiły do nas zdrowe lub są już wyleczone nie byłyby narażone przez chore osobniki. Chore kotki miałyby za to bezpieczne miejsce, w którym mogłyby spokojnie dochodzić do zdrowia.Najlepszym wyjściem z sytuacji byłby kontener z zapleczem sanitarnym przystosowany dla zwierząt. Do tego typu kontenera bez problemu można podłączyć bieżącą wodę oraz ogrzewanie. Trzeba by także zadbać o odpowiednie wyposażenie. To sposób najtańszy, ale nie ukrywamy, że dla nas samych nadal zbyt drogi. Orientacyjnie koszt wyniesie minimum 80 tys. zł. 

Patrząc każdego roku na ogromne ilości bezdomnych, chorych kociaków oraz tych zdrowych narażonych na zakażenie, dochodzimy do wniosku, że warto spróbować polepszyć warunki obydwu grup. Po to jesteśmy - by im pomagać <3 Pomożecie nam pomagać?

Przekaż cegiełkę i pomóż chorym, bezdomnym kotom przebywającym w chorzowskim schronisku.


NOWE WIEŚCI:

Kochani, aktualny plan zakłada kontener dwukondygnacyjny. Na parterze chcielibyśmy stworzyć DOM PSIEGO SENIORA, a na 1szym piętrze KOCI SZPITALIK :) Połączymy 2w1 i obie najbardziej potrzebujące grupy schroniskowych zwierzaków będą miały zapewniony lepszy byt. Pomożecie? ;)Aktualności

 • Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie - awatar

  Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie

  05.01.19
  05.01.19

  Dwa kontenery o wartości 80 tyś. stoją już na terenie naszego schroniska :) Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wpłaciły swoją cegiełkę na zbiórkę Kociego Szpitalika. Udało się zebrać ogromną kwotę :) Jesteśmy wdzięczni darczyńcom, którym los naszych podopiecznych nie jest obojętny.

  Zdjęcie aktualności 23 908

Komentarze

 • Anna Em - awatar

  Anna Em

  08.12.18
  08.12.18

  Mniej złych ludzi a wiecej godnego życia ❤

 • Ewka - awatar

  Ewka

  02.03.18
  02.03.18

  Powodzenia 😘 oby się udało 😊

 • PIOTR PRZYBYŁ - awatar

  PIOTR PRZYBYŁ

  19.02.18
  19.02.18

  POWODZENIA !!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.02.18
  14.02.18

  Szczytny cel, trzymam kciuki za powodzenie akcji!

 • BasiA - awatar

  BasiA

  12.02.18
  12.02.18

  Powodzenia w postawieniu szpitala dla kotów ;-)

Wpłaty - 136

Katarzyna Krasnodębska - awatar
5
Katarzyna Krasnodębska
Marek - awatar
100
Marek
Agata - awatar
30
Agata
Anonimowy Darczyńca - awatar
150
Anonimowy Darczyńca
Julia - awatar
50
Julia
Anna Em - awatar
20
Anna Em
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Agnieszka - awatar
10
Agnieszka
EwaS - awatar
50
EwaS

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij