Zbiórka Koci szpitalik i psi dom seniora - miniaturka zdjęcia

Koci szpitalik i psi dom seniora

Kochani, jesteśmy Oddziałem TOZ prowadzącym od wielu lat Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie.  Naszym podopiecznym zapewniamy 24 godziny na dobę ciepłe i suche schronienie, karmę, wodę oraz opiekę pielęgniarzy, prowadzimy także aktywne poszukiwania właścicieli lub nowych domków. Zwierzakom zapewniamy także profilaktykę i pomoc lekarzy weterynarii. Poza opieką nad zwierzętami w schronisku prowadzimy także akcję dokarmiania oraz sterylizacji kotów wolno żyjących z terenu Chorzowa.
Każdego roku przyjmujemy do naszego schroniska ok. 1500 zwierząt, z czego niemal 500 to koty (!) Ok. 80% kotów, które do nas trafiają, to biedaki wymagające leczenia. Przyjmujemy kociaki po wypadkach, ranne, połamane, ale najczęściej pojawiają się u nas kociaki cierpiące na różnego rodzaju choroby zakaźne. Każdego roku wiosną  i latem nasze kociarnie pękają w szwach. Mimo zachowania szczególnej higieny wiele paskudnych chorób wędruje w powietrzu i rozprzestrzenia się. Najlepszym wyjściem z sytuacji byłby osobny budynek na terenie schroniska, tzw. KOCI SZPITALIK.Osobny budynek odizolowałby chore zwierzaki od zdrowych. Koty, które trafiły do nas zdrowe lub są już wyleczone nie byłyby narażone przez chore osobniki. Chore kotki miałyby za to bezpieczne miejsce, w którym mogłyby spokojnie dochodzić do zdrowia.Najlepszym wyjściem z sytuacji byłby kontener z zapleczem sanitarnym przystosowany dla zwierząt. Do tego typu kontenera bez problemu można podłączyć bieżącą wodę oraz ogrzewanie. Trzeba by także zadbać o odpowiednie wyposażenie. To sposób najtańszy, ale nie ukrywamy, że dla nas samych nadal zbyt drogi. Orientacyjnie koszt wyniesie minimum 80 tys. zł. 

Patrząc każdego roku na ogromne ilości bezdomnych, chorych kociaków oraz tych zdrowych narażonych na zakażenie, dochodzimy do wniosku, że warto spróbować polepszyć warunki obydwu grup. Po to jesteśmy - by im pomagać <3 Pomożecie nam pomagać?

Przekaż cegiełkę i pomóż chorym, bezdomnym kotom przebywającym w chorzowskim schronisku.


NOWE WIEŚCI:

Kochani, aktualny plan zakłada kontener dwukondygnacyjny. Na parterze chcielibyśmy stworzyć DOM PSIEGO SENIORA, a na 1szym piętrze KOCI SZPITALIK :) Połączymy 2w1 i obie najbardziej potrzebujące grupy schroniskowych zwierzaków będą miały zapewniony lepszy byt. Pomożecie? ;)Wybierz kwotę

Aktualności

 • Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie - awatar

  Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie

  12.02.18
  12.02.18

  Kochani, aktualny plan zakłada kontener dwukondygnacyjny. Na parterze chcielibyśmy stworzyć DOM PSIEGO SENIORA, a na 1szym piętrze KOCI SZPITALIK :) Połączymy 2w1 i obie najbardziej potrzebujące grupy schroniskowych zwierzaków będą miały zapewniony lepszy byt. Pomożecie? ;)

Komentarze

 • Ewka - awatar

  Ewka

  02.03.18
  02.03.18

  Powodzenia 😘 oby się udało 😊

 • PIOTR PRZYBYŁ - awatar

  PIOTR PRZYBYŁ

  19.02.18
  19.02.18

  POWODZENIA !!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.02.18
  14.02.18

  Szczytny cel, trzymam kciuki za powodzenie akcji!

 • BasiA - awatar

  BasiA

  12.02.18
  12.02.18

  Powodzenia w postawieniu szpitala dla kotów ;-)

Wpłaty - 119

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Jola - awatar
30
Jola
Łukasz - awatar
20
Łukasz
Paulina Janota - awatar
15
Paulina Janota
Anonimowy Darczyńca - awatar
33
Anonimowy Darczyńca
Barbara Cierpioł - awatar
30
Barbara Cierpioł
Anonimowy Darczyńca - awatar
2
Anonimowy Darczyńca
Ewa maria - awatar
50
Ewa maria
Tomasz Panchyrz - awatar
50
Tomasz Panchyrz
Dorota Panchyrz - awatar
100
Dorota Panchyrz

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.