Zbiórka Kolędnicy Misyjni dla Misji - zdjęcie główne

Kolędnicy Misyjni dla Misji

620 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Zdalne dzieło Kolędników Misyjnych

Kolędnicy Misyjni w Archidiecezji Krakowskiej są niestrudzonymi wędrowcami od domu domu, by nieść Dobrą Nowinę o Zbawieniu i zbierać ofiary dla tych najbiedniejszych żyjących w krajach misyjnych, którzy nie znają jeszcze Jezusa.     W tym roku chcemy kolędować dla dzieci, którymi opiekują się misjonarze             z naszej archidiecezji. 

Wychodzili ze swoich domów

Wiemy, że z przyczyn pandemii w wielu miejscach nie podjęto tego pięknego dzieła dla misji. W niektórych parafiach próbowano różnych sposobów poprzez kolędowania przy Kościele albo proszono, by Parafianie wychodzili ze swoich domów do odwiedzających ich Kolędników Misyjnych. Jest to dobry pomysł na sytuację jaka zaistniała i może się powtórzyć.

Dotyczy spraw duchowych i materialnych 

Z wielką nadzieją patrzymy w przyszłość. Mamy nadzieję, że w czasie najbliższych Świąt Bożego Narodzenia będziemy mogli już bez obaw przeżywać to, co dokonało się w ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem. Czas pandemii jeszcze bardziej uświadomił nam, jakie są podziały wśród ludzi, jak kraje Trzeciego Świata potrzebują pomocy od nas. To dotyczy spraw materialnych i duchowych. Jako chrześcijanie możemy się przyczynić do tego, aby ludzie umieli się dzielić, pomagać sobie nawzajem. Bogata część ludzkości nie może zapomnieć o biednych, głodujących, chorujących.

Kolędowanie to dawanie świadectwa

Należymy do tych szczęśliwych, którzy znają Chrystusa od młodości. Chociaż nasz kontynent staje się terenem misyjnym, w naszej ojczyźnie, mimo szybko postępujących przemian, nadal możemy innym dać wiele. A dzieląc się wiarą z innymi, sami umocnimy naszą wiarę. Dlatego idźcie chętnie kolędować. Idźcie odważnie, choć mogą nas spotkać trudności. Musimy pamiętać, że tu na ziemi jesteśmy tylko na chwilę. Jezus obiecał, że kto przeżyje to życie z Nim, kto będzie miał dla Niego miejsce w sercu i życiu - otrzyma wieczne zbawienie. Możemy innym pomóc, aby nie utracili tego, co obiecał nam Pan Jezus. Kolędowanie, to wyjątkowa okazja dawania świadectwa.

Nie mogą swobodnie wyznawać wiary

Tym razem chcemy szczególnie pamiętać o swoich rówieśnikach, którzy żyją         w centralnej Azji. Często są biedni i nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Możemy im pomóc naszymi modlitwami i ofiarami. Wspomożemy także misjonarzy i misjonarki, którzy w różnych częściach świata głoszą Ewangelię.

Biuletyn Kolędnicy Misyjni

Został wydany biuletyn „Kolędnicy Misyjni 2021”, który przesłano do Parafii. Zawiera on między innymi informacje dotyczące krajów, które chcemy wesprzeć swoją modlitwą i ofiarą: Kazachstan, Kirgistan i Uzbekistan.

Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych

Zaplanowane Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych w dniu 8 stycznia 2022 roku w Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie-Białych Morzach nie odbędzie się z powodu trwających obostrzeń pandemii.

Wszystkim Katechetom, Rodzicom, Opiekunom i Animatorom dziękujemy za przygotowanie grup Kolędników Misyjnych i za to, że kolędujecie razem z dziećmi.

 ks. Tadeusz Dziedzic 

 s. Bożena Najbar

 Z powodu pandemii ofiary można składać poprzez pomagam.pl

Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie zdalne w dzieło Kolędników Misyjnych

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Wydział Misyjny Archidiecezji Krakowskiej - awatar

  Wydział Misyjny Archidiecezji Krakowskiej

  02.01.2022
  02.01.2022

  Wychodzili ze swoich domów Zwracamy się z wielką prośbą o podjęcie na nowo dzieła Kolędników Misyjnych w okresie Bożego Narodzenia. Wiemy, że z przyczyn pandemii w wielu miejscach nie podjęto tego pięknego dzieła dla misji. W niektórych parafiach próbowano różnych sposobów poprzez kolędowania przy Kościele albo proszono, by Parafianie wychodzili ze swoich domów do odwiedzających ich Kolędników Misyjnych. Jest to dobry pomysł na sytuację jaka zaistniała i może się powtórzyć. Dotyczy spraw duchowych i materialnych Z wielką nadzieją patrzymy w przyszłość. Mamy nadzieję, że w czasie najbliższych Świąt Bożego Narodzenia będziemy mogli już bez obaw przeżywać to, co dokonało się w ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem. Czas pandemii jeszcze bardziej uświadomił nam, jakie są podziały wśród ludzi, jak kraje Trzeciego Świata potrzebują pomocy od nas. To dotyczy spraw materialnych i duchowych. Jako chrześcijanie możemy się przyczynić do tego, aby ludzie umieli się dzielić, pomagać sobie nawzajem. Bogata część ludzkości nie może zapomnieć o biednych, głodujących, chorujących. Kolędowanie to dawanie świadectwa Należymy do tych szczęśliwych, którzy znają Chrystusa od młodości. Chociaż nasz kontynent staje się terenem misyjnym, w naszej ojczyźnie, mimo szybko postępujących przemian, nadal możemy innym dać wiele. A dzieląc się wiarą z innymi, sami umocnimy naszą wiarę. Dlatego idźcie chętnie kolędować. Idźcie odważnie, choć mogą nas spotkać trudności. Musimy pamiętać, że tu na ziemi jesteśmy tylko na chwilę. Jezus obiecał, że kto przeżyje to życie z Nim, kto będzie miał dla Niego miejsce w sercu i życiu - otrzyma wieczne zbawienie. Możemy innym pomóc, aby nie utracili tego, co obiecał nam Pan Jezus. Kolędowanie, to wyjątkowa okazja dawania świadectwa. Nie mogą swobodnie wyznawać wiary Tym razem chcemy szczególnie pamiętać o swoich rówieśnikach, którzy żyją w centralnej Azji. Często są biedni i nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Możemy im pomóc naszymi modlitwami i ofiarami. Wspomożemy także misjonarzy i misjonarki, którzy w różnych częściach świata głoszą Ewangelię. Biuletyn Kolędnicy Misyjni Został wydany biuletyn „Kolędnicy Misyjni 2021”, który przesłano do Parafii. Zawiera on między innymi informacje dotyczące krajów, które chcemy wesprzeć swoją modlitwą i ofiarą: Kazachstan, Kirgistan i Uzbekistan. Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych Zaplanowane Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych w dniu 8 stycznia 2022 roku w Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie-Białych Morzach nie odbędzie się z powodu trwających obostrzeń pandemii. Wszystkim Katechetom, Rodzicom, Opiekunom i Animatorom dziękujemy za przygotowanie grup Kolędników Misyjnych i za to, że kolędujecie razem z dziećmi. ks. Tadeusz Dziedzic s. Bożena Najbar

  Zdjęcie aktualizacji 85 142

620 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 7

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Marta - awatar
Marta
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Kolędnik z Krakowa - Nowego Bieżanowa - awatar
Kolędnik z Krakowa - Nowego Bieżanowa
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Martyna - awatar
Martyna
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij