Postawmy Kasię na nogi

761 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Wieczorek - awatar

Agnieszka Wieczorek

Organizator zbiórki

Zdjęcie opisu zbiórki Postawmy Kasię na nogi

Nasza Historia

Jestem matką 18-letniej Katarzyny. To ona jest główną bohaterką naszej historii. Od dziecka miała talent - poczucie rytmu, gibkość, wdzięk. Dość wcześnie zaczęła trenować gimnastykę artystyczną. Szybko zaczęła osiągać sukcesy, mistrzostwa. Po kilku latach zajęła się tańcem i tam też jej krótka kariera bogata była w puchary i medale - mistrzostwa świata, Warszawy. Obowiązywały ją okresowe badania ortopedyczne, co uśpiło moją czujność, mimo że też jestem lekarzem. Ona długo nie zwracała uwagi na ból, a lekarze nie widzieli jej dolegliwości. Dopiero jak zmiany w kolanach były zaawansowane, okazało się, że stan jest poważny, wynikający częściowo z wrodzonej wady w budowie. W wieku 15 i 16 lat przeszła dwie operacje wycięcia łąkotek. Nikt nie uprzedził nas, że wycięta w tym wieku łąkotka to poważna sprawa. Wielu tancerzy miało to za sobą, ale nie tak młodych...W chwili obecnej Kasia ma zniszczone głowy kości w prawym stawie kolanowym i grozi jej proteza kolana. Ma trudności z chodzeniem, a ma dopiero 18 lat... Przez cały czas odczuwa okropny ból trących o siebie kości.

Zdjęcie opisu zbiórki Postawmy Kasię na nogi

Dajmy Kasi szansę na życie bez protezy

Żeby dać jej szansę na życie bez protezy, lekarz zaproponował zabiegi, które pozwolą jej uniknąć kalectwa. Jednak zabiegi te nie są refundowane i muszą być zrobione prywatnie. Będzie to dwuetapowy zabieg prowadzący do wszczepienia łąkotki od dawcy. W Polsce taki przeszczep jest niedostępny. Trzeba go zamówić za granicą, prawdopodobnie w USA

Jednocześnie, czekając na zabieg, ból i problemy z chodzeniem narastają. Trzeba go zrobić jak najszybciej, żeby ulżyć jej w cierpieniu. Pierwszy zabieg będzie pod koniec listopada. Drugi - jak znajdzie się dawca.

Trzeba dodać, że oprócz wspaniałej tancerki, której kariera skończyła się w szczycie jej formy, Kasia jest cudowną, bardzo dobrą osoba. Znosi cierpienie bez skargi, jest uśmiechnięta, choć w głębi duszy cierpi...Taniec był całym jej życiem, odkąd stanęła na nogi jako niemowlę...

Teraz jedynym moim marzeniem jest postawić ją z powrotem na nogi!

Zdjęcie opisu zbiórki Postawmy Kasię na nogi

Moja prośba o wsparcie może sie wydawać nieuzasadniona

Jestem lekarzem, pracuję, zarabiam. Ale utrzymuję sama siebie i dwoje moich dorosłych, uczących się dzieci. Ich ojciec nie bierze udziału w utrzymaniu. Suma, którą trzeba wydać na operację, przekracza moje możliwości. Choć jestem w stanie sprzedać wszystko, żeby ulżyć jej w cierpieniu....

Moim największym marzeniem jest, aby Kasia pobiegła do autobusu tak, żeby straciła oddech. Aby poszła na 10 piętro po schodach, aby mogła pobiegć po plaży. Lub żeby po prostu mogła przejść się na spacer po mieście i nie czuła bólu...

Zdjęcie opisu zbiórki Postawmy Kasię na nogiZdjęcie opisu zbiórki Postawmy Kasię na nogiZdjęcie opisu zbiórki Postawmy Kasię na nogiZdjęcie opisu zbiórki Postawmy Kasię na nogi

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Agnieszka Wieczorek - awatar

  Aktualności

  09.01.2016
  09.01.2016

  Kasia jest już po pierwszej operacji. Polegała na wszczepieniu systemu ATLAS knee system. Czuję się coraz lepiej , choć jeszcze nie chodzi bez użycia kul łokciowych. Jest pod opieką rehabilitantów. Czeka na dawcę przeszczepu łąkotki z fragmentami sąsiednich kości. Jest to operacja nietypowa, dlatego cena jej jest bardzo wysoka.
  Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy nas wspierają i trzymają kciuki .

Komentarze


 • Marta - awatar

  Marta

  04.11.2015
  04.11.2015

  Nie zastanawiaj się - pomóż na ile możesz! Grosz do grosza i uratujemy Kasi kolana. To wspaniała, wartościowa dziewczyna i naprawdę warto jej pomóc.

  • Agnieszka Wieczorek - awatar

   Agnieszka Wieczorek - Organizator zbiórki

   04.11.2015
   04.11.2015

   Bardzo dziękujemy, takie wsparcie znaczy dla nas bardzo wiele...teraz widzimy ilu mamy przyjaciół... i bardzo to cenimy. Bardzo, bardzo dziękujemy

 • Rafał - awatar

  Rafał

  02.11.2015
  02.11.2015

  Trzymaj się Kasia! :)

  • Agnieszka Wieczorek - awatar

   Agnieszka Wieczorek - Organizator zbiórki

   02.11.2015
   02.11.2015

   Dziękujemy, Panie Rafale :)

761 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Wieczorek - awatar

Agnieszka Wieczorek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 9

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Beata - awatar
Beata
50
olga - awatar
olga
50
Jakub - awatar
Jakub
500
Maciej - awatar
Maciej
20
Łukasz - awatar
Łukasz
10
Marta - awatar
Marta
100
jarek - awatar
jarek
20
Rafał - awatar
Rafał
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij