Zbiórka Komputery dla dzieci z biednych - miniaturka zdjęcia

Komputery dla dzieci z biednych Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Komputery dla dzieci z biednych - zdjęcie główne

Komputery dla dzieci z biednych

251 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Mariusz Grabowski - awatar

Mariusz Grabowski

Organizator zbiórki

Kim jesteśmy?


Jesteśmy grupą przyjaciół z miasta Zabrze, która jak tylko może pomaga dzieciakom z jednej z biednych dzielnic naszego miasta.


Jak to się zaczęło?


Kilka lat temu postanowiliśmy organizować dzieciakom z jednej z tzw. "biednych dzielnic" naszego miasta czas wolny, który do tej pory spędzali tak:

 

Zaczęliśmy im organizować wypady do kina, na basen czy też na cały dzień do Krakowa.


Zastanawialiśmy się co zrobić aby środowisko w którym dorastają gdzie zza każdego rogu wylewa się pijaństwo, bieda i bezrobocie ich nie wchłonęło i stali się oni kolejnymi w tej dzielnicy ludźmi którzy zasilą grono bezrobotnych, siedzących od rana do wieczora na ławkach i pijących alkohol.


I tak od kilku lat pokazujemy im że można żyć inaczej zabierając ich w różne w/w miejsca, i jak wynikało z rozmowy z nimi, oni chcą się wyrwać, nie chcą tak żyć.

Najlepszym sposobem aby się wyrwały z tego wszystkiego są dobre wyniki w nauce, dzięki czemu będą mieli większe perspektywy.

I tak dwa lata temu wpadliśmy  na pomysł aby w jakiś sposób im tą naukę ułatwić, i postanowiliśmy rok rocznie fundować jednemu z tych dzieciaków fundować komputer i opłacać dostęp do internetu, co pozwoli im się szybciej rozwijać.


Pierwsza zbiórka


Pierwszą zbiórkę robiliśmy wśród znajomych, każdy dał co miał i jakoś udało nam się poskładać komputer i przed Bożym narodzeniem roku 2014 podłączyliśmy go u jednego z tych dzieciaków, działa on do dziś i pomaga w nauce.


Druga zbiórka


Druga zbiórka miała miejsce w zeszłym roku, również robiliśmy to wśród znajomych, jednak tym razem wykorzystaliśmy również internet aby akcję bardziej rozpropagować, nie zbieraliśmy tylko pieniędzy, ale również podzespoły komputerowe aby to z nich poskładać kolejny zestaw.

I tak udało nam się zebrać trochę podzespołów, gotówki, dzięki czemu poskładaliśmy dwa komputery i kupiliśmy laptopa, tak więc trzech dzieciaków cieszy się nimi do dziś.


Trzecia zbiórka? 


Trzecia zbiórka tradycyjnie miała być w tym roku w podobnym formacie, jednak coś się zmieniło, otóż większość z tych dzieciaków chce aby to on był kolejnym obdarowanym w tym roku, a nie chcemy obdarować jednego i widzieć smutnej miny innych dlatego próbujemy zrobić to na większą skalę.


Na co zbieramy?


Nie chcąc ich zawieść postanowiliśmy działać, zrobiliśmy listę zapotrzebowania, kosztorys, i zaczęliśmy od odwiedzania naszych lokalnych przedsiębiorców prosząc o pomoc, i tak jeden z nich podarował nam 5 monitorów, właściciel sklepu komputerowego obiecał komplety oprzyrządowania, czyli klawiatury, myszki itd. do wszystkich komputerów jakie uda nam się kupić i poskładać.

Jesteśmy na finiszu rozmów z naszym lokalnym dostawcą internetu, dzięki czemu będzie dostęp do sieci dla wszystkich obdarowanych za darmo i na stałe.


Ile potrzebujemy?


Jednak nasza skromna trzyosobowa grupa chodź bardzo zdeterminowana, nie jest w stanie zebrać odpowiedniej kwoty.

Dlatego postanowiliśmy zrobić zbiórkę w sieci, na większą skalę z nadzieją że nam się uda.

Plan jest ambitny, chcemy w tym roku kupić 10 komputerów, na co potrzeba ok 25 000 złotych, zakupimy za to kompletne zestawy wraz z oprogramowaniem, a dzięki stałemu dostępowi do internetu dzieciaki będą mogły pogłębiać wiedzę, odrabiać lekcje, i po prostu nie będą już w szkole traktowani jako "ci biedni" którzy o internecie słyszeli tylko z telewizji.


Bardzo liczymy na internetową społeczność która nie raz pokazała że ma wielkie serce, mamy nadzieję że i tym razem tak będzie.

Liczy się dla nas każde wsparcie, jeżeli nie wpłata, to udostępniajcie tą zbiórkę na swoich profilach.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Mariusz Grabowski - awatar

  Mariusz Grabowski

  06.04.2021
  06.04.2021

  Nauka zdalna w teraźniejszych czasach jest kluczowa, nawet trudno zdać sobi sprawę z tego że dzieciaki pobierają naukę we 3-4 osoby przy jednym komputerze, bo tak to wygląda w tej dzielnicy, ktoś tam ma komputer a reszta nie ma więc wszyscy gromadzą się w jednym mieszkaniu i wspólnie próbują się uczyć.
  Żniwo takiej nauki będziemy zbierać niestety za kilka lat, dlatego chcemy to zmienić, żeby patologia nauki zdalnej w jak najmniejszym stopniu wpłynęła na te dzieciaki kiedy będą chciały podjąć dalszą naukę i kiedy ta nauka już będzie normalna, stacjonarna.

251 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Mariusz Grabowski - awatar

Mariusz Grabowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 4

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Zofia - awatar
Zofia
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij