Zbiórka Pomóż uratować im życie! - zdjęcie główne

Pomóż uratować im życie!

771 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Patrishia Metryka - awatar

Patrishia Metryka

Organizator zbiórki

05.03.2017 pierwsze konie wjadą na targ! Nie mamy dużo czasu!

Pomóż uratować im życie a one pomogą niepełnosprawnym dzieciom!

Witam. Mam na imię Patrycja, mam 20 lat. Jestem szczęśliwą posiadaczką trójki koni. Chciałabym Państwu przedstawić krótko po co stworzyłam tę zrzutkę i prosić o pomoc.

Wstępy...

Wstępy. Skaryszew. Te słowa każdemu choć trochę rozeznanemu w naszym środowisku stawiają przed oczami obraz bólu, rozpaczy i bezsilności. Co roku tysiące koni z tego właśnie targu wyjeżdżają w swoją ostatnią podróż transportem śmierci. Koni, które urodziły się tylko po to, żeby trafić w ręce swojego oprawcy. Nigdy nie kochane, całe życie zamknięte w ciasnym, brudnym pomieszczeniu, przywiązane łańcuchem za prowizoryczny kantar lub obrożę do ściany. Konie młode, zdrowe przyjeżdżają na targ, bo są droższe. Konie stare i schorowane trafiają tam, bo mimo całego życia spędzonego na często bardzo ciężkiej pracy dla człowieka nie sa już potrzebne. Są też klacze, które rodziły żywe 'walizki z pieniędzmi' i z racji wieku nie mogą już dalej tego robić. Przed ostatnią podróżą są niehumanitarnie ładowane do ciężarówek i przewożone w tragicznych warunkach. Dlaczego ludzie traktują je jak przedmioty? Bo są warte tyle ile wynosi w danym momencie cena koniny. A przecież one tak samo jak my: żyją, czują i rozumieją...

Dlaczego takie konie miałyby pomóc niepełnosprawnym dzieciom?

Moi rodzice odziedziczyli po mojej zmarłej prababci ziemię w województwie świętokrzyskim. Postanowiliśmy przeznaczyć wszystkie pieniądze jakie byliśmy w stanie na zagospodarowanie stojących już budynków pod konie. W okresie Czerwiec-Sierpień 2016 wyjechałam razem z końmi na miejsce i codziennie przyjmowałam nieodpłatnie niepelnosprawne dzieci i dorosłych, żeby mogli przez nieograniczony czas przebywać z tymi pięknymi zwierzętami.

Pewnie większość z Państwa słyszała o hipoterapii i wie jak kontakt z końmi potrafi zdziałać cuda tam, gdzie medycyna już nie pomoga. Obserwowanie dzieci z porażeniem mózgowym, które po raz pierwszy w życiu się śmieją, które przez kilka lat swojego życia bały się chodzić a po miesiącu radośnie biegną do koni z marchewką. Dzieci, które odważą się po raz pierwszy zmienić sposób poruszania z wózka na rumaka... To naprawdę niesamowite uczucie i najlepszy wyciskacz łez pod słońcem. Niestety taka terapia jest droga, a rodziny z chorymi dziećmi często nie mogą sobie pozwolić na taki wydatek. Dlatego u nas każda osoba może znaleźć taką pomoc za darmo, bez żadnych ograniczeń.

Razem pokażmy, że mimo niepowodzeń w życiu konie pomagają latać!

Co zmieni się w życiu takiego konia i jaką pewność mają państwo, że będzie właśnie tak a nie inaczej?

Każdy uratowany koń trafi do naszego domu. Będzie miał zapewniony duży boks z suchą sciółką, nieograniczony dostęp do paszy objętościowej, cały dzień będzie spędzał na pastwiskach z dostępem do rzeki, stałą opiekę kowala i weterynarza. Przede wszystkim po raz pierwszy w życiu będzie traktowany jak członek rodziny!

Los konia/koni, które uda nam się wykupić będzie można śledzić na stronie internetowej oraz stronie na fb. Zostaną założone kamery internetowe na których każdy będzie mógł zobaczyć konia o każdej porze dnia i nocy. Każdy będzie mógł nas odwiedzić i spotkać swojego 'podopiecznego'.

Wykup konia to jedno a co z utrzymaniem?

Wszelkie koszty utrzymania konia/koni jesteśmy zobowiązani pokryć my. Obejmuje to także wszelką opiekę kowala, weterynarza, leki i ew. Zabiegi lub operacje.

Dlaczego taka kwota a nie inna?

Podana kwota nie jest kwotą ostateczną. Wszystkie zebrane pieniądze - czy będzie ich mniej czy więcej - zostaną przeznaczone tylko i wyłącznie na wykup koni że Skaryszewa. Większą ilość zebranych środków pozwoli nam na uratowanie większej ilości żyć! Dysponujemy własnym transportem, którego koszty pokrywamy my.

Po zebraniu pieniędzy i wykupieniu koni zostanie upublicznione dokładne sprawozdanie z wydanych środków.

Każdy grosz, który pozostanie zostanie przekazany na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dyminach!

*Zdjęcia znalezione w google grafika

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
771 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Patrishia Metryka - awatar

Patrishia Metryka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 13

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Katarzyna Stańko - awatar
Katarzyna Stańko
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
nssst - awatar
nssst
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Katarzyna Kaczmarek - awatar
Katarzyna Kaczmarek
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij