Zbiórka Pomóż uratować im życie! - miniaturka zdjęcia

Pomóż uratować im życie!

Zbiórka Pomóż uratować im życie! - zdjęcie główne

Pomóż uratować im życie!

771 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Wpłać teraz
 
Patrishia Metryka - awatar

Patrishia Metryka

Organizator zbiórki

05.03.2017 pierwsze konie wjadą na targ! Nie mamy dużo czasu!

Pomóż uratować im życie a one pomogą niepełnosprawnym dzieciom!

Witam. Mam na imię Patrycja, mam 20 lat. Jestem szczęśliwą posiadaczką trójki koni. Chciałabym Państwu przedstawić krótko po co stworzyłam tę zrzutkę i prosić o pomoc.

Wstępy...

Wstępy. Skaryszew. Te słowa każdemu choć trochę rozeznanemu w naszym środowisku stawiają przed oczami obraz bólu, rozpaczy i bezsilności. Co roku tysiące koni z tego właśnie targu wyjeżdżają w swoją ostatnią podróż transportem śmierci. Koni, które urodziły się tylko po to, żeby trafić w ręce swojego oprawcy. Nigdy nie kochane, całe życie zamknięte w ciasnym, brudnym pomieszczeniu, przywiązane łańcuchem za prowizoryczny kantar lub obrożę do ściany. Konie młode, zdrowe przyjeżdżają na targ, bo są droższe. Konie stare i schorowane trafiają tam, bo mimo całego życia spędzonego na często bardzo ciężkiej pracy dla człowieka nie sa już potrzebne. Są też klacze, które rodziły żywe 'walizki z pieniędzmi' i z racji wieku nie mogą już dalej tego robić. Przed ostatnią podróżą są niehumanitarnie ładowane do ciężarówek i przewożone w tragicznych warunkach. Dlaczego ludzie traktują je jak przedmioty? Bo są warte tyle ile wynosi w danym momencie cena koniny. A przecież one tak samo jak my: żyją, czują i rozumieją...

Dlaczego takie konie miałyby pomóc niepełnosprawnym dzieciom?

Moi rodzice odziedziczyli po mojej zmarłej prababci ziemię w województwie świętokrzyskim. Postanowiliśmy przeznaczyć wszystkie pieniądze jakie byliśmy w stanie na zagospodarowanie stojących już budynków pod konie. W okresie Czerwiec-Sierpień 2016 wyjechałam razem z końmi na miejsce i codziennie przyjmowałam nieodpłatnie niepelnosprawne dzieci i dorosłych, żeby mogli przez nieograniczony czas przebywać z tymi pięknymi zwierzętami.

Pewnie większość z Państwa słyszała o hipoterapii i wie jak kontakt z końmi potrafi zdziałać cuda tam, gdzie medycyna już nie pomoga. Obserwowanie dzieci z porażeniem mózgowym, które po raz pierwszy w życiu się śmieją, które przez kilka lat swojego życia bały się chodzić a po miesiącu radośnie biegną do koni z marchewką. Dzieci, które odważą się po raz pierwszy zmienić sposób poruszania z wózka na rumaka... To naprawdę niesamowite uczucie i najlepszy wyciskacz łez pod słońcem. Niestety taka terapia jest droga, a rodziny z chorymi dziećmi często nie mogą sobie pozwolić na taki wydatek. Dlatego u nas każda osoba może znaleźć taką pomoc za darmo, bez żadnych ograniczeń.

Razem pokażmy, że mimo niepowodzeń w życiu konie pomagają latać!

Co zmieni się w życiu takiego konia i jaką pewność mają państwo, że będzie właśnie tak a nie inaczej?

Każdy uratowany koń trafi do naszego domu. Będzie miał zapewniony duży boks z suchą sciółką, nieograniczony dostęp do paszy objętościowej, cały dzień będzie spędzał na pastwiskach z dostępem do rzeki, stałą opiekę kowala i weterynarza. Przede wszystkim po raz pierwszy w życiu będzie traktowany jak członek rodziny!

Los konia/koni, które uda nam się wykupić będzie można śledzić na stronie internetowej oraz stronie na fb. Zostaną założone kamery internetowe na których każdy będzie mógł zobaczyć konia o każdej porze dnia i nocy. Każdy będzie mógł nas odwiedzić i spotkać swojego 'podopiecznego'.

Wykup konia to jedno a co z utrzymaniem?

Wszelkie koszty utrzymania konia/koni jesteśmy zobowiązani pokryć my. Obejmuje to także wszelką opiekę kowala, weterynarza, leki i ew. Zabiegi lub operacje.

Dlaczego taka kwota a nie inna?

Podana kwota nie jest kwotą ostateczną. Wszystkie zebrane pieniądze - czy będzie ich mniej czy więcej - zostaną przeznaczone tylko i wyłącznie na wykup koni że Skaryszewa. Większą ilość zebranych środków pozwoli nam na uratowanie większej ilości żyć! Dysponujemy własnym transportem, którego koszty pokrywamy my.

Po zebraniu pieniędzy i wykupieniu koni zostanie upublicznione dokładne sprawozdanie z wydanych środków.

Każdy grosz, który pozostanie zostanie przekazany na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dyminach!

*Zdjęcia znalezione w google grafika

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
771 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Wpłać teraz
 
Patrishia Metryka - awatar

Patrishia Metryka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 13

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Katarzyna Stańko - awatar
Katarzyna Stańko
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
nssst - awatar
nssst
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Katarzyna Kaczmarek - awatar
Katarzyna Kaczmarek
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij