Zbiórka Na ratunek klaczy ze źrebakiem! - miniaturka zdjęcia

Na ratunek klaczy ze źrebakiem! Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Na ratunek klaczy ze źrebakiem! - zdjęcie główne

Na ratunek klaczy ze źrebakiem!

9 380 zł  z 9 200 zł (Cel)
Wpłaciło 278 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Joanna Wojciechowska - awatar

Joanna Wojciechowska

Organizator zbiórki

Od dwóch lat ratujemy konie z targów rzeźnych oraz tuczarni (historie uratowanych zwierząt mogą państwo śledzić na Facebooku na stronie "Razem dla bezbronnych zwierząt). Z tych  miejsc, konie, które uratowaliśmy miały się udać się w swoją ostatnią podróż... okrutną, pełną bólu i cierpienia, połamanych nóg i przeraźliwego strachu. Podróż do rzeźni. Ostatni przystanek 'w podzięce" za lata służenia człowiekowi.  Odwróciliśmy ich los.

Podczas ostatniej akcji ratowania młodej klaczy, wieczorem odebraliśmy telefon -"W tuczarni jest znowu klacz ale tym razem w bardzo zaawansowanej ciąży!!! Lada chwila urodzi, jej los jest przesądzony".  Zamarliśmy. Wstydziliśmy się wówczas, że jesteśmy ludźmi, że można tak podle postąpić z żywą istota, z matka...

Na cito zorganizowaliśmy spotkanie brygady kryzysowej i padła decyzja - klacz ze źrebakiem pojadą!  Ale nie na śmierć. Nie możemy na to pozwolić! Mamy dom, który zdecydował się je przyjąć, gdyby udało się je uratować. Dać im miłość i schronienie. Pełni nadziei udaliśmy się spać ale rano przywitały nas  dramatyczne wieści. Klacz urodziła. W fatalnych warunkach. W zimnie i w brudzie. Nie odseparowana od innych koni. Źrebiątko jest w wielkim niebezpieczeństwie. Wokół duże ogiery, które mogą je po prostu podeptać. Zero opieki weterynaryjnej.  A handlarz... handlarz chce więcej pieniędzy bo teraz konie są już przecież dwa.

Dobrzy ludzie, przyjaciele! Rodziny się nie rozdziela. Tak po prostu. Dziecku nie zbiera się matki i nie pakuje się jej na trap ciężarówki rzeźnickiej. Końskie dzieci nie powinny się rodzić w miejscu, gdzie śmierć czuć w powietrzu codziennie. Gdzie konie nagle znikają by już nigdy nie powrócić. Za każdym razem kiedy jestem w takiej sytuacji, mam ochotę te zwierzęta przeprosić. Za podłość jaką wyrządza im człowiek. W tym wypadku jest to niewyobrażalne okrucieństwo. Przepraszam nie wystarczy. Nie może. Musimy te konie uratować. To nasz ludzki obowiązek.

9.200 to dużo, a 10 dni mało (tyle czasu dostaliśmy od handlarza). Ale wierzę, mimo wszystko, w dobrych ludzi dla których los tej pary nie jest obojętny. 9.200 , to cena matki wraz z dzieckiem oraz specjalistycznego transportu, który podejmie się w odpowiednich warunkach przewieźć rodzinę przez cała Polskę (bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem! ) .To najtrudniejsza nasza akcja. Największe emocje i wielki  strach o klacz i źrebiątko.  Wiele wylanych łez i nadzieja, że wszystko skończy się dobrze. Dlaczego? Bo rodziny się nie rozdziela. Tak po prostu...

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Joanna Wojciechowska - awatar

  Joanna Wojciechowska

  12.11.2018
  12.11.2018

  Dzięki Waszej pomocy i wsparciu matka wraz ze żrebakiem zostały uratowane! Wczoraj dotarły bezpiecznie do nowego domu ,gdzie zaczynają nowe życie. Był już u nich weterynarz. Mała Hania (tak nazwaliśmy żrebątko) dostaje antybiotyk na zaplenie spojówek ,Dobrusia (nowe imie klaczy matki) otrzymała wysokotresciwą pasze ,żeby zaczeła produkować wiecej mleka. Jestesmy dobrej mysli ,ze spokój i miłośc szybko pozwolą im dojsc do siebie:). Dziękujemy raz jeszcze, w ich imieniu, za Państwa pomoc. Zostańcie z nami i obserwujcie ich losy na Facebooku ,na stronie "Razem dla bezbronnych zwierząt" :) .

  Zdjęcie aktualizacji 21 808

Komentarze


 • Kasia - awatar

  Kasia

  09.11.2018
  09.11.2018

  Trzymam kciuki !!

 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  09.11.2018
  09.11.2018

  ,💓🐴💓

 • Małgorzata Tomaszewska - awatar

  Małgorzata Tomaszewska

  08.11.2018
  08.11.2018

  Powodzenia w zbiórce . Trzymam kciuki , żeby się udało , POMAGAJMY !

 • Anna - awatar

  Anna

  07.11.2018
  07.11.2018

  Powodzenia :)

 • Judyta - awatar

  Judyta

  07.11.2018
  07.11.2018

  Powodzenia!

9 380 zł  z 9 200 zł (Cel)
Wpłaciło 278 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Joanna Wojciechowska - awatar

Joanna Wojciechowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 278

Danuta Mroczkowska-Nowak - awatar
Danuta Mroczkowska-Nowak
50
Paulina - awatar
Paulina
10
Ryłko Posnania Poznań - awatar
Ryłko Posnania Poznań
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Magda - awatar
Magda
50
Katarzyna Kowalska - awatar
Katarzyna Kowalska
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Adrian - awatar
Adrian
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Karolina Wiska - awatar
Karolina Wiska
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij