Zbiórka Na ratunek klaczy ze źrebakiem! - miniaturka zdjęcia

Na ratunek klaczy ze źrebakiem!

Zbiórka Na ratunek klaczy ze źrebakiem! - zdjęcie główne

Na ratunek klaczy ze źrebakiem!

9 380 zł z 9 200 zł (Cel)
Wpłaciło 278 osób
Wpłać teraz
 
Joanna Wojciechowska - awatar

Joanna Wojciechowska

Organizator zbiórki

Od dwóch lat ratujemy konie z targów rzeźnych oraz tuczarni (historie uratowanych zwierząt mogą państwo śledzić na Facebooku na stronie "Razem dla bezbronnych zwierząt). Z tych  miejsc, konie, które uratowaliśmy miały się udać się w swoją ostatnią podróż... okrutną, pełną bólu i cierpienia, połamanych nóg i przeraźliwego strachu. Podróż do rzeźni. Ostatni przystanek 'w podzięce" za lata służenia człowiekowi.  Odwróciliśmy ich los.

Podczas ostatniej akcji ratowania młodej klaczy, wieczorem odebraliśmy telefon -"W tuczarni jest znowu klacz ale tym razem w bardzo zaawansowanej ciąży!!! Lada chwila urodzi, jej los jest przesądzony".  Zamarliśmy. Wstydziliśmy się wówczas, że jesteśmy ludźmi, że można tak podle postąpić z żywą istota, z matka...

Na cito zorganizowaliśmy spotkanie brygady kryzysowej i padła decyzja - klacz ze źrebakiem pojadą!  Ale nie na śmierć. Nie możemy na to pozwolić! Mamy dom, który zdecydował się je przyjąć, gdyby udało się je uratować. Dać im miłość i schronienie. Pełni nadziei udaliśmy się spać ale rano przywitały nas  dramatyczne wieści. Klacz urodziła. W fatalnych warunkach. W zimnie i w brudzie. Nie odseparowana od innych koni. Źrebiątko jest w wielkim niebezpieczeństwie. Wokół duże ogiery, które mogą je po prostu podeptać. Zero opieki weterynaryjnej.  A handlarz... handlarz chce więcej pieniędzy bo teraz konie są już przecież dwa.

Dobrzy ludzie, przyjaciele! Rodziny się nie rozdziela. Tak po prostu. Dziecku nie zbiera się matki i nie pakuje się jej na trap ciężarówki rzeźnickiej. Końskie dzieci nie powinny się rodzić w miejscu, gdzie śmierć czuć w powietrzu codziennie. Gdzie konie nagle znikają by już nigdy nie powrócić. Za każdym razem kiedy jestem w takiej sytuacji, mam ochotę te zwierzęta przeprosić. Za podłość jaką wyrządza im człowiek. W tym wypadku jest to niewyobrażalne okrucieństwo. Przepraszam nie wystarczy. Nie może. Musimy te konie uratować. To nasz ludzki obowiązek.

9.200 to dużo, a 10 dni mało (tyle czasu dostaliśmy od handlarza). Ale wierzę, mimo wszystko, w dobrych ludzi dla których los tej pary nie jest obojętny. 9.200 , to cena matki wraz z dzieckiem oraz specjalistycznego transportu, który podejmie się w odpowiednich warunkach przewieźć rodzinę przez cała Polskę (bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem! ) .To najtrudniejsza nasza akcja. Największe emocje i wielki  strach o klacz i źrebiątko.  Wiele wylanych łez i nadzieja, że wszystko skończy się dobrze. Dlaczego? Bo rodziny się nie rozdziela. Tak po prostu...

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Joanna Wojciechowska - awatar

  Joanna Wojciechowska

  12.11.18
  12.11.18

  Dzięki Waszej pomocy i wsparciu matka wraz ze żrebakiem zostały uratowane! Wczoraj dotarły bezpiecznie do nowego domu ,gdzie zaczynają nowe życie. Był już u nich weterynarz. Mała Hania (tak nazwaliśmy żrebątko) dostaje antybiotyk na zaplenie spojówek ,Dobrusia (nowe imie klaczy matki) otrzymała wysokotresciwą pasze ,żeby zaczeła produkować wiecej mleka. Jestesmy dobrej mysli ,ze spokój i miłośc szybko pozwolą im dojsc do siebie:). Dziękujemy raz jeszcze, w ich imieniu, za Państwa pomoc. Zostańcie z nami i obserwujcie ich losy na Facebooku ,na stronie "Razem dla bezbronnych zwierząt" :) .

  Zdjęcie aktualizacji 21 808

Komentarze


 • Kasia - awatar

  Kasia

  09.11.18
  09.11.18

  Trzymam kciuki !!

 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  09.11.18
  09.11.18

  ,💓🐴💓

 • Małgorzata Tomaszewska - awatar

  Małgorzata Tomaszewska

  08.11.18
  08.11.18

  Powodzenia w zbiórce . Trzymam kciuki , żeby się udało , POMAGAJMY !

 • Anna - awatar

  Anna

  07.11.18
  07.11.18

  Powodzenia :)

 • Judyta - awatar

  Judyta

  07.11.18
  07.11.18

  Powodzenia!

9 380 zł z 9 200 zł (Cel)
Wpłaciło 278 osób
Wpłać teraz
 
Joanna Wojciechowska - awatar

Joanna Wojciechowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 278

Danuta Mroczkowska-Nowak - awatar
Danuta Mroczkowska-Nowak
50
Paulina - awatar
Paulina
10
Ryłko Posnania Poznań - awatar
Ryłko Posnania Poznań
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Magda - awatar
Magda
50
Katarzyna Kowalska - awatar
Katarzyna Kowalska
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Adrian - awatar
Adrian
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Karolina Wiska - awatar
Karolina Wiska
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij