Zbiórka Półka bookcrossing Konstancin - miniaturka zdjęcia

Półka bookcrossing Konstancin Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Półka bookcrossing Konstancin - zdjęcie główne

Półka bookcrossing Konstancin

0 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Dymowska - awatar

Monika Dymowska

Organizator zbiórki

Witam, mam na imię Monika i jestem od urodzenia mieszkanką Konstancina-Jeziorny. W ubiegłym roku zainteresowałam się ideą bookcrossingu. Narodziła się ona już w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych, a niecałe 2 lata później trafiła do Polski. Wyrażenie bookcrossing dosłownie oznacza „krążenie książki”, a ma na celu uwolnienie nieużywanych książek nie tylko z domowych, ale również i dawno nieczytanych egzemplarzy z regałów bibliotecznych i puszczenie ich w wolny obieg – bez jakiejkolwiek numeracji czy rejestracji. Bookcrossing ma również na celu rozpowszechnianie czytelnictwa.

W ostatnim czasie na Facebooku w grupie osiedla, na którym mieszkam pojawił się pomysł utworzenia "sąsiedzkiej" biblioteki.

 Postanowiliśmy, że do tego celu stworzymy tzw. półkę bookcrossingową. Za zebrane pieniądze zakupimy starą, nieużywaną już budkę telefoniczną (zdjęcie poniżej), w której zamontujemy półki i umieścimy książki. 

Koszt takiego przedsięwzięcia z transportem to ok. 2500,00 zł . Na tę chwilę uznaliśmy, że zbiórka poprzez ten portal pomoże nam sprawnie zorganizować wpłaty naszej wspólnoty zaangażowanej w przedsięwzięcie, a dodatkowo przy udziale osób dobrej woli rozpropagujemy nasze marzenie.

Nie ukrywamy, że jeszcze bardziej spektakularną formą takiej półki z książkami w naszym mieście, byłaby budka telefoniczna na wzór budek telefonicznych z Londynu - koszt takiej repliki to 9000,00 zł. Ale my się nie poddajemy, ponieważ "Wszystko jest możliwe. Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu"

Będziemy wdzięczni za wszelkie wpłaty w celu zrealizowania naszej lokalnej inicjatywy.

Pozdrawiamy

Monika i członkowie grupy Bielawska Social Street

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Dymowska - awatar

Monika Dymowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij