Krowy, kozy, świnie, owce, konie, gęsi, kury...
Wierzymy, mamy nadzieję, że dzięki waszej pomocy uda się nam zachować wysoki standard opieki mimo inflacji, która źle wpływa na całe schronisko.
Większość z tych podopiecznych zostanie z nami do końca swoich dni. Naprawdę trudno jest znaleźć nowy dom krowie, aby mieć pewność, że nie zostanie sprzedana na mięso, czy nie będzie zacielona...To samo tyczy się reszty zwierząt. Dlaczego? Bo ludzie uważają, że te zwierzęta mają przynosić im profit.
Nam profitu nie przynoszą, chcemy dać im drugą szansę, w spokoju, nic od nich nie chcąc. Ale to podejście kosztuje między 30 a 40 000zł za samo siano, słomę, warzywa, paszę, suplementy. Pomijamy leczenie, które przy dużych zwierzętach jest adekwatnie kosztowne. Oczywiście jeszcze mamy korekcję kopyt, regularne odrobaczanie itd.
Działania dotyczące koni i zwierząt gospodarczych w 2021:
Konie
Umierają Balbina 04.21, Mirta 11.21, Majorka 09.21
Wyjeżdżają Gera 04.21, Power 10.21, Max i Grafit 03.21
Przyjeżdża Pagon 11.21, 05.21
Świnie
Umierają Antek 02.21, Kasia 07.21
Przyjeżdża 1 mała świnka Lucy Luke
Krowy
Przyjeżdża Krófi 08.21
Gęsi
Przyjeżdżają 3 gęsi 05.21
Kury
Umierają 3 kury 04.21,08.21,09.21
Kozy
Umierają Totem 02.21, Balbina 11.21, Lucjan 12.21
Przyjeżdżają Alitka i Jufi 09.21
Owce bez śmierci i przyjęć
Nasze konie 5 razy odwiedził kowal.
Specjalnie do koni po ochwacie przyjeżdża kowal zajmujący się tylko końmi ochwatowymi, odwiedza je co 5 tygodni.
W tym roku 4 razy nasze konie odwiedził dentysta.
Raz w roku robione są racice u krów.
Kozy mają robione racice wg potrzeb, ich stan jest kontrolowany na bieżąco.
Wszystkie zwierzęta są odrobaczane 2 razy w roku, odrobaczania poprzedzone są badaniami kału.
5 razy nasze Schronisko odwiedzili studenci SGGW, gdzie w ramach zajęć zdobywali wiedzę
Średnie zużycie na miesiąc:
Siana przez wszystkie zwierzęta bez krów: 1500 kostek
Krowy 35-40 balotów siana
Słoma ok. 600 kostek + 8 balotów
Trociny ok.60 paczek
Warzywa ok. 3 ton
Pasza 350 kg
Owies i śruta 500kg
W 2020: przyjęliśmy 26 nowych zwierząt, umarło 16, a 7 znalazło nowe domy.
A ogółem w 2020 opiekowaliśmy się aż 154 końmi i zwierzętami gospodarskimi.
O nas:
Schronisko w Korabiewicach VIVA istnieje od 2012 roku. Wcześniej placówka była zarządzana przez ludzi, dla których los zwierząt nie miał znaczenia. Od czasu zajęcia się placówka stawiamy ją na nogi, nie tylko opiekując się i szukając dobrych domów, ale również remontując, inwestując w rozwój, by móc dać możliwie najlepsze warunki podopiecznym: bezpieczne i wygodne boksy, domki, budy, wybiegi. Szukając nowych domów naszym podopiecznym, weryfikujemy kandydatów, pomagamy w adaptacji. Pod opieką schroniska co roku jest ponad 500 zwierząt różnych gatunków.
Schronisko utrzymuje się od samego początku z datków ludzi, nie mamy stałego wsparcia od gmin. Koszty miesieczne to ok. 180-200 tys zł!!
Zwierzęta są karmione dobrej jakości karmą, zwierzęta chore otrzymują karmę potrzebną dla ich zdrowia. Zwierzęta są leczone bez względu na koszty - nawet u specjalistów w Warszawie. Opieka nad zwierzętami jest sprawowana wg. dwu zasad: "W Korbiewicach nie da się nie istnieje" oraz "Korabiewickie zwierzęta nie są w niczym gorsze od zwierząt posiadających dom". Ogromną rolę ma wolontariat przy małej liczbie zaangażowanych pracowników (wywodzących się głównie z wolontariatu): zajmuje się promocją zwierząt, szkoleniem ich a także wspiera pracę w schronisku. Schronisko jest miejscem odwiedzin wycieczek szkolnych i zorganizowanych grup wolontariatu pracowniczego, czy innych grup specjalnych (np. więźniowie, młodzież z ośrodka wychowawczego). Co roku organizowaliśmy Dzień Dziecka - imprezę mającą na celu m.in edukację najmłodszych czy inne dni otwarte, ale w 2022 roku podjęliśmy decyzję, że dni otwarte to zbyt duże obciążenie dla zwierząt, których drastycznie (m.in uchodźcy z UA) przybyło w schronisku
Dzięki za wsparcie - bo dzięki Tobie możemy istnieć.
Ps. Więcej z naszego życia na:
- grupie www.facebook.com/groups/fotokorabiewice
Jeśli chcesz się z nami skontaktować:
[email protected]
601433468
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Justyna
Ku pamięci Asfalta i dla całej ekipy Stajni i Zagrody
Piotr Gała
Mam nadzieje ze coraz więcej osób będzie rozumiało, że te zwierzęta tak samo samo czuja
Anonimowy Darczyńca
Kochane zwierzątka, drodzy cudowni ludzie! Trzymajcie się zdrowo❤️
Jolanta kujawa
Poszło powodzenia w zbiórce