Zbiórka Korekcja dużej wady wzroku - zdjęcie główne

Korekcja dużej wady wzroku

21 zł  z 11 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Gab - awatar

Anna Gab

Organizator zbiórki


Witam wszystkich,
zbieram na drogą (jak dla mnie) operację oczu/redukcji wady wzroku. Mam astygmatyzm i krótkowzroczność, która postępuje niestety.


Od dziecięcych lat, a dokładnie tzw. "zerówki" choruję na astygmatyzm i krótkowzroczność. 

Astygmatyzm to zaburzenie układu optycznego oka. 

W astygmatyzmie problem najczęściej leży w kształcie rogówki. Nie jest ona idealnie kulista, przez co obraz „rozprasza się” na siatkówce. Skutkuje to objawami astygmatyzmu: nieostrym widzeniem, tym, że kontury obiektów stają się rozmazane, linie proste skrzywiają się, a punkty rozmazują i są widziane jako plamki. [źródło: https://polki.pl/zdrowie/oczy,czym-jest-astygmatyzm,10367806,artykul.html]

Niestety bez okularów (również drogich) nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Po ściągnięciu okularów, wszystko staje się obce. Każdy ruch muszę wykonywać po omacku. Moja wada postępuje, pomimo osiągnięcia dojrzałości gałki ocznej. Wykup odpowiednich okularów wiąże się z kosztami mniej więcej takimi samymi jak najniższa krajowa i jak to normalnie opłacić i jeszcze żyć? W listopadzie 2018 zakupiłam kolejne okulary, koszt 1500zł, ponieważ przy mojej wadzie szkła wynoszą ok 1200zł a dodatkowo trzeba dokupić takie oprawki, które udźwigną takie szkła. Nowe szkła nie dają mi poprawy widoczności, ponieważ przy takiej wadzie wzroku większość zmian w granicach rozsądku ( czyli podniesienie i danie mocniejszych szkieł tak by mózg był w stanie zareagować prawidłowo) jest nieodczuwalnych. 

Przyjmuje suplementy diety.. Nic. Wada postępuje. 

Rodzina, okulista namówili mnie na skorygowanie wady wzroku w profesjonalnej klinice. Niestety taka operacja jest kosztowna. Konsultacja 299zł + operacja na obydwoje oczu 8400zł = 8700zł. Dodatkowo wizyty pooperacyjne też są kosztowne. 1 jest darmowa ale 2 kolejne już nie, leki przepisane po operacji również do tanich nie należą, zazwyczaj jest ich dość sporo. Od kropli po tabletki przeciwbólowe. 

Uzbieranie samodzielnie takiej kwoty zajmie mi mnóstwo czasu, co się będzie wiązać z kolejną wymianą okularów. 

W 2016 roku wyrabiałam okulary, również był to koszt ok 1400zł. Dwa lata później, pod koniec 2018 roku musiałam wyrobić nowe okulary, ponieważ w poprzednich bardzo źle widziałam, co dawało okropne bóle głowy i nie tylko.. W 2018 1500zł.. 

Wada nie chce dać mi spokoju i dalej postępuje.. Proszę Państwa o pomoc, w osiągnięciu mojego głównego celu jak i również marzenia, które pomoże poprawić jakość mojego życia i samopoczucia.

Poniżej przedstawiam zdjęcia, które udowadniają prawdomówność. 

Na 1 zdjęciu jest recepta od mojego lekarza okulisty na nowe szkła.

Na 2 zdjęciu potwierdzenie wykonania oprawek wraz ze szkłami z 2016 roku

Na 3 zdjęciu koszty takiej operacji w klinice Optegra we Wrocławiu. 


Po samych zdjęciach można stwierdzić, że moja wada bardzo szybko się powiększa, nie ustaje i wciąż kolosalnie rośnie.

Mam 24 a moje oczy wymagają szkieł cylindrowych, bardzo mocnych i bardzo drogich. Mimo, ze wada już nie powinna postępować. Korekcja wady wzroku będzie cudownym podniesieniem i polepszeniem komfortu mojego życia. 

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
21 zł  z 11 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Gab - awatar

Anna Gab

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Monia - awatar
Monia
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij