Zbiórka Pomóżmy Kornelce w chorobie!!! - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy Kornelce w chorobie!!!

Monika Nowicka - awatar

Monika Nowicka

Organizator zbiórki

Kornelka urodziła sie 18 września 2012 roku. Po urodzeniu nic nie wskazywało na to ,że Kornelia jest ciężko chora. Z własnych obserwacji dostrzegliśmy że Kornelia nie radzi sobie w wykonywaniu czynności prawą stroną ciała. Wizyta u neurologa potwierdziła przykurcz prawostronny. Zlecone rehabilitację nie dawały efektów. Dnia 15 września 2013 roku Kornelka została skierowana na oddział neurologiczny w celu wykonania badań Tomografu, EEG oraz Rezonans głowy. Po badaniach okazało się że Kornelia urodziła się z wrodzonym Opryszczkowym Zapaleniem Mózgu lewej strony i zwapnieniem mózgu. ( Herpes Simplex Encephalitis, HSE) -Połowiczny Niedowład Prawostronny


W drugim roku życia Kornelii wystąpiła Padaczka Lekooporna Ogniskowa. W tym czasie była leczona metodą botulinową, która również nie przynosiła efektów. W maju 2016 roku pojechaliśmy na konsultację do Krakowa na wizytę u ortopedy. Diagnoza przez lekarza miała zadecydować czy Kornelka kwalifikuje się do zabiegu wydłużenia ścięgna Achillesa, ponieważ chodziła prawą stopą na paluszkach (tzw. stopa końska). Została zakwalifikowana do zabiegu ,który odbył się w sierpniu 2016 roku.  Po zabiegu stopa była unieruchomiona w gipsie na 7 tygodni.

Po zdjęciu gipsu i dojściu do siebie Kornelka zaczęła rehabilitację stopy oraz rączki ,która jest dla niej konieczna aby nie doszło do głębokiego przykurczu. Ataki padaczki powtarzają się mimo przyjmowania leków ,które podawane są kilka razy w ciagu dnia. W chwili obecnej Kornelia ma włączony piąty lek sprowadzony z Niemiec, ma on przynieść rezultaty w postaci zatrzymania ataków padaczkowych. Konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem na której dowiemy sie czy padaczka lekooporna ogniskowa którą ma Kornelka nadaje sie do z operowania.  Ataki nie pozwalają na normalne funkcjonowanie Kornelii oraz regularne udziały w rehabilitacjach.    Koszta rehabilitacji wynoszą znaczną część naszych miesiecznych dochodów. Turnusy rehabilitacyjne oraz prywatne zabiegi są kosztowne i nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami z tymi kosztami. Wyjazd na turnus kosztuje 5.000zł, przy chorobie Kornelki turnus jest niezbędny przynajmniej 3 razy w ciągu roku.Turnusy przyczyniają się  do poprawy jej zdrowia, oraz samodzielnego funkcjonowania w przyszłości tak jak inne zdrowe dzieci. Tego my rodzice pragniemy najbardziej!!!


Prosimy o pomoc i wsparcie nas w tej trudnej sytuacji. 

Monika Nowicka - awatar

Monika Nowicka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 33

Kwietnióweczka ☺ - awatar
10
Kwietnióweczka ☺
Kwietniowka - awatar
20
Kwietniowka
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
4
Anonimowy Darczyńca
arek janiak - awatar
100
arek janiak
Paulina Kaczorowska - awatar
40
Paulina Kaczorowska
Paulina Kaczorowska - awatar
50
Paulina Kaczorowska
Lobson - awatar
21
Lobson
Lobson - awatar
20
Lobson
FILU - awatar
55
FILU

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.