Zbiórka Pomóżmy Kornelce w chorobie!!! - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy Kornelce w chorobie!!! Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóżmy Kornelce w chorobie!!! - zdjęcie główne

Pomóżmy Kornelce w chorobie!!!

6 224 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 149 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Nowicka - awatar

Monika Nowicka

Organizator zbiórki

Kornelka urodziła sie 18 września 2012 roku. Po urodzeniu nic nie wskazywało na to ,że Kornelia jest ciężko chora. Z własnych obserwacji dostrzegliśmy że Kornelia nie radzi sobie w wykonywaniu czynności prawą stroną ciała. Wizyta u neurologa potwierdziła przykurcz prawostronny. Zlecone rehabilitację nie dawały efektów. Dnia 15 września 2013 roku Kornelka została skierowana na oddział neurologiczny w celu wykonania badań Tomografu, EEG oraz Rezonans głowy. Po badaniach okazało się że Kornelia urodziła się z wrodzonym Opryszczkowym Zapaleniem Mózgu lewej strony i zwapnieniem mózgu. ( Herpes Simplex Encephalitis, HSE) -Połowiczny Niedowład Prawostronny


W drugim roku życia Kornelii wystąpiła Padaczka Lekooporna Ogniskowa. W tym czasie była leczona metodą botulinową, która również nie przynosiła efektów. W maju 2016 roku pojechaliśmy na konsultację do Krakowa na wizytę u ortopedy. Diagnoza przez lekarza miała zadecydować czy Kornelka kwalifikuje się do zabiegu wydłużenia ścięgna Achillesa, ponieważ chodziła prawą stopą na paluszkach (tzw. stopa końska). Została zakwalifikowana do zabiegu ,który odbył się w sierpniu 2016 roku.  Po zabiegu stopa była unieruchomiona w gipsie na 7 tygodni.

Po zdjęciu gipsu i dojściu do siebie Kornelka zaczęła rehabilitację stopy oraz rączki ,która jest dla niej konieczna aby nie doszło do głębokiego przykurczu. Ataki padaczki powtarzają się mimo przyjmowania leków ,które podawane są kilka razy w ciagu dnia. W chwili obecnej Kornelia ma włączony piąty lek sprowadzony z Niemiec, ma on przynieść rezultaty w postaci zatrzymania ataków padaczkowych. Konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem na której dowiemy sie czy padaczka lekooporna ogniskowa którą ma Kornelka nadaje sie do z operowania.  Ataki nie pozwalają na normalne funkcjonowanie Kornelii oraz regularne udziały w rehabilitacjach.    Koszta rehabilitacji wynoszą znaczną część naszych miesiecznych dochodów. Turnusy rehabilitacyjne oraz prywatne zabiegi są kosztowne i nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami z tymi kosztami. Wyjazd na turnus kosztuje 5.000zł, przy chorobie Kornelki turnus jest niezbędny przynajmniej 3 razy w ciągu roku.Turnusy przyczyniają się  do poprawy jej zdrowia, oraz samodzielnego funkcjonowania w przyszłości tak jak inne zdrowe dzieci. Tego my rodzice pragniemy najbardziej!!!


Prosimy o pomoc i wsparcie nas w tej trudnej sytuacji. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Monika Nowicka - awatar

  Monika Nowicka

  20.06.2018
  20.06.2018

  Zakres leków ,które przyjmowała przez ostanie 3 lata dawały jedynie chwilowy efekt. Kornelia uodparnia się na każdy podawany jej lek co doprowadziło do wznowienia napadów. Niestety wszystkie możliwe leki były jej już podane.Jedyną możliwością dla mojej ukochanej córeczki jest operacja polegająca na oddzieleniu lewej (chorej) półkuli mózgu od prawej. Operacja odbędzie się 10 lipca 2018 roku w Warszawie w Centrum Zdrowia Dziecka.
  Pisze do Państwa z prośbą o jaką kolwiek pomoc finansową, gdyż każda złotówka zbliża Kornelie do szybszego powrotu do zdrowia po operacji dzięki kosztownej rehabilitacji.
  Z góry dziękuję 😊

Komentarze


 • Bula - awatar

  Bula

  26.07.2018
  26.07.2018

  Powodzenia Kornelka...

 • Kubuś Michalski - awatar

  Kubuś Michalski

  26.06.2018
  26.06.2018

  Dużo zdrówka!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.06.2018
  24.06.2018

  Zdrówka 😘

 • Jola - awatar

  Jola

  23.06.2018
  23.06.2018

  :*

 • Michael Ferenc - awatar

  Michael Ferenc

  20.06.2018
  20.06.2018

  Bedzie dobrze, Usciski dla Kornelii.

6 224 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 149 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Nowicka - awatar

Monika Nowicka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 149

Karolina Ozdoba - awatar
Karolina Ozdoba
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Adrian - awatar
Adrian
1
Edyta Biel - awatar
Edyta Biel
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
111
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij