Zbiórka Kocięta z pseudohodowli - zdjęcie główne

Kocięta z pseudohodowli

73 756 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 802 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Koty odebrane w trakcie interwencji, przesyłają ciepłe, futrzaste  pozdrowienia

Ze względu na toczące się postępowanie prokuratorskie koty przebywają w Domach Tymczasowych. Z uzbieranych pieniędzy opłaciliśmy już część największych faktur. Kolejne faktury spływają, gdyż część kotów wciąż wymaga opieki weterynaryjnej. 

Dlatego dziękujemy za już ❤️ i prosimy o więcej 😊.

Jeden z kociaków w dniu interwencji i w domu tymczasowym. Jest różnica. 😍

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

TRZECIA INTERWENCJA 

Kochani, krótka aktualizacja, bo na razie trudno nam się psychicznie pozbierać i ogarnąć zaistniałą sytuację. Otrzymaliśmy niepokojące informacje, że w domu ponownie pojawiły się koty. Dzisiaj (28.09.2021) trzeci raz weszliśmy do pseudohodowli. Odebraliśmy ponad 70 KOTÓW!!! Gdzie wcześniej przebywały, skąd zostały przywiezione... tego nie wiemy. Na razie pracujemy bez wytchnienia aby zapewnić im opiekę i bezpieczne schronienie.

**************

Aktualizacja!

Tydzień temu odebraliśmy z hodowli 16 kotów, a w ostatnią sobotę 48! Tydzień temu myśleliśmy, że już nic nie jest w stanie nas zszokować, jednak ostatnia wizyta przeszła nasze najgorsze przewidywania.

DRUGA CZĘŚĆ INTERWENCJI W PSEUDOHODOWLI KOTÓW W JAŚLE.

W sobotę, 18.09.2021 naszym inspektorkom z Sanoka i Krosna w asyście Policji i w obecności lekarza weterynarii udało się przeprowadzić interwencję w pseudohodowli kotów rasy Maine Coon w Jaśle. Interwencja rozpoczęła się o 9 rano, a zakończyła wraz z umieszczeniem ostatniego kota w bezpiecznym miejscu o godzinie 5.30 rano w niedzielę. Już podczas ubiegłotygodniowej interwencji ustaliliśmy, że koty żyją tam w skandalicznych warunkach. Fetor unoszący się wkoło był momentami nie do zniesienia, na fale smrodu i związany z tym problem z otwieraniem okien skarżyli się nam też okoliczni mieszkańcy. Kiedy czekaliśmy na wejście na posesję czuliśmy odór padliny. Przez wiele godzin właścicielka hodowli wraz z córką utrudniały przeprowadzenie interwencji. Wykrzykiwały jakieś absurdalne oskarżenia o krzywdzenie zwierząt, że nasłali nas… (tu padały różne nazwiska nieznanych nam osób), że jesteśmy z kimś w zmowie i że chcemy zyskać sławę…

Dzięki asyście policji udało nam się wejść do środka ok. godziny 16.00. To co zobaczyłyśmy będzie w nas siedziało jeszcze długo… koty były wszędzie, a ich odchody znajdowały się w całym w domu, począwszy od podłogi w piwnicy, przez pościel w sypialni, na poddaszu skończywszy. 

Właścicielki nie potrafiły określić ile dokładnie kotów znajduje się pod ich opieką. Padały różne deklaracje: około 30, około 40…Twierdziły też, że nie mają kotek ciężarnych, potem, że taka kotka jest tylko jedna. Była to jedna z trudniejszych interwencji w historii naszych inspektoratów. Właścicielka hodowli wraz z córką szarpały nas i policjantów, jedna z naszych inspektorek została podrapana i kopnięta, inna uderzona w głowę. W naszą oraz asystujących nam policjantów stronę leciały bluzgi i wyzwiska jak z rynsztoka. Jedna z Pań usiłując wyprowadzić nas z równowagi przechylała się niebezpiecznie przez barierkę balkonu i nieustannie nas prowokowała, obrażała, jednocześnie nagrywając wszystko telefonem. Kocięta w najgorszym stanie zostały ukryte w szafie! 

Weterynarz stwierdził, że niezbędne jest natychmiastowe wdrożenie leczenia. Ropa lejąca się z oczu, śluz z nosa, waga znacznie poniżej normy wiekowej oraz biegunka. Utrudnianie nam wejścia doprowadziło do tego, że jedno z kociąt umarło na rękach naszej inspektorki... Dla niego jest już za późno. 😞

Niektóre ze starszych kotów żyły w ciemnej, pełnej odchodów i śmieci piwnicy, bez dostępu do światła dziennego, gdzie na podłodze wśród odchodów walały się miski z resztkami zaschniętej karmy. Na terenie posesji znaleziono też kocie szczątki. Został wezwany technik policyjny do zabezpieczenia śladów. 

Pomimo tego, że pierwsza interwencja odbyła się tydzień wcześniej (przypominamy, że odebraliśmy szesnaście kociąt w najgorszym stanie, z których czterech nie udało się uratować i odeszły w lecznicy) i właścicielki miały czas na to by podjąć działania w celu polepszenia życia kotów, by udać się z kotami do weterynarza, by posprzątać, to w domu nadal panował odrzucający smród i nieporządek, z kuwet wylewały się odchody, a potrzebujące koty nie otrzymały pomocy weterynaryjnej, nie miały książeczek zdrowia, w większości nie miały imion, nie była prowadzona żadna ewidencja i dokumentacja hodowlana! 

Wczoraj odebrane zostało 48 kotów, w tym osiem kociąt w ciężkim stanie oraz siedem ciężarnych kotek (właścicielki twierdziły, że tylko jedna jest w ciąży) Pozostałe koty są zapchlone, zarobaczone, część ma choroby skóry.

Przeprowadzenie tej interwencji i zakończenie męczarni kotów mogło dojść do skutku tylko dzięki współpracy wielu osób. Wszystkim serdecznie dziękujemy. ❤️


Ze względu na agresję i groźby ze strony właścicieli nie podajemy konkretnych miejsc, gdzie koty zostały rozmieszczone, ale bardzo dziękujemy wszystkim, którzy udzielili im schronienia. 

Dziękujemy Wam wszystkim, którzy już wspomogliście naszą zbiórkę... daliście nam nadzieję, że uda nam się zapewnić kotom opiekę. ❤️

I prosimy o kolejne wpłaty, dlatego udostępniajcie tę zbiórkę jak największej liczbie osób. Razem damy radę!

*******

Kolejny raz odebrało nam mowę. Rozmiar cierpienia, jakie człowiek zgotował tym kociętom aż trudno ogarnąć.

Pomóżcie nam ratować te maleństwa. 

Uwaga!!! Poniżej drastyczne zdjęcia.

11-go września inspektorzy OTOZ Animals Krosno i Sanok, w asyście Policji przeprowadzili interwencję w hodowli kotów Maine Coon w Jaśle.

Odebraliśmy 16 kociąt, niektóre w stanie agonalnym. Niestety, pomimo usilnych starań weterynarzy, 4 koty nie przeżyły. 

Koty są w stanie tragicznym... z resztą zdjęcia mówią same za siebie.

W tempie ekspresowym zostały przekazane do lecznicy, gdzie lekarze walczą o ich życie. 

Wiemy, że to cholernie niesprawiedliwe, żeby ludzie o dobrych sercach płacili i naprawiali zło wyrządzone przez okrutnych ludzi, ale świata nie zmienimy. 

Bardzo Was prosimy o pomoc w pokryciu kosztów diagnostyki, leczenia i pobytu w lecznicy. To na razie wstępna kwota, którą będziemy aktualizować po otrzymaniu informacji od weterynarza.

Sprawę oczywiście skierujemy do Prokuratury i zrobimy wszystko aby docelowo odpowiedzialne osoby poniosły karę za swoje czyny. 

Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę. ❤️

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • OTOZ Animals Krosno - awatar

  OTOZ Animals Krosno

  24.12.2021
  24.12.2021

  Koty odebrane w trakcie interwencji, przesyłają ciepłe, futrzaste pozdrowienia.
  Ze względu na toczące się postępowanie prokuratorskie koty przebywają w Domach Tymczasowych. Z uzbieranych pieniędzy opłaciliśmy już część największych faktur. Kolejne faktury spływają, gdyż część kotów wciąż wymaga opieki weterynaryjnej.
  Dlatego dziękujemy za już ❤️ i prosimy o więcej 😊.

  Zdjęcie aktualizacji 84 591

Komentarze


 • Wioletta Gruszecka - awatar

  Wioletta Gruszecka

  26.09.2022
  26.09.2022

  Biedactwa. Cieszę się bardzo, że im pomagacie. Oby były silne po tym wszystkim 🥲❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.02.2022
  10.02.2022

  zdrówka im życzę!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.02.2022
  05.02.2022

  Aż serce się kraje

 • Tamara - awatar

  Tamara

  20.01.2022
  20.01.2022

  Wielki szacunek dla wszystkich, ktorzy podjeli sie interwencji i opieki na tymi biednymi stworzeniami. A kotkom szybkiego dojscia do zdrowia 💖💖💖

 • Zeet - awatar

  Zeet

  20.01.2022
  20.01.2022

  Też posiadam kociak tej rasy, wspierajmy te piękne kociaki! ❤️

73 756 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 802 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 1 802

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Bryan Dubaj - awatar
Bryan Dubaj
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
ANIA I JUSTYNA - awatar
ANIA I JUSTYNA
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Kasia - awatar
Kasia
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie lub ze wsparciem serwisu. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Jest to opcja polecana dla zbiórek na prezenty i spełnianie marzeń.

W ramach opcji prowadzenia zbiórki ze wsparciem Pomagam.pl serwis będzie przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać innych do wpłat poprzez media społecznościowe, reklamy internetowe oraz na stronie głównej serwisu. Otrzymasz również wsparcie merytoryczne i przydatne wskazówki zawarte w poradnikach stworzonych przez ekspertów Pomagam.pl. Wówczas portal pobiera automatycznie 12% od każdej wpłaty, aby pokryć koszty promocji zbiórki. Jest to opcja rekomendowana dla wszystkich zbiórek na leczenie, potrzeby, zwierzęta i inne ważne dla Ciebie cele.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij