Zbiórka Kocięta z pseudohodowli - zdjęcie główne

Kocięta z pseudohodowli

72 973 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 775 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Koty odebrane w trakcie interwencji, przesyłają ciepłe, futrzaste  pozdrowienia

Ze względu na toczące się postępowanie prokuratorskie koty przebywają w Domach Tymczasowych. Z uzbieranych pieniędzy opłaciliśmy już część największych faktur. Kolejne faktury spływają, gdyż część kotów wciąż wymaga opieki weterynaryjnej. 

Dlatego dziękujemy za już ❤️ i prosimy o więcej 😊.

Jeden z kociaków w dniu interwencji i w domu tymczasowym. Jest różnica. 😍

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

TRZECIA INTERWENCJA 

Kochani, krótka aktualizacja, bo na razie trudno nam się psychicznie pozbierać i ogarnąć zaistniałą sytuację. Otrzymaliśmy niepokojące informacje, że w domu ponownie pojawiły się koty. Dzisiaj (28.09.2021) trzeci raz weszliśmy do pseudohodowli. Odebraliśmy ponad 70 KOTÓW!!! Gdzie wcześniej przebywały, skąd zostały przywiezione... tego nie wiemy. Na razie pracujemy bez wytchnienia aby zapewnić im opiekę i bezpieczne schronienie.

**************

Aktualizacja!

Tydzień temu odebraliśmy z hodowli 16 kotów, a w ostatnią sobotę 48! Tydzień temu myśleliśmy, że już nic nie jest w stanie nas zszokować, jednak ostatnia wizyta przeszła nasze najgorsze przewidywania.

DRUGA CZĘŚĆ INTERWENCJI W PSEUDOHODOWLI KOTÓW W JAŚLE.

W sobotę, 18.09.2021 naszym inspektorkom z Sanoka i Krosna w asyście Policji i w obecności lekarza weterynarii udało się przeprowadzić interwencję w pseudohodowli kotów rasy Maine Coon w Jaśle. Interwencja rozpoczęła się o 9 rano, a zakończyła wraz z umieszczeniem ostatniego kota w bezpiecznym miejscu o godzinie 5.30 rano w niedzielę. Już podczas ubiegłotygodniowej interwencji ustaliliśmy, że koty żyją tam w skandalicznych warunkach. Fetor unoszący się wkoło był momentami nie do zniesienia, na fale smrodu i związany z tym problem z otwieraniem okien skarżyli się nam też okoliczni mieszkańcy. Kiedy czekaliśmy na wejście na posesję czuliśmy odór padliny. Przez wiele godzin właścicielka hodowli wraz z córką utrudniały przeprowadzenie interwencji. Wykrzykiwały jakieś absurdalne oskarżenia o krzywdzenie zwierząt, że nasłali nas… (tu padały różne nazwiska nieznanych nam osób), że jesteśmy z kimś w zmowie i że chcemy zyskać sławę…

Dzięki asyście policji udało nam się wejść do środka ok. godziny 16.00. To co zobaczyłyśmy będzie w nas siedziało jeszcze długo… koty były wszędzie, a ich odchody znajdowały się w całym w domu, począwszy od podłogi w piwnicy, przez pościel w sypialni, na poddaszu skończywszy. 

Właścicielki nie potrafiły określić ile dokładnie kotów znajduje się pod ich opieką. Padały różne deklaracje: około 30, około 40…Twierdziły też, że nie mają kotek ciężarnych, potem, że taka kotka jest tylko jedna. Była to jedna z trudniejszych interwencji w historii naszych inspektoratów. Właścicielka hodowli wraz z córką szarpały nas i policjantów, jedna z naszych inspektorek została podrapana i kopnięta, inna uderzona w głowę. W naszą oraz asystujących nam policjantów stronę leciały bluzgi i wyzwiska jak z rynsztoka. Jedna z Pań usiłując wyprowadzić nas z równowagi przechylała się niebezpiecznie przez barierkę balkonu i nieustannie nas prowokowała, obrażała, jednocześnie nagrywając wszystko telefonem. Kocięta w najgorszym stanie zostały ukryte w szafie! 

Weterynarz stwierdził, że niezbędne jest natychmiastowe wdrożenie leczenia. Ropa lejąca się z oczu, śluz z nosa, waga znacznie poniżej normy wiekowej oraz biegunka. Utrudnianie nam wejścia doprowadziło do tego, że jedno z kociąt umarło na rękach naszej inspektorki... Dla niego jest już za późno. 😞

Niektóre ze starszych kotów żyły w ciemnej, pełnej odchodów i śmieci piwnicy, bez dostępu do światła dziennego, gdzie na podłodze wśród odchodów walały się miski z resztkami zaschniętej karmy. Na terenie posesji znaleziono też kocie szczątki. Został wezwany technik policyjny do zabezpieczenia śladów. 

Pomimo tego, że pierwsza interwencja odbyła się tydzień wcześniej (przypominamy, że odebraliśmy szesnaście kociąt w najgorszym stanie, z których czterech nie udało się uratować i odeszły w lecznicy) i właścicielki miały czas na to by podjąć działania w celu polepszenia życia kotów, by udać się z kotami do weterynarza, by posprzątać, to w domu nadal panował odrzucający smród i nieporządek, z kuwet wylewały się odchody, a potrzebujące koty nie otrzymały pomocy weterynaryjnej, nie miały książeczek zdrowia, w większości nie miały imion, nie była prowadzona żadna ewidencja i dokumentacja hodowlana! 

Wczoraj odebrane zostało 48 kotów, w tym osiem kociąt w ciężkim stanie oraz siedem ciężarnych kotek (właścicielki twierdziły, że tylko jedna jest w ciąży) Pozostałe koty są zapchlone, zarobaczone, część ma choroby skóry.

Przeprowadzenie tej interwencji i zakończenie męczarni kotów mogło dojść do skutku tylko dzięki współpracy wielu osób. Wszystkim serdecznie dziękujemy. ❤️


Ze względu na agresję i groźby ze strony właścicieli nie podajemy konkretnych miejsc, gdzie koty zostały rozmieszczone, ale bardzo dziękujemy wszystkim, którzy udzielili im schronienia. 

Dziękujemy Wam wszystkim, którzy już wspomogliście naszą zbiórkę... daliście nam nadzieję, że uda nam się zapewnić kotom opiekę. ❤️

I prosimy o kolejne wpłaty, dlatego udostępniajcie tę zbiórkę jak największej liczbie osób. Razem damy radę!

*******

Kolejny raz odebrało nam mowę. Rozmiar cierpienia, jakie człowiek zgotował tym kociętom aż trudno ogarnąć.

Pomóżcie nam ratować te maleństwa. 

Uwaga!!! Poniżej drastyczne zdjęcia.

11-go września inspektorzy OTOZ Animals Krosno i Sanok, w asyście Policji przeprowadzili interwencję w hodowli kotów Maine Coon w Jaśle.

Odebraliśmy 16 kociąt, niektóre w stanie agonalnym. Niestety, pomimo usilnych starań weterynarzy, 4 koty nie przeżyły. 

Koty są w stanie tragicznym... z resztą zdjęcia mówią same za siebie.

W tempie ekspresowym zostały przekazane do lecznicy, gdzie lekarze walczą o ich życie. 

Wiemy, że to cholernie niesprawiedliwe, żeby ludzie o dobrych sercach płacili i naprawiali zło wyrządzone przez okrutnych ludzi, ale świata nie zmienimy. 

Bardzo Was prosimy o pomoc w pokryciu kosztów diagnostyki, leczenia i pobytu w lecznicy. To na razie wstępna kwota, którą będziemy aktualizować po otrzymaniu informacji od weterynarza.

Sprawę oczywiście skierujemy do Prokuratury i zrobimy wszystko aby docelowo odpowiedzialne osoby poniosły karę za swoje czyny. 

Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę. ❤️

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • OTOZ Animals Krosno - awatar

  OTOZ Animals Krosno

  24.12.2021
  24.12.2021

  Koty odebrane w trakcie interwencji, przesyłają ciepłe, futrzaste pozdrowienia. Ze względu na toczące się postępowanie prokuratorskie koty przebywają w Domach Tymczasowych. Z uzbieranych pieniędzy opłaciliśmy już część największych faktur. Kolejne faktury spływają, gdyż część kotów wciąż wymaga opieki weterynaryjnej. Dlatego dziękujemy za już ❤️ i prosimy o więcej 😊.

  Zdjęcie aktualizacji 84 591

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.02.2022
  10.02.2022

  zdrówka im życzę!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.02.2022
  05.02.2022

  Aż serce się kraje

 • Tamara - awatar

  Tamara

  20.01.2022
  20.01.2022

  Wielki szacunek dla wszystkich, ktorzy podjeli sie interwencji i opieki na tymi biednymi stworzeniami. A kotkom szybkiego dojscia do zdrowia 💖💖💖

 • Zeet - awatar

  Zeet

  20.01.2022
  20.01.2022

  Też posiadam kociak tej rasy, wspierajmy te piękne kociaki! ❤️

 • Anna - awatar

  Anna

  18.01.2022
  18.01.2022

  WYROK PRAWOMOCNY !!! Najwyższy wyrok w Polsce dla „hodowcy psów rasowych” za znęcanie się nad 170 zwierzętami! Proces trwał 4 lata ale było warto! 1,5 roku BEZWZGLĘDNEJ kary pozbawienia wolności dla Izabeli Ch oraz 1 i 2 miesiące dla Romana G za znęcanie się nad zwierzętami w „hodowli psów rasowych” w Dobrczu pod Bydgoszczą. Oprócz zasądzonej kary więzienia mają zapłacić 40 tys. zł nawiązki na cel związany z ochroną zwierząt, 6 letni zakaz posiadania zwierząt, przepadek wszystkich odebranych psów i kotów. To dzięki zaangażowaniu Prokuratury i Policji z Bydgoszczy w sprawy znęcania się nad zwierzętami. Przypomnę tylko, że w lutym 2016 roku z fabryki psów „rasowych” w Dobrczu pod Bydgoszczą odebrano 170 psów i kotów. Zwierzęta żyły w skrajnym zaniedbaniu i niechlujstwie. Pseudohodowcy wprowadzali je do obrotu za pośrednictwem sieci internet. Bezwzględne więzienie spotka prędzej czy później każdego, kto na zwierzętach zrobił sobie biznes. Oby ta sprawia też tak się zakończyła !

72 973 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 775 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 1 775

Paulina - awatar
Paulina
10
Piotr - awatar
Piotr
20
karo - awatar
karo
10
Tomasz Lis - awatar
Tomasz Lis
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Ksiunia - awatar
Ksiunia
6

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij