Zbiórka Bezdomne koty z Chylic - zdjęcie główne

Bezdomne koty z Chylic

940 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 22 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Małgorzata Kucharska - awatar

Małgorzata Kucharska

Organizator zbiórki


Utworzyłam zbiórkę na rzecz bezdomnych kotów z działek ROD w Chylicach. Kwota którą zbieram jest potrzebna na karmę i na stworzenie warunków mieszkalnych dla kotów. 


Kotami opiekowała się wcześniej moja Mama która w czerwcu tego roku zmarła na raka pęcherza, a koty zostały same. Po śmierci Mamy wzięłam na siebie dalszą opiekę nad nimi, niestety nie mieszkam na miejscu więc mogę do nich dojeżdżać co drugi dzień.

Nie wiem dokładnie ile aktualnie jest kotów, wiem tylko że wcześniej było ich 9. Wszystkie poza jednym kocurkiem są wykastrowane, jeżeli nie pojawiła się tam niewykastrowana kotka jak na razie nie ma zagrożenia kociakami. Nie mogę ocenić ze stuprocentową pewnością że nie ma żadnych nowo podrzuconych kotów bo wciąż jestem dla obca nawet dla tych którymi się zajmuję, boją się mnie, więc rzadko je widuję. Nie bardzo chcę wypytywać o koty ludzi z działek bo wiem, że przynajmniej część działkowiczów jest do kotów nastawiona bardzo nieprzychylnie. Już wcześniej zdarzało się tam trucie kotów, dodatkowo niektórzy ludzie przyjeżdżają z dużymi psami które kilkakrotnie zagryzły bytujące na działkach koty. Zazwyczaj rozmawiam tylko z jednym Panem mieszkającym na działkach i od niego wiem, że niedawno został znaleziony kolejny martwy kot. Idealnie byłoby po prostu zabrać z tamtąd te które pozostały, ale zwyczajnie nie mam takiej możliwości. Sama mam w domu pod opieką 13 kotów, w tym stare i przewlekle chore, i po prostu nie dam rady przygarnąć choćby jeszcze jednego. Finansowo również nie daję rady zajmować się jeszcze dodatkową dziewiątką kotów. Z tego powodu jestem zmuszona prosić o wsparcie każdego kto mógłby pomóc. 

Najpilniejszą potrzebą jest oczywiście zakup karmy, to jest stały wydatek, absolutnie niezbędny ponieważ bez względunna wszystko koty muszą jeść. Następnie muszą też gdzieś mieszkać. Na swojej działce jak również na działkach ludzi którzy się na to zgodzili Mama porozstawiała styropianowe domki, ale najwyraźniej teraz, kiedy Mamy już nie ma, koty zaczęły przeszkadzać, ponieważ jakiś czas temu znalazłam na działce jeden z domków przerzucony przez ogrodzenia. Wcześniej niektóre z kotów spędzały zimę w domu na działce, teraz to już nie będzie możliwe, o ile nie doprowadzę tego domu do stanu używalności. Niestety w trakcie choroby Mama kompletnie przestała sprzątać, śmieci walają się po całym domku i po działce, warunki są naprawdę przerażające. Wcześniej nie miałam o tym pojęcia bo z przyczyn osobistych nie utrzymywałyśmy bliskich kontaktów. Kiedy dowiedziałam się o chorobie Mamy zaproponowałam pomocj z kotami bo bardzo martwiła się o ich dalszy los. Poza dokarmianiem ich mogę tylko próbować zapewnić Jej podopiecznym jak najlepsze warunki, czyli postarać się żeby miały jakieś schronienie zimą. Żeby koty mogły dalej korzystać z domu musi on być gruntownie wysprzątany i wyremontowany. Niezbędne będzie zamówienie kontenera na śmieci, i to pewnie nie raz. Zaśmiecenie działki na pewno też wpływa na niechęć sąsiadów, siłą rzeczy ta niechęć skupia się na kotach. Kolejny koszt to opłata roczna za korzystanie z działki - ponad 1000zł. Termin płatności był do maja, Mama nie zapłaciła ponieważ wtedy była już zbyt chora. Niestety nie mam żadnej możliwości podołać temu finansowo, wszystko razem to ogromne koszty znacznie przewyższające moje dochody. 

Kot na zdjęciu to Perełek, kilkuletni kocurek, bardzo zaprzyjaźniony z drugim, starszym kotem. 

To jest Kocek, przyjaciel Perełka. Obydwa kocurki często przytulają się do siebie, wszędzie chodzą razem, są po prostu nierozłączne. Kocek zimą często spał u Mamy w domku, Perełek nie mógł się przemóc nawet dla przyjaciela, więc spędzał noce na tarasie przed domem. 

Czarny kocurek to Angol, jedyny niewykastrowany kot w tym stadzie. Latek okazało się że miał duży ropień na szyi, najwyraźniej pogryzł się z innym kotem. Mimo wielu prób nie udało mi się go złapać, na szczęście Angol należy do tego małego procentu kotów bezdomnych które mają szczęście, jego wrzód zagoił się samoistnie. Pozostała mu po tej sytuacji jeszcze większa nieufność względem mnie, ale nie mogę mu się dziwić, nieudana próba schwytania kota za pomocą klatki łapki może nadszarpnąć zaufanie. 

Na filmikach widać najbardziej ufnego z kotów, buro białego kilkuletniego kocurka. Jest jednym z trójki praktycznie identycznego rodzeństwa. Ten kot bardzo dobrze odnalazłby się jako kot domowy, gdyby tylko ktoś mógł mu ten dom zapewnić. 

 


Większość kotów niestety bardzo się mnie boi co bardzo utrudnia robienie im zdjęć, często jest wybór między zrobieniem zdjęcia a pozwoleniem kotu jeść w spokoju, ale będę starała się sfotografować je wszystkie i przedstawić tutaj na zbiórce.

Podaję również link do wydarzenia na Facebooku, staram się aktualizować je na bieżąco. https://www.facebook.com/events/2349189555298215/

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
940 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 22 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Małgorzata Kucharska - awatar

Małgorzata Kucharska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 22

Kuna leśna - awatar
Kuna leśna
25
Kuna leśna - awatar
Kuna leśna
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Kuna leśna - awatar
Kuna leśna
22
Kuna leśna - awatar
Kuna leśna
28
Kuna leśna - awatar
Kuna leśna
10
Kuna leśna - awatar
Kuna leśna
10
Kuna leśna - awatar
Kuna leśna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Karolina - awatar
Karolina
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij