Zbiórka Wakacyjna pomoc dla Schroniska - zdjęcie główne

Wakacyjna pomoc dla Schroniska

5 000 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 55 osób

Przyjaciele Schroniska w Świdnicy,

potrzebujemy Waszej pomocy i błagamy o wsparcie. Lato w tym roku jest dla nas bardzo krytyczne, spora ilość chorych kotów, psów troski specjalnej oraz malutkich kociąt, które potrzebują lepszej jakości lub specjalistycznej karmy oraz codziennego podawania leków. Faktura, którą prezentujemy poniżej to tylko część zobowiązań - jest za leczenie kotków w Bielawie, które przebywają w domu tymczasowym, oprócz tych pod opieką Fundacji mamy na Pogodnej, w schronisku w Świdnicy około 35 kotów, dokarmiamy około 100 kotów wolnożyjących, finansujemy ich leczenie.

W ostatnich dniach jesteśmy zasypani malutkimi, chorymi kotkami, które także potrzebują dobrej jakości mokrej karmy, by pomogła im w rekonwalescencji i w przybraniu na wadze. Zależy nam, by takie kocięta wyzdrowiały jak najszybciej i znalazły nowe domy. Ich odporność jest znikoma, walczymy o nie, a każdy nowy przyjęty kot mimo izolacji to dla nich ogromne ryzyko. Nasze psiaki chorują, seniorzy trudno znoszą upalne dni. Każdego dnia jakiś psiak ma badaną krew, trzustkę, wykonywane RTG, USG, operowane narośle, złamania... Trudne przypadki w schronisku w Świdnicy mnożą się na potęgę.

 Lada moment środki pieniężne nie pozwolą nam na skuteczną pomoc kolejnym... Dlatego prosimy o wsparcie tej zbiórki.

 Lada moment środki pieniężne nie pozwolą nam na przyjęcie kolejnych kocich podopiecznych. Dlatego prosimy o wsparcie... 

Nastał trudny czas - przez pandemię Covid-19 wszystkie szkoły przeszły na zdalne nauczanie, przez co zbiórki w szkołach były praktycznie niemożliwe, a to dzięki nim mieliśmy największe zapasy :( Natomiast teraz otrzymujemy mało darowizn rzeczowych, szczególnie brakuje nam dobrej mokrej karmy dla kociąt, suchej karmy,  żwirków, środków do dezynfekcji (biobójcze: Virkon, Viruton, Aldewir, Agrisan), szarych gazet oraz środków czystości (płyny do podłóg, Domestosy).

------------------------------------------------

Gazety zmieniane są codziennie, natomiast mokrą karmę koty dostają dwa razy dziennie. Jeden mały kociak zje około 200g karmy dziennie, dorosły 300g. Przy 35 kotach, zużywamy około 10kg mokrej karmy dziennie. Miesięcznie są to ogromne ilości... 

Żwirki - U chorych kotów zmienianie żwirku musi odbywać się częściej niż u kotów zdrowych -  codziennie lub co drugi dzień. W ciągu tygodnia przy takiej ilości kotów potrafimy zużyć około 4 opakowań 25 litrowego żwirku, reasumując kosztowo wynosi nas to ponad 200zł tygodniowo, a około 800zł miesięcznie. Dla nas jest to kwota ogromna, dlatego prosimy Was o wsparcie, każdy grosz się liczy.

W tamtym roku walczyliśmy z panleukopenią, dziś z Waszym wsparciem robimy wszystko by jej unikać.

Priorytetem są teraz koty i kociarnia, ale też schorowane psy. Jak pomóc?

1) Zrób wpłatę na tę zbiórkę. Wpłacając 50 złotych pozwalasz nam zaszczepić na choroby wirusowe 1 kota. Wpłacając 120 zł robisz z nami morfologię i biochemię krwi. To dużo! 

2) Przekaż darowiznę rzeczową w postaci:

- karmy mokrej (ulubione naszych kotków, dobrze tolerowane to: Animonda, Ferringa, Smilla Kitten, MACs, Applaws, Schesir, Dolina Noteci - proponujemy zakupować w internecie, np: https://bit.ly/2Vb7UNt );

- żwirku (ulubiony to Benek, super się utrzymuje w warunkach schroniska, np: https://bit.ly/3x5f8j6 );

- preparat Royal Canine Convalescence  (ma zastosowanie od słabych psów, kotów po jeże, które trafiają do fundacji, można zakupić np tutaj: https://bit.ly/3kUfyq3 );

- dobra karma bytowa dla psów sucha, np: https://bit.ly/2Wb57UL;

- płyny do mycia podłóg, płyny do naczyń, Domestos i podobne; 

- szare gazety, wędki i piłeczki dla kociąt, kuwety, klatki kennelowe.

W razie uzbierania większej ilości środków, przeznaczymy je na zakup takiego domku, stworzenia przy nim woliery, aby zrobić letnią rezydencję dla kotów dorosłych, które na swoje domy będą czekać aż do zakończenia sezonu maluszków :(. Link przykładowy: https://bit.ly/2TzLiWf  .

Komentarze


  • Mariusz Żurek - awatar

    Mariusz Żurek

    10.08.21
    10.08.21

    Pomagamy i dziękujemy za to, co robicie :)

5 000 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 55 osób

Wpłaty: 55

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
520
Anna Światowa - awatar
Anna Światowa
50
Aleksandra - awatar
Aleksandra
30
Agnieszka - awatar
Agnieszka
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Ryszard Juszczyk - awatar
Ryszard Juszczyk
50
CF 58100 - od klubowiczów - awatar
CF 58100 - od klubowiczów
360
Kasia Miedzińska - awatar
Kasia Miedzińska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Bartosz - awatar
Bartosz
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij