Zbiórka Zakup judaików Koźmin Wlkp. - miniaturka zdjęcia

Zakup judaików Koźmin Wlkp. Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Zakup judaików Koźmin Wlkp. - zdjęcie główne

Zakup judaików Koźmin Wlkp.

520 zł  z 500 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

(English below)

Historia Żydów w Koźminie Wielkopolskim to temat, którym zajmujemy się od kilku lat. Badamy dokumenty w archiwach, odnajdujemy potomków. Naszym marzeniem jest, by zebrać nieliczne pamiątki po społeczności żydowskiej. W przyszłości chcemy stworzyć wystawę, która przybliży bogatą historię Żydów w tej miejscowości.

CO ROBIMY?

W latach 2020-2022 prowadziliśmy na zabytkowym cmentarzu żydowskim w Koźminie Wielkopolskim prace inwentaryzacyjne i porządkowe. Ich efekt można zobaczyć na portalu www.jewishwlkp.pl. Są tam sukcesywnie dodawane kolejne opracowane nagrobki. Działania te wsparte były dotacjami otrzymanymi z Narodowego Instytutu Dziedzictwa w konkursie "Wspólnie dla dziedzictwa". Ponadto w poprzednich latach zrealizowaliśmy film dokumentalny o ostatnim koźmińskim Żydzie, Nathanie Mośkiewiczu.

CZEGO POTRZEBUJEMY?

Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie zakupu kilku judaików. Przeglądamy różne platformy internetowe, by znaleźć na nich pamiątki związane ze społecznością żydowską Koźmina Wielkopolskiego. 

NA CO PRZEZNACZYMY ZEBRANE ŚRODKI?

1. zakup 9 dokumentów z firmy S. Silbermanna z Koźmina

Każde, nawet najmniejsze wsparcie, jest dla nas niezwykle istotne. Serdecznie dziękujemy!

/ENG/

The history of Jews in Koźmin Wielkopolski is a theme we have been dealing with for several years. We explore the archives, we find descendants. Our dream is to collect a few memorabilia of the Jewish community. In the future, we want to create an exhibition that will present the rich history of Jews in this town.

WHAT WE DO?

In the years 2020-2022, we carried out inventory and cleaning works at the historic Jewish cemetery in Koźmin Wielkopolski. Their effect can be seen on the website www.jewishwlkp.pl. Successively developed tombstones are successively added there. These activities were supported by grants received from the National Heritage Board of Poland in the "Together for Heritage" competition. In addition, in previous years we made a documentary about the last Jew of Kozmin, Nathan Mośkiewicz.

WHAT WE NEED?

We would like to ask you to support the purchase of several Judaica. We browse various internet platforms to find souvenirs related to the Jewish community of Koźmin Wielkopolski.

WHAT WILL WE USE THE COLLECTED FUNDS FOR?

1. purchase of a 9 documents from the company of S. Silbermann from Koźmin

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Stowarzyszenie Krotochwile - awatar

  Stowarzyszenie Krotochwile

  15.02.2023
  15.02.2023

  W styczniu zakupiliśmy dwie karty pocztowe z XIX wieku!
  In January we bought two postcards from the 19th century!

  Zdjęcie aktualizacji 113 100

520 zł  z 500 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 12

Jarek Szulc - awatar
Jarek Szulc
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Beata Stopczyńska - awatar
Beata Stopczyńska
100
Marcin Leśniak - awatar
Marcin Leśniak
20
Karolina - awatar
Karolina
20
Anna Kropp - awatar
Anna Kropp
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij