Zbiórka Zakup judaików Koźmin Wlkp. - miniaturka zdjęcia

Zakup judaików Koźmin Wlkp. Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Zakup judaików Koźmin Wlkp. - zdjęcie główne

Zakup judaików Koźmin Wlkp.

595 zł  z 950 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób

(English below)

Historia Żydów w Koźminie Wielkopolskim to temat, którym zajmujemy się od kilku lat. Badamy dokumenty w archiwach, odnajdujemy potomków. Naszym marzeniem jest, by zebrać nieliczne pamiątki po społeczności żydowskiej. W przyszłości chcemy stworzyć wystawę, która przybliży bogatą historię Żydów w tej miejscowości.

CO ROBIMY?

W latach 2020-2022 prowadziliśmy na zabytkowym cmentarzu żydowskim w Koźminie Wielkopolskim prace inwentaryzacyjne i porządkowe. Ich efekt można zobaczyć na portalu www.jewishwlkp.pl. Są tam sukcesywnie dodawane kolejne opracowane nagrobki. Działania te wsparte były dotacjami otrzymanymi z Narodowego Instytutu Dziedzictwa w konkursie "Wspólnie dla dziedzictwa". Ponadto w poprzednich latach zrealizowaliśmy film dokumentalny o ostatnim koźmińskim Żydzie, Nathanie Mośkiewiczu.

CZEGO POTRZEBUJEMY?

Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie zakupu kolejnych kilku judaików. Z ofertą sprzedaży zwrócił się do nas kolekcjoner z Niemiec, który posiada w swoich zbiorach różne dokumenty i karty pocztowe z XIX wieku.

NA CO PRZEZNACZYMY ZEBRANE ŚRODKI?

1. zakup 5 dokumentów z firm z Koźmina Wielkopolskiego, należących do Abrahama Mathiasa, Samuela Silbermanna i Benjamina Marcusa

2. zakup 4 dokumentów z firmy Adolfa Katzenellenbogena z Krotoszyna

Każde, nawet najmniejsze wsparcie, jest dla nas niezwykle istotne. Serdecznie dziękujemy!

/ENG/

The history of Jews in Koźmin Wielkopolski is a theme we have been dealing with for several years. We explore the archives, we find descendants. Our dream is to collect a few memorabilia of the Jewish community. In the future, we want to create an exhibition that will present the rich history of Jews in this town.

WHAT WE DO?

In the years 2020-2022, we carried out inventory and cleaning works at the historic Jewish cemetery in Koźmin Wielkopolski. Their effect can be seen on the website www.jewishwlkp.pl. Successively developed tombstones are successively added there. These activities were supported by grants received from the National Heritage Board of Poland in the "Together for Heritage" competition. In addition, in previous years we made a documentary about the last Jew of Kozmin, Nathan Mośkiewicz.

WHAT WE NEED?

We are asking you to support the purchase of several more Judaica. A collector from Germany, who has various documents and postcards from the 19th century, approached us with an offer to sell.

WHAT WILL WE USE THE COLLECTED FUNDS FOR?

1. purchase of 5 documents from companies from Koźmin Wielkopolski, belonging to Abraham Mathias, Samuel Silbermann and Benjamin Marcus

2. purchase of 4 documents from the company of Adolf Katzenellenbogen from Krotoszyn

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Stowarzyszenie Krotochwile - awatar

  Stowarzyszenie Krotochwile

  15.06.2023
  15.06.2023

  Za otrzymane dotąd wsparcie (520 złotych) zakupiliśmy 9 dokumentów z firmy Samuela Silbermanna z Koźmina Wielkopolskiego.
  For the support received so far (PLN 520), we have purchased 9 documents from Samuel Silbermann's company from Koźmin Wielkopolski.

  Zdjęcie aktualizacji 122 781

595 zł  z 950 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób

Wpłaty: 15

Jakub S - awatar
Jakub S
20
Antek Słoń - awatar
Antek Słoń
50
Tomasz - awatar
Tomasz
5
Jarek Szulc - awatar
Jarek Szulc
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Beata Stopczyńska - awatar
Beata Stopczyńska
100
Marcin Leśniak - awatar
Marcin Leśniak
20
Karolina - awatar
Karolina
20
Anna Kropp - awatar
Anna Kropp
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij