Zbiórka Dzieci piszą książki o Kresach - miniaturka zdjęcia

Dzieci piszą książki o Kresach Jak założyć taką zbiórkę?

Dzieci piszą książki o Kresach

220 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

* Dziadkowie opowiadają
* Dzieci piszą
* My drukujemy
* Oni rozdają

Jesteśmy ludźmi, którzy kochają Polskę.  Mamy już przetestowane to jak zmotywować polskie dzieci na Kresach do poznawania naszej historii i nauki języka. Ta motywacja jest wielkim problemem - obecnie mniej niż 10% potomków Polaków korzysta z nauki języka. Jako nieliczni wiemy jak to zmienić.

W tym celu stworzyliśmy konkurs, który wspierany jest przez Fundację Orlenu "Dar Serca". W ramach tego wyzwania dzieci w kilku ośrodkach na Kresach będą spisywać opowiadania swoich dziadków, lokalne legendy i opisywać polskich bohaterów. Powstanie zbiór autentycznych opowiadań o polskiej przeszłości Kresów.

Ale to dopiero pierwszy etap. To co całkowicie unikalne - to fakt, że te opowiadania opracujemy pod okiem polonistów i WYDRUKUJEMY jako książeczki, dołączając ćwiczenia, słowniczki, grafiki, przykłady lekcji. 

Ale to jeszcze nie koniec. Wydrukowane książeczki wrócą na miejsce i tam dzieci same za darmo rozdadzą je swoim rówieśnikom.  Dzieci z Kresów stają się więc autorami zapisanymi po wsze czasy w Bibliotece Narodowej.

Taki konkurs już raz przeprowadziliśmy w ośrodku koło Wilna. Udał się fantastycznie, a młodzież poszła dalej "za ciosem", uczestnicząc w Akademii Dziennikarza w Krakowie na Uniwersytecie Pedagogicznym.

To o co prosimy to nagrody dla dzieci. Chcemy aby miały fantastyczne pamiątki, takie na jakie będzie nas stać. W ramach programu wydrukujemy i pozyskamy także materiały edukacyjne w tym unikalne plakaty do języka polskiego oparte na galerii polskiego malarstwa  (nasz pomysł, rzecz absolutnie unikalna), a także kubki i zakładki edukacyjne.

Chcemy te rzeczy rozsyłać do różnych ośrodków i o to też prosimy - o wsparcie kosztów transportu. Rozesłanie takie jest drogie z racji na odległości, granice i rozproszenie. Bez pomoc nie uda się dostarczyć tych unikalnych materiałów w tyle miejsc ile byśmy mogli. Dołączymy do nich także  polskie gry planszowe dla świetlic, łamigłówki językowe, piórniki z wyposażeniem i in. To prawdziwe wielkie uderzenie edukacyjne i przede wszystkim motywujące.

Pomóżcie nam uczynić ten konkurs niezwykłym wydarzeniem dla wielu dzieci. Im większe wsparcie uzyskamy tym bardziej zachęcimy dzieci, tym więcej osób będzie mogło otrzymać nagrody i do tym większej grupy dotrą książki. Mamy już podstawę z "Fundacji Orlenu "Dar Serca", chcemy ten cel poszerzyć.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
220 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 8

Michał - awatar
Michał
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anna Maria Borowska - awatar
Anna Maria Borowska
50
Ola Puzyńska - awatar
Ola Puzyńska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Łukasz - awatar
Łukasz
20
Anonim - awatar
Anonim
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij