Zbiórka Dzieci piszą książki o Kresach - miniaturka zdjęcia

Dzieci piszą książki o Kresach Jak założyć taką zbiórkę?

Dzieci piszą książki o Kresach

220 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

* Dziadkowie opowiadają
* Dzieci piszą
* My drukujemy
* Oni rozdają

Jesteśmy ludźmi, którzy kochają Polskę.  Mamy już przetestowane to jak zmotywować polskie dzieci na Kresach do poznawania naszej historii i nauki języka. Ta motywacja jest wielkim problemem - obecnie mniej niż 10% potomków Polaków korzysta z nauki języka. Jako nieliczni wiemy jak to zmienić.

W tym celu stworzyliśmy konkurs, który wspierany jest przez Fundację Orlenu "Dar Serca". W ramach tego wyzwania dzieci w kilku ośrodkach na Kresach będą spisywać opowiadania swoich dziadków, lokalne legendy i opisywać polskich bohaterów. Powstanie zbiór autentycznych opowiadań o polskiej przeszłości Kresów.

Ale to dopiero pierwszy etap. To co całkowicie unikalne - to fakt, że te opowiadania opracujemy pod okiem polonistów i WYDRUKUJEMY jako książeczki, dołączając ćwiczenia, słowniczki, grafiki, przykłady lekcji. 

Ale to jeszcze nie koniec. Wydrukowane książeczki wrócą na miejsce i tam dzieci same za darmo rozdadzą je swoim rówieśnikom.  Dzieci z Kresów stają się więc autorami zapisanymi po wsze czasy w Bibliotece Narodowej.

Taki konkurs już raz przeprowadziliśmy w ośrodku koło Wilna. Udał się fantastycznie, a młodzież poszła dalej "za ciosem", uczestnicząc w Akademii Dziennikarza w Krakowie na Uniwersytecie Pedagogicznym.

To o co prosimy to nagrody dla dzieci. Chcemy aby miały fantastyczne pamiątki, takie na jakie będzie nas stać. W ramach programu wydrukujemy i pozyskamy także materiały edukacyjne w tym unikalne plakaty do języka polskiego oparte na galerii polskiego malarstwa  (nasz pomysł, rzecz absolutnie unikalna), a także kubki i zakładki edukacyjne.

Chcemy te rzeczy rozsyłać do różnych ośrodków i o to też prosimy - o wsparcie kosztów transportu. Rozesłanie takie jest drogie z racji na odległości, granice i rozproszenie. Bez pomoc nie uda się dostarczyć tych unikalnych materiałów w tyle miejsc ile byśmy mogli. Dołączymy do nich także  polskie gry planszowe dla świetlic, łamigłówki językowe, piórniki z wyposażeniem i in. To prawdziwe wielkie uderzenie edukacyjne i przede wszystkim motywujące.

Pomóżcie nam uczynić ten konkurs niezwykłym wydarzeniem dla wielu dzieci. Im większe wsparcie uzyskamy tym bardziej zachęcimy dzieci, tym więcej osób będzie mogło otrzymać nagrody i do tym większej grupy dotrą książki. Mamy już podstawę z "Fundacji Orlenu "Dar Serca", chcemy ten cel poszerzyć.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
220 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 8

Michał - awatar
Michał
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anna Maria Borowska - awatar
Anna Maria Borowska
50
Ola Puzyńska - awatar
Ola Puzyńska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Łukasz - awatar
Łukasz
20
Anonim - awatar
Anonim
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij