Zbiórka Dzieci piszą książki o Kresach - miniaturka zdjęcia

Dzieci piszą książki o Kresach

Zbiórka Dzieci piszą książki o Kresach - zdjęcie główne

Dzieci piszą książki o Kresach

220 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać teraz
 

* Dziadkowie opowiadają
* Dzieci piszą
* My drukujemy
* Oni rozdają

Jesteśmy ludźmi, którzy kochają Polskę.  Mamy już przetestowane to jak zmotywować polskie dzieci na Kresach do poznawania naszej historii i nauki języka. Ta motywacja jest wielkim problemem - obecnie mniej niż 10% potomków Polaków korzysta z nauki języka. Jako nieliczni wiemy jak to zmienić.

W tym celu stworzyliśmy konkurs, który wspierany jest przez Fundację Orlenu "Dar Serca". W ramach tego wyzwania dzieci w kilku ośrodkach na Kresach będą spisywać opowiadania swoich dziadków, lokalne legendy i opisywać polskich bohaterów. Powstanie zbiór autentycznych opowiadań o polskiej przeszłości Kresów.

Ale to dopiero pierwszy etap. To co całkowicie unikalne - to fakt, że te opowiadania opracujemy pod okiem polonistów i WYDRUKUJEMY jako książeczki, dołączając ćwiczenia, słowniczki, grafiki, przykłady lekcji. 

Ale to jeszcze nie koniec. Wydrukowane książeczki wrócą na miejsce i tam dzieci same za darmo rozdadzą je swoim rówieśnikom.  Dzieci z Kresów stają się więc autorami zapisanymi po wsze czasy w Bibliotece Narodowej.

Taki konkurs już raz przeprowadziliśmy w ośrodku koło Wilna. Udał się fantastycznie, a młodzież poszła dalej "za ciosem", uczestnicząc w Akademii Dziennikarza w Krakowie na Uniwersytecie Pedagogicznym.

To o co prosimy to nagrody dla dzieci. Chcemy aby miały fantastyczne pamiątki, takie na jakie będzie nas stać. W ramach programu wydrukujemy i pozyskamy także materiały edukacyjne w tym unikalne plakaty do języka polskiego oparte na galerii polskiego malarstwa  (nasz pomysł, rzecz absolutnie unikalna), a także kubki i zakładki edukacyjne.

Chcemy te rzeczy rozsyłać do różnych ośrodków i o to też prosimy - o wsparcie kosztów transportu. Rozesłanie takie jest drogie z racji na odległości, granice i rozproszenie. Bez pomoc nie uda się dostarczyć tych unikalnych materiałów w tyle miejsc ile byśmy mogli. Dołączymy do nich także  polskie gry planszowe dla świetlic, łamigłówki językowe, piórniki z wyposażeniem i in. To prawdziwe wielkie uderzenie edukacyjne i przede wszystkim motywujące.

Pomóżcie nam uczynić ten konkurs niezwykłym wydarzeniem dla wielu dzieci. Im większe wsparcie uzyskamy tym bardziej zachęcimy dzieci, tym więcej osób będzie mogło otrzymać nagrody i do tym większej grupy dotrą książki. Mamy już podstawę z "Fundacji Orlenu "Dar Serca", chcemy ten cel poszerzyć.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
220 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 8

Michał - awatar
Michał
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anna Maria Borowska - awatar
Anna Maria Borowska
50
Ola Puzyńska - awatar
Ola Puzyńska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Łukasz - awatar
Łukasz
20
Anonim - awatar
Anonim
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 czerwca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij