Pomóżmy Polakom na Kresach

131 zł  z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Marek Jedrzejczyk - awatar

Marek Jedrzejczyk

Organizator zbiórki

Dzień dobry . Jesteśmy grupą teatralną sceny klasycznej działającej przy teatrze Praska 52 w Krakowie. Wszyscy jesteśmy zawodowymi aktorami, zróżnicowanymi bardzo wiekowo ale łączy nas jedno - szacunek do kultury. Nie żyjemy z zawodu aktora . Pomimo to nic nie jest w stanie oderwać nas od tego co kochamy i co jest sensem naszego życia czyli zachowanie kultury polskiej i nie mówimy tu o sztuce tylko kulturze naszego kraju , bo sztuka to tylko środek do krzewienia kultury. Dzięki scenie na Praskiej mamy darmowy dostęp do sceny i dzięki temu nie płacimy za próby resztę zaś tj. kostiumy, scenografię, muzykę ,reklamę realizujemy  własnym sumptem. Problem polega na tym że nie możemy poszerzać naszych planów  ponieważ nasze możliwości finansowe przekraczają nasze prywatne finanse a bardzo byśmy chcieli propagować kulturę polską na Kresach. 

Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji spektaklu opartego na tekstach Hemara i Brzechwy oraz „ PANIE MÓJ…SYNU MÓJ…” Spektakl, którego pierwsza wersja grana była na scenie Starego Teatru w Krakowie w sezonach 1979/1980 /1981. Spektakl  oparty jest na autorskim scenariuszu Jana Korwin-Kochanowskiego – aktora,reżysera i pedagoga – pra-pra-pra bratanka wielkiego Jana. 

Piękno poezji największego polskiego poety renesansowego, jej różnorodność, siła i głębia wydobyte zostają dzięki mistrzowskiej recytacji naszych aktorów. Jest to też opowieść i jednocześnie rozmowa z publicznością o życiu naszego poety – troskach, radościach, obowiązkach wobec ojczyzny i króla ; a dla większej przejrzystości ujęta chronologicznie w myśl zasady wyznawanej przez Jana z Czarnolasu: „Ja inaczej niepiszę, jeno tak jak żyję” 

Mimo upływu ponad czterech wieków blask poetyckiego języka Jana Czarnoleskiego wciąż lśni przypominając także wielkość Rzeczpospolitej Obojga Narodów -państwa potężnego, tolerancyjnego i sprawiedliwego . Sercem Europy z Wilnem i Litwą związany był wszak Kochanowski licznymi podróżami na dwory Radziwiłłów, towarzyszył Zygmuntowi Augustowi, podejmował prace jako królewski sekretarz, utrwalił te związki i znajomości w swoich utworach. Bez tego tworzącego fundamenty i ustanawiającego linię tradycji polskiej poety ,nie byłoby  następnych gigantów – Mickiewicza, Słowackiego, Norwida,Miłosza… Nie byłoby NAS. Właśnie z tymi spektaklami  chcielibyśmy wyjechać na kresy. Obecnie jesteśmy w trakcie rozmówz UM Krakowa w celu sfinansowania naszego wyjazdu./ Realizujemy to poprzez fundację Inwestuj w kulturę / . Problem wydaje się prozaiczny bo nie mamy pieniędzy na dokończenie kostiumów  i reklamę a UM zanim zdecyduje się sfinansować nasze marzenia musi zobaczyć spektakl a na te właśnie kostiumy i reklamę brakuje nam 4500. 

I właśnie o pomoc finansową Państwa prosimy . 

Bez Państwa życzliwości nie zrealizujemy tego o co proszą nas Polacy na kresach „ Dlaczego nam nie pomagacie”  zapewniam Państwa ,że słyszałem to wielokrotnie w Kaliningradzie, Lwowie ,Wilnie i sprawa nie dotyczyła pieniędzy tylko , że kultura byle jakości tego ,że pies je na śmietniku i też żyje. Ta szaletowa plebejskość jest im wpajana na co dzień i stają się coraz bardziej ruscy. W tej bardzo złej konotacji. Muszę podać jeden przykład na ulicy w Wilnie prowadzącej do Ostrej Bramy/ ulica wygląda jak Floriańska./ Idzie na kolanach Pani w podeszłym wieku . Pytam tę Panią- kuda ty idiosz gaspadina ? Pan Polak , odpowiada ?  Tak, mówię i właśnie ta Pani mnie o to zapytała dlaczego o nas zapomnieliście?I nie pytała o pieniądze ale o indokrynacje a to jest tylko jeden z wielu przykładów . Bez naszej pomocy nie będzie Polaków na kresach. Nie chcę tak mocno pisać , ale jesteśmy odpowiedzialni za ich kulturalne zamordowanie. Proszę pomóżcie nam ich ratować.

Umieszczony trailer to Nasza wizytówka

Jeszcze raz proszę nie pomagacie nam ,pomagamy Polsce , Polonii i naszej polskiej kulturze . kiedy zobaczyłem Matke Boską Ostrobramską to ....nie Częstochowa to  mały skromny obrazek ...ja byłem  wtedy ateistą i w tym momecie  poczułem , że ...my ich .. nie zostawilismy my ich zdradziliśy i że to nic nie znaczy, ich los, dla nas Polaków.Polska nie jest w ziemi jest w sercu. 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
131 zł  z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Marek Jedrzejczyk - awatar

Marek Jedrzejczyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Urszula Kosińska - awatar
Urszula Kosińska
100
M.Howard - awatar
M.Howard
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij