Zbiórka "Kropla Życia" - zdjęcie główne

"Kropla Życia"

10 zł z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać teraz
 

Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża "Kropla Życia" powstał w 2001 roku z inicjatywy studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Podstawową działalnością klubu jest propagowanie i popularyzowanie idei honorowego krwiodawstwa w macierzystym środowisku, ale również wśród lokalne społeczności powiaty konińskiego.

Do 2014 roku, zarząd Klubu zmieniany był co roku, ponieważ, studenci kończąc studia, rezygnowali również działania na rzecz innych. We wrześniu 2014 roku, Klub przejęła dwójka studentów, którzy prowadzą ciągłą działalność po dziś dzień (chociaż od 2 lat są absolwentami).
Klub przeszedł pełną reaktywację. Zorganizowaliśmy rekordowe akcje poboru krwi, na które przychodziło ponad 100 młodych ludzi, chętnych ratować ludzkie ŻYCIE. Klub zyskał również nazwę "Kropla Życia" oraz nowe logo. Nazwa nie wzięła się znikąd, mamy świadomość, że KREW daje ŻYCIE, a każda kropla jest bezcenna.

Krwi nie da się wyprodukować. Jej jedynym "producentem" jesteśmy My sami. W organizmie zdrowego człowieka, krąży ok. 5,5 litra krwi. Oddając cząstkę siebie, możemy uratować czyjeś ŻYCIE. Jednorazowo, dawca krwi oddać może 450ml krwi pełnej, jest to ilość, która może pomóc nawet 3 osobom. 

Cała medycyna z roku na rok jest coraz bardziej rozwijana, wykonuje się coraz bardziej skomplikowane operacje i zabiegi, coraz więcej chorób staje się uleczalnych, ale nadal medycyna opiera się o KREW. Bez krwi nie można przeprowadzić wielu operacji, przeszczepów. Bez krwi nie można leczyć chorób nowotworowych, takich jak białaczka. To właśnie z krwi i jej składników wytwarzane są leki. Ale krew jest również bezpośrednio przetaczana.

W ciągu roku, organizujemy 5 stacjonarnych akcji poboru krwi. Na chwilę obecną, zauważalny jest spadek zainteresowania młodych ludzi oddawaniem krwi. Duża część się boi lub nie wiem do końca co to jest. Wielu nie zdaje sobie sprawy z tego czym jest oddawanie krwi i jak bardzo jest ono potrzebne. Każdy chce korzystać z młodości, nie myśląc o tym co będzie za kilka lat, o tym, że ktoś niedaleko potrzebuje pomocy, bo przecież "jego to nie dotyczy", "nic z tego nie mam", "nie mam czasu".

Chcielibyśmy przeprowadzić cykl spotkań tematycznych, aby zwiększyć świadomość młodzieży na temat krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Pokazać jakie ważne jest to ważne dla ludzi, którzy chorują, którzy ucierpieli w wypadku, którzy potrzebują przeszczepu.

Nasza działalność, to również organizacja zawodów sportowo-rekreacyjnych. Co roku organizujemy zawody lekkoatletyczne, dla Klubów HDK z okolic, oraz studentów PWSZ w Koninie. Uczestniczymy również w corocznym turnieju bowlingowym, organizowanym przez jeden z Klubów HDK z rejonu konińskiego.

Przekazane pieniądze chcielibyśmy przeznaczyć na organizacje akcji poboru krwi, gdzie moglibyśmy krwiodawcom podziękować, za dar krwi, poprzez mały gest, który z kolei zaprocentuje pozytywnym wizerunkiem akcji. Wizerunkiem, który sprawi, że krwiodawca będzie chciał wracać i dalej ratować ludzkie ŻYCIE. Poprzez zebrane środki, moglibyśmy zakupić dla krwiodawców chociażby pączki, kawę i herbatę, lub jeśli będzie taka możliwość, podać ciepłą zupę lub inna potrawę. Jest to oczywiście część zakładanej kwoty. Pozostałą część, przeznaczymy na zakup podstawowych materiałów biurowych, takich jak papier, tusz do drukarki, itp. Jeśli będzie taka możliwość, i fundusze nam pozwolą, chcielibyśmy zakupić chociaż kilka koszulek z logo Klubu, aby pokazać swoją obecność na akcjach klubowych, na akcjach organizowanych przez PCK, lub na zawodach w których bierzemy udział.

Dla kogoś może wydawać się, że kawa czy herbata jest czym banalnym, ale z drugiej strony, każdy chyba przyzna, że nawet tak prosty gest, jak ciepła herbata/kawa i pyszne ciasto pieczone przez nas osobiście jest już czymś miłym.

Jeśli miałbyś/miałabyś pytania do nas zachęcamy również do kontaktu mailowego, bezpośrednio do Klubu - [email protected]

oddaj KREW - podaruj ŻYCIE!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
10 zł z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 1

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij