Zbiórka "Kropla Życia" - zdjęcie główne

"Kropla Życia"

10 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 

Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża "Kropla Życia" powstał w 2001 roku z inicjatywy studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Podstawową działalnością klubu jest propagowanie i popularyzowanie idei honorowego krwiodawstwa w macierzystym środowisku, ale również wśród lokalne społeczności powiaty konińskiego.

Do 2014 roku, zarząd Klubu zmieniany był co roku, ponieważ, studenci kończąc studia, rezygnowali również działania na rzecz innych. We wrześniu 2014 roku, Klub przejęła dwójka studentów, którzy prowadzą ciągłą działalność po dziś dzień (chociaż od 2 lat są absolwentami).
Klub przeszedł pełną reaktywację. Zorganizowaliśmy rekordowe akcje poboru krwi, na które przychodziło ponad 100 młodych ludzi, chętnych ratować ludzkie ŻYCIE. Klub zyskał również nazwę "Kropla Życia" oraz nowe logo. Nazwa nie wzięła się znikąd, mamy świadomość, że KREW daje ŻYCIE, a każda kropla jest bezcenna.

Krwi nie da się wyprodukować. Jej jedynym "producentem" jesteśmy My sami. W organizmie zdrowego człowieka, krąży ok. 5,5 litra krwi. Oddając cząstkę siebie, możemy uratować czyjeś ŻYCIE. Jednorazowo, dawca krwi oddać może 450ml krwi pełnej, jest to ilość, która może pomóc nawet 3 osobom. 

Cała medycyna z roku na rok jest coraz bardziej rozwijana, wykonuje się coraz bardziej skomplikowane operacje i zabiegi, coraz więcej chorób staje się uleczalnych, ale nadal medycyna opiera się o KREW. Bez krwi nie można przeprowadzić wielu operacji, przeszczepów. Bez krwi nie można leczyć chorób nowotworowych, takich jak białaczka. To właśnie z krwi i jej składników wytwarzane są leki. Ale krew jest również bezpośrednio przetaczana.

W ciągu roku, organizujemy 5 stacjonarnych akcji poboru krwi. Na chwilę obecną, zauważalny jest spadek zainteresowania młodych ludzi oddawaniem krwi. Duża część się boi lub nie wiem do końca co to jest. Wielu nie zdaje sobie sprawy z tego czym jest oddawanie krwi i jak bardzo jest ono potrzebne. Każdy chce korzystać z młodości, nie myśląc o tym co będzie za kilka lat, o tym, że ktoś niedaleko potrzebuje pomocy, bo przecież "jego to nie dotyczy", "nic z tego nie mam", "nie mam czasu".

Chcielibyśmy przeprowadzić cykl spotkań tematycznych, aby zwiększyć świadomość młodzieży na temat krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Pokazać jakie ważne jest to ważne dla ludzi, którzy chorują, którzy ucierpieli w wypadku, którzy potrzebują przeszczepu.

Nasza działalność, to również organizacja zawodów sportowo-rekreacyjnych. Co roku organizujemy zawody lekkoatletyczne, dla Klubów HDK z okolic, oraz studentów PWSZ w Koninie. Uczestniczymy również w corocznym turnieju bowlingowym, organizowanym przez jeden z Klubów HDK z rejonu konińskiego.

Przekazane pieniądze chcielibyśmy przeznaczyć na organizacje akcji poboru krwi, gdzie moglibyśmy krwiodawcom podziękować, za dar krwi, poprzez mały gest, który z kolei zaprocentuje pozytywnym wizerunkiem akcji. Wizerunkiem, który sprawi, że krwiodawca będzie chciał wracać i dalej ratować ludzkie ŻYCIE. Poprzez zebrane środki, moglibyśmy zakupić dla krwiodawców chociażby pączki, kawę i herbatę, lub jeśli będzie taka możliwość, podać ciepłą zupę lub inna potrawę. Jest to oczywiście część zakładanej kwoty. Pozostałą część, przeznaczymy na zakup podstawowych materiałów biurowych, takich jak papier, tusz do drukarki, itp. Jeśli będzie taka możliwość, i fundusze nam pozwolą, chcielibyśmy zakupić chociaż kilka koszulek z logo Klubu, aby pokazać swoją obecność na akcjach klubowych, na akcjach organizowanych przez PCK, lub na zawodach w których bierzemy udział.

Dla kogoś może wydawać się, że kawa czy herbata jest czym banalnym, ale z drugiej strony, każdy chyba przyzna, że nawet tak prosty gest, jak ciepła herbata/kawa i pyszne ciasto pieczone przez nas osobiście jest już czymś miłym.

Jeśli miałbyś/miałabyś pytania do nas zachęcamy również do kontaktu mailowego, bezpośrednio do Klubu - [email protected]

oddaj KREW - podaruj ŻYCIE!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
10 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 1

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij