Zbiórka Na rozwój naszej tkackiej pasji. - miniaturka zdjęcia

Na rozwój naszej tkackiej pasji.

Agnieszka Zapała - awatar

Agnieszka Zapała

Organizator zbiórki

Cześć wszystkim!

Nie wiem, od czego zacząć, więc może zacznę od serca :) Mam na imię Aga i mieszkam wraz z moją siostrą Pauliną w malowniczej okolicy na południowym wschodzie naszego pięknego kraju.

Nasz zakątek jest niesamowity, otaczają nas pola, łąki, rzeka i lasy. W pobliżu niespiesznie pasą się sarny, w oddali przechadzają się dziki, na łąkach dostojnie brodzą dwubarwne bociany, a rzadko spotykany derkacz założył gniazdo tuż za naszym płotem.

Nocą jest tutaj bardzo cicho, a my chętnie obserwujemy rozgwieżdżone niebo w naszym starym ogrodzie. Latem, o zmroku usłyszysz dobiegające z łąk i roślinnych kęp ryki jeleni, a w pobliżu zaobserwujesz wzbijające się w powietrze ociężałe bażanty, które przesiadują na gałęziach lasu, posadzonego przez naszego dziadka. Wzrost tego lasu oberwujemy z zapartym tchem od niemal trzech dekad.

To wszystko jest skarbem naszej ziemii, która przechodziła z dziada, pradziada aż znalazłyśmy się na niej i my.

Wuj babci był uzdolnionym stolarzem, tworzył piękne jesionowe i orzechowe kredensy, prapradziadek miał tutaj warsztat, w którym budował drewniane wozy. A nasza ukochana babcia robiła piękne makatki.

I teraz ja wraz moją siostrą kontynuujemy tradycje związane zarówno z pobytem na rodzinnej ziemi jak i te związane z twórczą pracą z drewnem, tkaniną czy ceramiką. 

Oprócz możliwości obserwacji przyrody czy renowacji starych, pięknych krzeseł, uprawiamy ogród warzywny, zbieramy orzechy, żołędzie, grzyby i zioła, a także owoce jagodowe.

Robimy przetwory, siedzimy przy ognisku, rozwijamy się wewnętrzenie, uczęszczamy na warsztaty, gotujemy wegetariańskie posiłki i ciągle się doszkalamy, bo zawsze można stworzyć coś jeszcze piękniejszego. 

Moja siostra jest architektem wnętrz, bardzo starannie i z pełnym sercem odnawia stare meble, które zyskują nowe życie zachowując swojego ducha.

Ja uwielbiam otaczającą mnie naturę i chętnie zwiedzam wszystkie jej zakamarki, dlatego skończyłam obsługę ruchu turystycznego.

Przy pomocy wrzeciona, a w przyszłości może kołowrotku skupiam się przede wszystkim na tworzeniu i wykorzystaniu przędzy z tylko i wyłącznie polskiego runa owczego, które niestety zostało prawie wyparte przez czesanki i wełny zagraniczne oraz akrylowe odpowiedniki tego pięknego surowca. Wśród większości prządek polskie runo także zostało zastąpione runem nierodzimych ras owiec.

Teraz przyszedł czas, aby połączyć obie te rzeczy; renowację mebli oraz tkanie z polskiej wełny, zobaczycie, jakież to będzie wspaniałe połączenie!

Aby to zrobić, potrzebujemy dużego krosna, które chciałybyśmy kupić dzięki tej zbiórce.

Dlatego, jeśli wspomożesz nas nawet najmniejszą wpłatą czy udostępnieniem naszej zbiórki, możesz stać się częścią tej wspaniałej rzeczywistości i przyczynić się do rozwoju naszej pasji, propagowania sztuki i rodzimych skarbów rękodzielnictwa i natury.

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Agnieszka Zapała - awatar

  Agnieszka Zapała

  09.11.18
  09.11.18

  Nasze krzesła <3 Wystrój baru - Paula.

  Zdjęcie aktualności 21 722

Komentarze

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  04.11.18
  04.11.18

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

Agnieszka Zapała - awatar

Agnieszka Zapała

Organizator zbiórki

Wpłaty - 18

Adrian - awatar
90
Adrian
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
agata dobrzyńska - awatar
50
agata dobrzyńska
www.idzpodprad.pl - awatar
1
www.idzpodprad.pl
sasa - awatar
20
sasa
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Kuba - awatar
20
Kuba
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.