Zbiórka Pomoc w rehabilitacji Krysi!!! - miniaturka zdjęcia

Pomoc w rehabilitacji Krysi!!! Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomoc w rehabilitacji Krysi!!! - zdjęcie główne

Pomoc w rehabilitacji Krysi!!!

906 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Gabriela K - awatar

Gabriela K

Organizator zbiórki

Witam! 

Krysia-68 lat....jeszcze do nie dawna pełna życia ,zaradna ,  pogodna, pomocna osoba.Matka ,żona , babcia. 

W tamtym  roku tj 2017 w czerwcu Krysia miała wylew ( krwotok podpajęczynówkowy - tętniak tętnicy przedniej mózgu ,lewa strona).Przeszła skomplikowaną operację ,podczas której dodatkowo doszło do zawału mózgu. W efekcie Krysia została praktycznie całkowicie sparaliżowana , wszystkie ośrodki w mózgu odpowiedzialne między innymi za świadomość , koncentrację , zdolność do ruchu , orientację przestrzenną , rozumienie mowy, mówienie itd. zostały uszkodzone.Lekarze dawali jej marne szansę na przeżycie a co dopiero na jakikolwiek powrót do normalnego życia. Po miesiącu leczenia szpitalnego , Krysia nie została zakwalifikowana do żadnej rehabilitacji ponieważ kontakt z nią był znikomy.  

Jednak jej organizm się nie poddał. Rodzina nie zastanawiając się długo , i nie mając zbyt dużego wyboru, postanowiła zabrać Krysie do domu i podjąć się kosztownego leczenia aby jakkolwiek poprawić jej jakość życia.Do domu zostały sprowadzone ( niektóre wypożyczone niektóre  kupione ) specjalistyczne sprzęty które umożliwiły  podjęcie leczenia w warunkach domowych.Zorganizowaliśmy szereg specjalistów którzy podjęli się rehabilitacji Krystyny ( Rehabilitant ruchowy ,neuro-logopeda ,neurolog,lekarz ogólny,dietetyk). Koszty są ogromne.Nasza służba zdrowia nie refunduje praktycznie niczego,  jedynie pierwsza grupa inwalidzka do której Krysia została zakwalifikowana podczas trwania choroby pozwala na odzyskanie znikomej części kosztów jakie ponosimy za rehabilitacje.Mimo tego NIE PODDAJEMY SIĘ!

Gdy Krystyna trafiła do domu praktycznie nie było z nią kontaktu. W dalszym ciągu rokowania były bardzo marne. Na chwile teraźniejszą Krysia,wszystkich poznaje, zaczyna odzyskiwać sprawność w lewej stronie ciała(rusza ręką nogą -wracają normalne odruchy typu drapanie , pokazywanie przedmiotów,odkładanie ,podnoszenie, itd.) ,  rozumie  część informacji które się jej przekazuje , sama spożywa posiłki , zaczyna poczytywać gazety(oglądać) , ogląda programy telewizyjne,sama operuje pilotem , uśmiecha się podczas rodzinnych spotkań , powolutku zaczyna wyrażać swoją wolę ,porusza się na wózku  z naszą pomocą itd.  W lecie może uda się jej pierwszy raz od roku wyjść na ogród (na wózku). Praktycznie codziennie ,ciężko pracuje żeby jej stan jakkolwiek uległ lepszej zmianie.Podejmowane są już pierwsze próby pionizowania Krysi. W dalszym ciągu nie mówi.

Wszyscy łącznie z lekarzami , rehabilitantami są w SZOKU.  Najwyraźniej mózg zaczyna tworzyć nowe ośrodki funkcjonowania w nowych miejscach.Przed Krysią jeszcze długa droga do odzyskania choćby części sprawności.

Ogromny wkład w rehabilitacje Krysi zaczyna powoli przynosić jakieś efekty.

Jednak koszty jakie ponieśliśmy przez prawie rok są ogromne i powoli zaczynają wyczerpywać nasze zapasy finansowe. Stąd apel do ludzi o dobrym sercu o jakąkolwiek pomoc finansową która ułatwi nam dalszą  rehabilitację Krysi. KAŻDA ZŁOTÓWKA JEST NA WAGĘ ZŁOTA.Każdy z nas może znaleźć się kiedyś w podobnej sytuacji. Nie bądźmy obojętni na los innych , pomagajmy , rozpowszechniajmy dobro które prędzej czy później do nas wróci!

Z poważaniem i wielką prośbą o pomoc : 

Najbliższa rodzina Krysi!

  


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
906 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Gabriela K - awatar

Gabriela K

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 14

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Olaa - awatar
Olaa
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij