Zbiórka Pilna pomoc na Bliskim Wschodzie - miniaturka zdjęcia

Pilna pomoc na Bliskim Wschodzie Jak założyć taką zbiórkę?

Zniszczony budynek po katastrofie, z wrakiem samochodu w tle.

Pilna pomoc na Bliskim Wschodzie

26 319 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 359 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

W odpowiedzi na eskalację konfliktu na Bliskim Wschodzie Lekarze bez Granic uruchamiają zbiórkę, aby nieść pomoc ludziom dotkniętym przemocą. Potrzeby są pilne i wciąż rosną.

Prosimy o Twoje wsparcie,  żeby ratować zdrowie i życie ludzi na miejscu.  


Sytuacja na Bliskim Wschodzie 

W całym regionie eskalacja przemocy wywołała strach wśród milionów ludzi. Na skutek ataków armii izraelskiej w Libanie ponad milion osób  zostało przesiedlonych. Ludzie chronią się gdzie mogą, na przykład w przeludnionych schroniskach. Brakuje wody, przedmiotów pierwszej potrzeby, leków. Dostęp do opieki medycznej jest utrudniony.   

W pustym pomieszczeniu opuszczonego budynku w Bejrucie Lekarze bez Granic otworzyli klinikę mobilną, aby zapewnić wysiedlonym społecznościom dostęp do opieki zdrowotnej.  Liban, 2026. Zdjęcie: Emin Ozmen/Magnum Photos

__________________________________________________________

Co robią Lekarze bez Granic?

Już przed eskalacją Lekarze bez Granic prowadzili działania w wielu miejscach regionu, w tym w Iranie.  

W Libanie natychmiast uruchomiliśmy pilne działania pomocowe. Prowadzimy obecnie 12 klinik mobilnych, aby zapewnić wsparcie ludziom przesiedlonym w wyniku konfliktu zbojnego. Prowadzimy również działania z zakresu zdrowia psychicznego. Dostarczamy wodę do schronisk dla osób przesiedlonych. Na bieżąco dostosowujemy nasze działania do zmieniających się potrzeb ludzi. 

Twoje wsparcie pozwoli nam dalej nieść pomoc ludziom w potrzebie. 

Czytaj więcej o naszych działaniach: https://lekarze-bez-granic.pl/eskalacja-na-bliskim-wschodzie/ 

Hajje Zaynab (80) pochodzi z Jater, miasta w górach na południu Libanu. Jej dom został zniszczony w izraelskim nalocie. Podczas badania kobieta miała wysokie ciśnienie, poprosiliśmy o kolejny pomiar. Hajje powiedziała: „Cukrzyca próbowała mnie pokonać, ale jej się nie udało. Nadciśnienie też tego nie zrobi”. Liban, 2026. Zdjęcie: Emin Ozmen/Magnum Photos 

__________________________________________________________

Na co zostanie przeznaczone Twoje wsparcie?     

Lekarze bez Granic przeznaczą Twoje pieniądze na pomoc osobom dotkniętym skutkami kryzysu na Bliskim Wschodzie. Środki będą wydawane w zależności od potrzeb i dalszego rozwoju sytuacji. Zależy nam na transparentności, dlatego będziemy informować o realizowanych działaniach w regionie.     

Lekarze bez Granic – kim jesteśmy     

Od ponad 50 lat Lekarze bez Granic niosą medyczną pomoc humanitarną osobom pokrzywdzonym na skutek klęsk żywiołowych, konfliktów zbrojnych oraz społecznościom wykluczonym z dostępu do opieki medycznej.        

Kierujemy się etyką lekarską oraz zasadami neutralności, bezstronności i niezależności. W 1999 roku otrzymaliśmy Pokojową Nagrodę Nobla. Więcej przeczytasz na: https://lekarze-bez-granic.pl/o-nas/kim-jestesmy/

Dołącz do naszego newsletterahttps://lekarze-bez-granic.pl/newsletter-dla-darczyncow/ i śledź nas na Facebooku i Instagramie (@msfpoland). 

Kontakt: [email protected]  


Aktualizacje


  • LEKARZE BEZ GRANIC - awatar

    LEKARZE BEZ GRANIC

    10.04.2026
    10.04.2026

    Ataki w Libanie niecałe 10 godzin po ogłoszeniu zawieszenia broni.📢Posłuchaj dr Thienminh Dinh, lekarki medycyny ratunkowej Lekarzy bez Granic i dowiedz się więcej.

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    29.03.2026
    29.03.2026

    no kings!

26 319 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 359 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 359

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
264
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Add alt here
Dołącz do listy
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Maciej Mielczarek - awatar
Maciej Mielczarek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Ewa - awatar
Ewa
50
Add alt here
Dołącz do listy
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People

Podaruj 1,5% Fundacji Pomagam.pl

People

Gdy świat się wali, dajemy nadzieję ❤️ Wspieramy chorych w pozyskaniu środków na leczenie, pomagamy zwierzętom i reagujemy natychmiast w pilnych sytuacjach kryzysowych 🚨

Jak odmienić los tysięcy potrzebujących za darmo?

✅ Wybierz Fundacja Pomagam.pl na liście OPP w rozliczeniu PIT.

✅ Wpisz nasz numer KRS 00 00 353 888 w deklaracji PIT.

Dla Ciebie to rubryka. Dla nich szansa, by przetrwać najgorsze.

Poznaj Fundację Pomagam.pl