Zbiórka Kryzys w schronisku - zdjęcie główne

Kryzys w schronisku

190 550 zł  z 180 000 zł (Cel)
Wpłaciło 4 497 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

ŚWIĄT NIE BĘDZIE
...popłacone wymagane faktury. Początek miesiąca, a na koncie kilka złoty....DRAMAT powracający. Czy czeka nas redukcja zatrudnienia? Redukcja kosztów leczenia? Jeść zwierzęta muszą...

Dla Schroniska w Korabiewicach przyszły ciężkie czasy. Nie wiemy, co będzie dalej. Od pierwszego lockdownu wciąż zmagamy się z kryzysem.
Podczas pierwszego lockdownu przez półtora miesiąca do schroniska nie mogli przyjeżdżać wolontariusze. Tęskniły za nimi zwierzaki, brakowało energii wolontariackich weekendów, wspólnej pracy i emocji. Jednym słowem: pustka.
Pracownicy przy dodatkowo wprowadzonej pracy zmianowej próbowali zrobić wszystko, aby zwierzakom nie było gorzej, m.in. zaczęli wyprowadzać psy na spacer kosztem innych zadań.

Większym zainteresowaniem cieszyły się adopcje. Ludzie chcieli mieć psy i dzięki nim powód, aby wyjść na spacer. Zadaniem naszej koordynatorki adopcji było sprawdzenie, aby psy nie trafiły do domów, które kierowały się tylko własnymi potrzebami i zwierzęta nie wróciły do schroniska, bo „znudziły się, trzeba było wrócić do pracy”. Na szczęście nasz proces adopcyjny uniemożliwia wydanie psów do przypadkowych ludzi, także nie odnotowaliśmy żadnych zwrotów z adopcji.
Lockdown spowodował, że część wolontariuszy już nie wróciła do zwierząt po zluzowaniu restrykcji. Być może ludzie przywykli do swojego nowego życia, w którym nie było już miejsca na cotygodniowy wypad poza miasto do Korabiewic. Taka sytuacja dotknęła też inne znane nam schroniska.
Oczywiście największym problemem dla Korabiewic, który został wywołany przez Covid, był spadek wsparcia finansowego i rzeczowego. Ludzie, tracąc pracę i żyjąc w niepewnych czasach, zaczęli zaciskać pasa.  To zrozumiałe. W tym roku wypadło nam też 95% (co roku odwiedzało nas 20-30 grup) wolontariatów grupowych, w tym pracowniczych. Wolontariaty pracownicze to nie tylko grupa pracowników z firm, która wpadała do schroniska i robiła bardzo konkretne zadania od razu przynoszące korzyści dla zwierząt, np. remont domków i bud dla psów. Wolontariaty pracownicze to też wsparcie finansowe i rzeczowe – były kupowane narzędzia, artykuły remontowe czy inne rzeczy potrzebne w schronisku. W tym roku odczuliśmy ogromny brak dużych, zorganizowanych grup.
Nie ma pieniędzy z puszek zbiórkowych, które były ustawiane głównie w restauracjach.
W tym roku w Korabkach nie było ani jednego dnia otwartego, w tym bardzo ważnego Dnia Dziecka. Dni otwarte są dla nas bardzo istotne, ponieważ chcemy pokazywać, jak funkcjonujemy i jak wspaniałe mamy zwierzęta. Chcemy też pokazywać, jak dzięki wsparciu ludzi zmienia się schronisko, chcemy edukować.
Właśnie, w tym roku również nie pojawiły się wycieczki szkolne. Nie było koziej jogi. Było zdecydowanie mniej szkoleń wewnętrznych. Schronisko jakby przestało żyć pełnią swoich możliwości.
Co będzie dalej ze schroniskiem? Nie wiemy. Po raz pierwszy od 2012 roku – nie wiemy.
Cięcie kosztów? Redukcja etatów, ograniczenia w opiece weterynaryjnej? Bo jeść zwierzęta muszą...

Włożyliśmy w schronisko tyle serca. Chcieliśmy stworzyć modelową placówkę. Czy te marzenia się nie zrealizują?
Mówimy, że marzenia to rzeczywistość w czasie przyszłym. Niestety, po raz pierwszy nie wiemy, co ona przyniesie.

Choć każdemu z Was jest teraz ciężko, prosimy o pomoc.
Co miesiąc opieka nad zwierzętami pochłania obecnie ponad 180 000 zł. Psy, koty, konie, kozy, owce, świnie, krowy, lisy, kury – 300 zwierząt – ich los jest w Waszych rękach. Prosimy o symboliczne wsparcie, np. 3 zł, abyście nie odczuli ich braku na koncie i mogli sami przetrwać ten czas.

Dlaczego warto nas wspierać?️

Warto nas wspierać, ponieważ pieniądze są wydawane w najlepszy możliwy sposób, co widać w poziomie opieki oraz ustawicznym rozwoju placówki. Wiemy, że na wszystko musimy zapracować, w tym na Państwa zaufanie. Co roku przechodzimy pozytywnie audyt finansowy jako fundacja, co jest wynikiem dbałości o faktury, umowy i rozliczenia. Za każdy rok przedstawiamy sprawozdanie: https://schronisko.info.pl/o-nas/aktualnosci/item/756-raport-dzia%C5%82a%C5%84-2019

ZMIANY od 2012 roku

Schronisko ma długą historię. Placówka była zarządzana przez ludzi, dla których los ponad 600 zwierząt nie miał znaczenia...głodzone, bite, rozmnażane, zapomniane...

Od czasu zajęcia się placówka w 2012 stawiamy ją na nogi, nie tylko opiekując się i szukając dobrych domów, ale również remontując, inwestując w rozwój, by móc dać możliwie najlepsze warunki podopiecznym: bezpieczne i wygodne boksy, domki, budy, wybiegi. Obecnie pod opieką schroniska jest 300 zwierząt różnych gatunków. Nie tylko psy i koty, ale i konie, kozy, owce, świnie, krowy, lisy, kury. Były też niedźwiedzie, wilk, karp, wrona...

SPOSÓB FINANSOWANIA

Schronisko utrzymuje się od samego początku z datków ludzi, nie mamy stałego wsparcia od gmin (w tym roku, w ramach przeciwstawienia się Radysom, podpisaliśmy umowę z kilkoma gminami, ALE pieniądze od nich są na nowe psy od nich, a nie na te istniejące..). Koszty miesięczne obecnie to ok. 180 tys zł. Tak,jak się domyślacie, jest to ustawiczna żebranina...

POZIOM OPIEKI

Zwierzęta są karmione dobrej jakości karmą, zwierzęta chore otrzymują karmę potrzebną dla ich zdrowia. Zwierzęta są leczone bez względu na koszty - nawet u specjalistów w Warszawie. Opieka nad zwierzętami jest sprawowana wg. dwu zasad: "W Korabiewicach nie da się nie istnieje" oraz "Korabiewickie zwierzęta nie są w niczym gorsze od zwierząt posiadających dom". Ten poziom opieki jest możliwy dzięki pieniądzom od Ludzi...

ADOPCJE

Chcemy, aby zwierzęta trafiały do świadomych odpowiedzialnych domów, gdzie opieka będzie lepsza niż w schronisku. Stąd od samego początku istnieje proces adopcyjny weryfikujący kandydatów. Pomagamy także w adaptacji do nowych warunków.

LUDZIE

Stawiamy na Ludzi. To w ich rękach - dosłownie - jest życie zwierząt. Pracownicy to pasjonaci, Ludzie kochający zwierzęta, zwracają uwagę na najmniejsze znaki  zmiany stanu zdrowia. To też Ludzie szanujący powierzone mienie. Wiedzą, że  wszystko, co jest w schronisku, jest w nim dzięki dotychczasowemu zaangażowaniu Darczyńców.

Ogromną rolę ma wolontariat indywidualny. Zajmuje się promocją zwierząt, szkoleniem ich, a także wspiera pracę w schronisku. 

Schronisko jest miejscem odwiedzin wycieczek szkolnych (wierzymy w edukację, jako narzędzie zmiany postaw ludzi, którzy będą kiedyś mieć pod opieką zwierzaki)  i zorganizowanych grup wolontariatu pracowniczego. Co roku organizowany jest Dzień Dziecka - impreza mająca m.in edukację najmłodszych, organizowane są też inne dni otwarte. Jesteśmy otwarci na Ludzi z zewnątrz i chcemy, aby pokochali Korabiewice (w skrócie Korabki) tak jak my.


Jeśli chcesz się z nami skontaktować - masz pytania, pomysły:

601433468 [email protected]


Więcej o nas na:

Główny profil na Facebooku https://www.facebook.com/Schronisko.w.Korabiewicach/ 

Dołączcie też do naszej grupy https://www.facebook.com/groups/fotokorabiewice/

Instagram @schronisko

Web http://www.schronisko.info.pl

YT https://www.youtube.com/user/schronkorabiewice


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Schronisko w Korabiewicach - oficjalna strona - awatar

  Schronisko w Korabiewicach - oficjalna strona

  16.08.2022
  16.08.2022

  Szanowni Przyjaciele, Darczyńcy. Życie schroniskowe toczy się dalej. Ale jest bardzo ciężko. Inflacja robi spustoszenie www.pomagam.pl/cud2022 a kolejne zwierzęta potrzebują pomocy. O którą tak teraz trudno, że względu na drożyznę. Czy znajdziecie wolne 1-2zł by jeszcze raz pomóc zwierzakom, a tak, by nie odczuć tego na koncie? Prosimy w imieniu zwierząt... Utrzymujemy zwierzęta z Waszych datków. Nie mamy do kogo innego zgłosić się o pomoc.

  Zdjęcie aktualizacji 100 191

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.08.2022
  18.08.2022

  ♥️

 • Paweł Ochowicz - awatar

  Paweł Ochowicz

  19.07.2022
  19.07.2022

  Dla zwierzaków

 • MALGORZATA Mayer - awatar

  MALGORZATA Mayer

  30.11.2021
  30.11.2021

  Dla moich Kochanych wszystkich zwierzakow : Poziomki, Reksa Perly, I innych biedulek .

 • Bozena Brodacki - awatar

  Bozena Brodacki

  28.11.2021
  28.11.2021

  Mam nadzieję że choć trochę mogłam pomóc tym najmocniejszym zwierzątka .♥️♥️♥️🙏🙏🙏🐕🐕🐕

 • Marta - awatar

  Marta

  14.11.2021
  14.11.2021

  Kochane psiaczki

190 550 zł  z 180 000 zł (Cel)
Wpłaciło 4 497 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 4 497

Kathi Sadlo - awatar
Kathi Sadlo
100
Zwykli Kumple - awatar
Zwykli Kumple
54
Kaśka - awatar
Kaśka
50
Kaśka - awatar
Kaśka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
BigEarRecords - awatar
BigEarRecords
20
Wioleta - awatar
Wioleta
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ewa Nowak - awatar
Ewa Nowak
88

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij