Zbiórka Kryzys w schronisku - miniaturka zdjęcia

Kryzys w schronisku

Zbiórka Kryzys w schronisku - zdjęcie główne

Kryzys w schronisku

33 288 zł  z 130 000 zł (Cel)
Wpłaciło 919 osób
Wpłać teraz
 

Schronisko w Korabiewicach VIVA. Przyszły do nas ciężkie czasy. Ten rok jest dla nas super trudny. Znów pojawiło się widmo znacznych problemów finansowych.
Ruszyliśmy wcześniej nawet z akcją pozyskania środków, aby przeciwdziałać sytuacji (m.in wypuściliśmy koszulki charytatywne), ale jakoś bez odzewu wyszło...
Nie wiemy, co będzie dalej. Jest zero na koncie.
Brak środków na opiekę nad zwierzętami  - ostatni taki kryzys był na początku Covidu. Utrzymujemy się z datków.  Przez pandemię ze wsparcia wycofało się dużo ludzi i firm, ta  sytuacja się nie poprawiła. To zrozumiałe, wszystkim ciężko...

Co będzie dalej ze schroniskiem w takich czasach? Nie wiemy.  A włożyliśmy w nie tyle serca. Chcieliśmy stworzyć modelową placówkę. Czy te marzenia się nie zrealizują?

Mówimy, że marzenia to rzeczywistość w czasie przyszłym. Niestety teraz jest nam trudno marzyć. Marzymy teraz tylko o stabilizacji...

Choć każdemu z Was teraz ciężko...Prosimy Was o pomoc.

Co miesiąc opieka nad zwierzętami pochłania obecnie ponad 130 000zł. Psy, koty, konie, kozy, owce, świnie, krowy, lisy, kury - 300 zwierząt - ich los jest w Waszych rękach. Prosimy o symboliczne wsparcie, np. 3zł - abyście nie odczuli braku ich na koncie, abyście mogli sami przetrwać ten czas.

3zł to 1 minuta funkcjonowania schroniska.


Dlaczego warto nas wspierać?️

Warto nas wspierać, ponieważ pieniądze są wydawane w najlepszy możliwy sposób, co widać w poziomie opieki oraz ustawicznym rozwoju placówki. Wiemy, że na wszystko musimy zapracować, w tym na Państwa zaufanie. Co roku przechodzimy pozytywnie audyt finansowy jako fundacja, co jest wynikiem dbałości o faktury, umowy i rozliczenia. Za każdy rok przedstawiamy sprawozdanie: https://schronisko.info.pl/o-nas/aktualnosci/item/756-raport-dzia%C5%82a%C5%84-2019

ZMIANY od 2012 roku

Schronisko ma długą historię. Placówka była zarządzana przez ludzi, dla których los ponad 600 zwierząt nie miał znaczenia...głodzone, bite, rozmnażane, zapomniane...

Od czasu zajęcia się placówka w 2012 stawiamy ją na nogi, nie tylko opiekując się i szukając dobrych domów, ale również remontując, inwestując w rozwój, by móc dać możliwie najlepsze warunki podopiecznym: bezpieczne i wygodne boksy, domki, budy, wybiegi. Obecnie pod opieką schroniska jest 300 zwierząt różnych gatunków. Nie tylko psy i koty, ale i konie, kozy, owce, świnie, krowy, lisy, kury. Były też niedźwiedzie, wilk, karp, wrona...

SPOSÓB FINANSOWANIA

Schronisko utrzymuje się od samego początku z datków ludzi, nie mamy stałego wsparcia od gmin (w tym roku, w ramach przeciwstawienia się Radysom, podpisaliśmy umowę z kilkoma gminami, ALE pieniądze od nich są na nowe psy od nich, a nie na te istniejące..). Koszty miesięczne obecnie to ok. 130 tys zł. Tak,jak się domyślacie, jest to ustawiczna żebranina...

POZIOM OPIEKI

Zwierzęta są karmione dobrej jakości karmą, zwierzęta chore otrzymują karmę potrzebną dla ich zdrowia. Zwierzęta są leczone bez względu na koszty - nawet u specjalistów w Warszawie. Opieka nad zwierzętami jest sprawowana wg. dwu zasad: "W Korabiewicach nie da się nie istnieje" oraz "Korabiewickie zwierzęta nie są w niczym gorsze od zwierząt posiadających dom". Ten poziom opieki jest możliwy dzięki pieniądzom od Ludzi...

ADOPCJE

Chcemy, aby zwierzęta trafiały do świadomych odpowiedzialnych domów, gdzie opieka będzie lepsza niż w schronisku. Stąd od samego początku istnieje proces adopcyjny weryfikujący kandydatów. Pomagamy także w adaptacji do nowych warunków.

LUDZIE

Stawiamy na Ludzi. To w ich rękach - dosłownie - jest życie zwierząt. Pracownicy to pasjonaci, Ludzie kochający zwierzęta, zwracają uwagę na najmniejsze znaki  zmiany stanu zdrowia. To też Ludzie szanujący powierzone mienie. Wiedzą, że  wszystko, co jest w schronisku, jest w nim dzięki dotychczasowemu zaangażowaniu Darczyńców.

Ogromną rolę ma wolontariat indywidualny. Zajmuje się promocją zwierząt, szkoleniem ich, a także wspiera pracę w schronisku. 

Schronisko jest miejscem odwiedzin wycieczek szkolnych (wierzymy w edukację, jako narzędzie zmiany postaw ludzi, którzy będą kiedyś mieć pod opieką zwierzaki)  i zorganizowanych grup wolontariatu pracowniczego. Co roku organizowany jest Dzień Dziecka - impreza mająca m.in edukację najmłodszych, organizowane są też inne dni otwarte. Jesteśmy otwarci na Ludzi z zewnątrz i chcemy, aby pokochali Korabiewice (w skrócie Korabki) tak jak my.


Jeśli chcesz się z nami skontaktować - masz pytania, pomysły:

601433468 [email protected]


Więcej o nas na:

Główny profil na Facebooku https://www.facebook.com/Schronisko.w.Korabiewicach/ 

Dołączcie też do naszej grupy https://www.facebook.com/groups/fotokorabiewice/

Instagram @schronisko

Web http://www.schronisko.info.pl

YT https://www.youtube.com/user/schronkorabiewice


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Manu - awatar

  Manu

  21.10.20
  21.10.20

  Trzymajcie się!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.10.20
  17.10.20

  powodzenia...

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.10.20
  17.10.20

  dziękuję za to co robicie w schronisku

 • Anna Piotrowska - awatar

  Anna Piotrowska

  16.10.20
  16.10.20

  Trzymam kciuki za Waszą cudowną determinację w działaniu dla tych pokrzywdzonych zwierząt👍wszystko będzie dobrze ludzi dobrej woli jest dużo i napewno pomogą 💖

 • Karolina Adeszko - awatar

  Karolina Adeszko

  16.10.20
  16.10.20

  ❤️

33 288 zł  z 130 000 zł (Cel)
Wpłaciło 919 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 919

Alina B - awatar
Alina B
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anna Parjaszewska - awatar
Anna Parjaszewska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Renata Caruso - awatar
Renata Caruso
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Manu - awatar
Manu
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij