Zbiórka Jak dorośniemy nie znikniemy - miniaturka zdjęcia

Jak dorośniemy nie znikniemy Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Jak dorośniemy nie znikniemy - zdjęcie główne

Jak dorośniemy nie znikniemy

21 022 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 30 osób

Modernizacja Ośrodka Terapeutycznego dla dzieci oraz dorosłych z autyzmem

Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba dzieci, które otrzymują diagnozę zaburzeń ze spektrum autyzmu, nastolatkowie dorastają, a dorośli nie mają perspektyw na godne życie. 

Brak rozwiązań systemowych, oraz znikomy poziom pomocy i wsparcia dorosłych powodują, że wielu z nich żyje w czterech ścianach i zostaje wykluczonych z życia społecznego. Dzieci i dorośli w spektrum autyzmu oraz ich rodziny potrzebują regularnego wsparcia i ciągłej pomocy. Pomocy fachowej, udzielonej w godnych, dostosowanych do potrzeb warunkach.

Musimy zmierzyć się z tym trudnym wyzwaniem dlatego prosimy o wsparcie finansowe w celu zmodernizowania Ośrodka Terapeutycznego oraz przystosowania go do bieżących potrzeb.

Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział Terenowy w Bielsku-Białej od 20lat wspiera osoby z autyzmem i ich rodziny z rejonu Podbeskidzia. Prowadzimy przede wszystkim terapię, ale również szkolimy rodziców i terapeutów, działamy na rzecz integracji oraz szerzenia wiedzy na temat autyzmu. Jesteśmy Stowarzyszeniem OPP, nie prowadzimy działalności gospodarczej. 

Ośrodek utrzymujemy z darowizn, pozyskanych dotacji oraz odpłatnej działalności statutowej, co oznacza, że koszty terapii w większości ponoszą rodzice naszych podopiecznych, w miarę naszych możliwości staramy się odciążyć ich pozyskując środki w różnych konkursach i projektach. 

Stopniowo powiększając grono podopiecznych prowadzimy obecnie zajęcia terapeutyczne w trybie ciągłym. Przez ostatnie trzy lata realizowaliśmy projekt współfinansowany ze środków PFRON, w ramach którego odbyło się łącznie prawie 7.000 godzin terapii, prowadzimy także stałe zajęcia dla blisko 60 podopiecznych, które są finansowane przez rodziców. Po wybuchu wojny wspieraliśmy uchodźców uruchamiając Świetlicę Terapeutyczną dla dzieci z autyzmem z Ukrainy. 

To tylko część z naszych działań, cieszymy się z każdej godziny, w której Ośrodek tętni życiem i staramy się zapewnić wsparcie jak największej ilości osób, ale nadszedł czas kiedy niezbędne jest przeprowadzenie modernizacji naszego Ośrodka oraz zagospodarowanie przyległego terenu.

Prace modernizacyjne obejmowały będą przede wszystkim:

1. wydzielenie stref dedykowanych użytkownikom w różnych przedziałach wiekowych, ponieważ aktualnie nasi podopieczni mają od lat 5 do 35, będzie się to wiązało również z uruchomieniem drugiego wejścia i doprowadzeniem do niego chodnika. 

2. zagospodarowanie terenu wokół budynku, tak by zarówno mali, jaki dorośli podopieczni oraz ich rodzice i opiekunowie mogli przyjemnie i bezpiecznie spędzać czas w naszym ogrodzie,

3. monitoring – celem tej inwestycji jest zapewnienie bezpieczeństwa, ale również podniesienie poziomu prowadzonych terapii, pozwoli bowiem na wprowadzenie superwizji oraz szkoleń na bazie obserwacji zachowań i działań, bez zakłócania zajęć. 

4. doposażenie w meble i sprzęt, szczególnie ten przeznaczony dla mniejszych dzieci oraz dorosłych uczestników zajęć.

5. wymianę głównych drzwi wejściowych, które odmawiają posłuszeństwa, a niestety ze względu na zabytkowy charakter budynku muszą być wykonane na zamówienie, muszą też spełniać wymogi związane z standardami energetycznymi co łącznie sprawia,że koszt ten wykracza poza możliwości naszego budżetu.

Całość inwestycji będzie sporym kosztem dlatego przyjęliśmy metodę małych kroków i założyliśmy na pierwszy etap zebranie  50.000,00 zł

Szczegółowe rozliczenie będzie do wglądu na naszej stronie internetowej, a fotorelacja z prac i efektów będzie również na bieżąco na naszym profilu na FB.

My pomagamy angażując swój czas, wiedzę i serce, ale potrzebujemy środków finansowych, żeby pomagać skuteczniej, na miarę obecnych czasów.

Pomóż nam zwiększyć zasięg pomocy - każda wpłacona kwota przybliża nas do realizacji celu.

Dziękujemy!

Krajowe Towarzystwo Autyzmu 

Oddział Terenowy w Bielsku-Białej

Rodzice i opiekunowie osób w spektrum autyzmu

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
21 022 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 30 osób

Wpłaty: 30

Logo Auchan
Klienci Auchan
18 092
Monika - awatar
Monika
30
Jadwiga Piechowicz - awatar
Jadwiga Piechowicz
20
Magdalena Marek-Dobija - awatar
Magdalena Marek-Dobija
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Kasia G - awatar
Kasia G
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Bartłomiej Lesiński - awatar
Bartłomiej Lesiński
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Paweł Sobik - awatar
Paweł Sobik
250
Karolina - awatar
Karolina
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij