Zbiórka Grosik do groszeczka dla Frania - miniaturka zdjęcia

Grosik do groszeczka dla Frania Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Grosik do groszeczka dla Frania - zdjęcie główne

Grosik do groszeczka dla Frania

11 209 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 144 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Marta Hoffmann - awatar

Marta Hoffmann

Organizator zbiórki

Kochani! 

     Nie spodziewałam się, że kiedykolwiek sama, osobiście, zwrócę się tu o pomoc. Sytuacja, w jakiej obecne znaleźliśmy się, skłoniła nas, aby poprosić Was o dobrowolne datki na naszego synka. Obecne koszty rehabilitacji zaczęły przerastać już nasze możliwości finansowe. 

     Franuś przyszedł na świat blisko miesiąc wcześniej. Zbyt szybki poród synka (elektywne cięcie cesarskie z powodu zagrożenia zamartwicą, na które ani ja, ani Franek nie byliśmy w ogóle przygotowani),  odbił się na jego zdrowiu. Przez tydzień leżał w inkubatorku  pod tlenem, miał anemię, leczony był CPAP-em. 

Ma asymetrię ciała, wiotkość mięśni oraz wzmożone napięcie mięśniowe w tułowiu. Franeczek ma 7 miesięcy. Te wady ujawniły się, kiedy miał 2 miesiące. Rehabilitacja została zlecona we wrześniu przez neurologa z CDZ w Miedzylesiu. Miała pomóc zniwelować napięcie mięśniowe oraz asymetrię. Na bezpłatny turnus czekaliśmy 2,5 miesiąca, w tym czasie intensywne ćwiczenia realizowaliśmy prywatnie, metodą klasyczną Bobath. Doczekaliśmy się krótkiego turnusu, po czym następowała bardzo długa przerwa. Wówczas dalej zalecano kontynuację terapii we własnym zakresie. Podsumowując, przez te 5 miesięcy 3 razy w tygodniu przyjeżdżała  do nas prywatnie rehabilitantka,  dawaliśmy finansowo radę, jednak 2 tygodnie temu na kontroli neurologicznej uznano, że poprawa jest znikoma i do ćwiczeń (wciąż prywatnych) mamy dołączyć bardzo kosztowną metodę Vojty (też prywatnie), gdyż jak najszybciej trzeba pomoc Frankowi ustabilizować mięśnie przed osiąganiem (i tak dosyć opóźnionych) kolejnych etapów rozwojowych. Terapia ta jest droższa od klasycznej. Na kolejny, krótki turnus w Centrum Zdrowia Dziecka trzeba bardzo długo czekać. 

Zlecone jest dynamiczne działanie,  gdyż jedynie w okresie niemowlęcym można zniwelować powstałe wady. Planowane jest konieczne kontynuowanie rehabilitacji na pewno do czasu, aż Franuś zacznie chodzić, co może szybko nie nastąpić. Czas i postępy to zweryfikują. 

Każdy dzień zwłoki w rehabilitacji działa na niekorzyść jego fizycznego rozwoju, który w dużej mierze zależy od częstych ćwiczeń met. Vojty, które trzeba już teraz wdrożyć. 

Pragniemy, aby Franuś miał szansę na poprawę zdrowotną. Kwota za intensywną  i długą rehabilitację  jest już za wysoka, jak na nasze możliwości finansowe. 

Dokumentację opłat oraz diagnozę wraz z zaleceniami chętnie pokażemy na życzenie. 

Prosimy Was Drodzy o pomoc dla naszego syna.

Marta, Paweł, Franio 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Justyna - awatar

  Justyna

  01.02.2023
  01.02.2023

  Również rehabilitujemy się z synkiem prywatnie i wiemy jakie duże są to koszty, więc dokładamy swoją cegiełkę. Życzymy zdrówka i powodzenia 🙂

 • Michał - awatar

  Michał

  30.01.2023
  30.01.2023

  Jestem z Frankiem całym sercem! 🫡

 • Magdalena Janczewska - awatar

  Magdalena Janczewska

  26.01.2023
  26.01.2023

  Trzymam kciuki

11 209 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 144 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Marta Hoffmann - awatar

Marta Hoffmann

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 144

Aleksandra - awatar
Aleksandra
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Joanna Suchocka - awatar
Joanna Suchocka
100
Kasia Wodarska Ogidel - awatar
Kasia Wodarska Ogidel
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Agnieszka S. Iwańska - awatar
Agnieszka S. Iwańska
20
OlaR - awatar
OlaR
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij