Kochani!
Nie spodziewałam się, że kiedykolwiek sama, osobiście, zwrócę się tu o pomoc. Sytuacja, w jakiej obecne znaleźliśmy się, skłoniła nas, aby poprosić Was o dobrowolne datki na naszego synka. Obecne koszty rehabilitacji zaczęły przerastać już nasze możliwości finansowe.
Franuś przyszedł na świat blisko miesiąc wcześniej. Zbyt szybki poród synka (elektywne cięcie cesarskie z powodu zagrożenia zamartwicą, na które ani ja, ani Franek nie byliśmy w ogóle przygotowani), odbił się na jego zdrowiu. Przez tydzień leżał w inkubatorku pod tlenem, miał anemię, leczony był CPAP-em.
Ma asymetrię ciała, wiotkość mięśni oraz wzmożone napięcie mięśniowe w tułowiu. Franeczek ma 7 miesięcy. Te wady ujawniły się, kiedy miał 2 miesiące. Rehabilitacja została zlecona we wrześniu przez neurologa z CDZ w Miedzylesiu. Miała pomóc zniwelować napięcie mięśniowe oraz asymetrię. Na bezpłatny turnus czekaliśmy 2,5 miesiąca, w tym czasie intensywne ćwiczenia realizowaliśmy prywatnie, metodą klasyczną Bobath. Doczekaliśmy się krótkiego turnusu, po czym następowała bardzo długa przerwa. Wówczas dalej zalecano kontynuację terapii we własnym zakresie. Podsumowując, przez te 5 miesięcy 3 razy w tygodniu przyjeżdżała do nas prywatnie rehabilitantka, dawaliśmy finansowo radę, jednak 2 tygodnie temu na kontroli neurologicznej uznano, że poprawa jest znikoma i do ćwiczeń (wciąż prywatnych) mamy dołączyć bardzo kosztowną metodę Vojty (też prywatnie), gdyż jak najszybciej trzeba pomoc Frankowi ustabilizować mięśnie przed osiąganiem (i tak dosyć opóźnionych) kolejnych etapów rozwojowych. Terapia ta jest droższa od klasycznej. Na kolejny, krótki turnus w Centrum Zdrowia Dziecka trzeba bardzo długo czekać.
Zlecone jest dynamiczne działanie, gdyż jedynie w okresie niemowlęcym można zniwelować powstałe wady. Planowane jest konieczne kontynuowanie rehabilitacji na pewno do czasu, aż Franuś zacznie chodzić, co może szybko nie nastąpić. Czas i postępy to zweryfikują.
Każdy dzień zwłoki w rehabilitacji działa na niekorzyść jego fizycznego rozwoju, który w dużej mierze zależy od częstych ćwiczeń met. Vojty, które trzeba już teraz wdrożyć.
Pragniemy, aby Franuś miał szansę na poprawę zdrowotną. Kwota za intensywną i długą rehabilitację jest już za wysoka, jak na nasze możliwości finansowe.
Dokumentację opłat oraz diagnozę wraz z zaleceniami chętnie pokażemy na życzenie.
Prosimy Was Drodzy o pomoc dla naszego syna.
Marta, Paweł, Franio
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Justyna
Również rehabilitujemy się z synkiem prywatnie i wiemy jakie duże są to koszty, więc dokładamy swoją cegiełkę. Życzymy zdrówka i powodzenia 🙂
Michał
Jestem z Frankiem całym sercem! 🫡
Magdalena Janczewska
Trzymam kciuki