Zbiórka Grosik do groszeczka dla Frania - miniaturka zdjęcia

Grosik do groszeczka dla Frania Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Grosik do groszeczka dla Frania - zdjęcie główne

Grosik do groszeczka dla Frania

9 784 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 124 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Marta Hoffmann - awatar

Marta Hoffmann

Organizator zbiórki

Kochani! 

     Nie spodziewałam się, że kiedykolwiek sama, osobiście, zwrócę się tu o pomoc. Sytuacja, w jakiej obecne znaleźliśmy się, skłoniła nas, aby poprosić Was o dobrowolne datki na naszego synka. Obecne koszty rehabilitacji zaczęły przerastać już nasze możliwości finansowe. 

     Franuś przyszedł na świat blisko miesiąc wcześniej. Zbyt szybki poród synka (elektywne cięcie cesarskie z powodu zagrożenia zamartwicą, na które ani ja, ani Franek nie byliśmy w ogóle przygotowani),  odbił się na jego zdrowiu. Przez tydzień leżał w inkubatorku  pod tlenem, miał anemię, leczony był CPAP-em. 

Ma asymetrię ciała, wiotkość mięśni oraz wzmożone napięcie mięśniowe w tułowiu. Franeczek ma 7 miesięcy. Te wady ujawniły się, kiedy miał 2 miesiące. Rehabilitacja została zlecona we wrześniu przez neurologa z CDZ w Miedzylesiu. Miała pomóc zniwelować napięcie mięśniowe oraz asymetrię. Na bezpłatny turnus czekaliśmy 2,5 miesiąca, w tym czasie intensywne ćwiczenia realizowaliśmy prywatnie, metodą klasyczną Bobath. Doczekaliśmy się krótkiego turnusu, po czym następowała bardzo długa przerwa. Wówczas dalej zalecano kontynuację terapii we własnym zakresie. Podsumowując, przez te 5 miesięcy 3 razy w tygodniu przyjeżdżała  do nas prywatnie rehabilitantka,  dawaliśmy finansowo radę, jednak 2 tygodnie temu na kontroli neurologicznej uznano, że poprawa jest znikoma i do ćwiczeń (wciąż prywatnych) mamy dołączyć bardzo kosztowną metodę Vojty (też prywatnie), gdyż jak najszybciej trzeba pomoc Frankowi ustabilizować mięśnie przed osiąganiem (i tak dosyć opóźnionych) kolejnych etapów rozwojowych. Terapia ta jest droższa od klasycznej. Na kolejny, krótki turnus w Centrum Zdrowia Dziecka trzeba bardzo długo czekać. 

Zlecone jest dynamiczne działanie,  gdyż jedynie w okresie niemowlęcym można zniwelować powstałe wady. Planowane jest konieczne kontynuowanie rehabilitacji na pewno do czasu, aż Franuś zacznie chodzić, co może szybko nie nastąpić. Czas i postępy to zweryfikują. 

Każdy dzień zwłoki w rehabilitacji działa na niekorzyść jego fizycznego rozwoju, który w dużej mierze zależy od częstych ćwiczeń met. Vojty, które trzeba już teraz wdrożyć. 

Pragniemy, aby Franuś miał szansę na poprawę zdrowotną. Kwota za intensywną  i długą rehabilitację  jest już za wysoka, jak na nasze możliwości finansowe. 

Dokumentację opłat oraz diagnozę wraz z zaleceniami chętnie pokażemy na życzenie. 

Prosimy Was Drodzy o pomoc dla naszego syna.

Marta, Paweł, Franio 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Justyna - awatar

  Justyna

  01.02.2023
  01.02.2023

  Również rehabilitujemy się z synkiem prywatnie i wiemy jakie duże są to koszty, więc dokładamy swoją cegiełkę. Życzymy zdrówka i powodzenia 🙂

 • Michał - awatar

  Michał

  30.01.2023
  30.01.2023

  Jestem z Frankiem całym sercem! 🫡

 • Magdalena Janczewska - awatar

  Magdalena Janczewska

  26.01.2023
  26.01.2023

  Trzymam kciuki

9 784 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 124 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Marta Hoffmann - awatar

Marta Hoffmann

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 124

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Magda W - awatar
Magda W
50
Teresa - awatar
Teresa
50
Natalia - awatar
Natalia
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij