Zbiórka Otwarte Spotkania Kuglarskie - miniaturka zdjęcia

Otwarte Spotkania Kuglarskie

Jesteśmy Fundacją Pro-Spin i zajmujemy się popularyzowaniem kuglarstwa i Nowego Cyrku. Od trzech lat w jeżyckim Domu Tramwajarza organizujemy Otwarte Spotkania Kuglarskie, na które jest zaproszony każdy, kto chce fajnie i twórczo spędzić czas. Uczymy się tutaj wielu rzeczy, od żonglerki aż do jazdy na monocyklu i każdy będzie mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego, nawet jeżeli dopiero zaczyna albo chce zacząć swoją przygodę z kuglarzeniem.

Przyświeca nam idea "od kuglarzy dla kuglarzy", gdzie każdy uczestnik spotkania dzieli się swoimi rekwizytami oraz wiedzą z innymi. Na nasze cotygodniowe spotkania przyjeżdżają kuglarze z całego Poznania.

Dlaczego zbiórka?

W tym roku Dom Tramwajarza nie otrzymał wystarczającego dofinansowania na prowadzenie działalności. Razem z innymi organizacjami działającymi w obiekcie musimy wziąć na siebie koszty działalności obiektu przekazując Domowi Tramwajarza pieniądze za wynajmowanie przestrzeni.

Dodatkowo, od czerwca do sierpnia Dom Tramwajarza będzie remontowany, co oznacza dla nas konieczność poszukania innej sali, za którą również trzeba będzie zapłacić.

Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Pieniądze, które tutaj zbieramy potrzebne nam są do opłacenia cotygodniowych Otwartych Spotkań Kuglarskich, by kontynuować naszą misję, którą realizujemy już od trzech lat. Kwota nie jest duża, wynosi 450 zł miesięcznie, czyli potrzebujemy 4500 zł by działać do końca roku. 

Fundacja samodzielnie nie jest w stanie finansować spotkań przez cały rok, zatem zrzutka na wynajem sali byłaby nieunikniona. Nie chcemy wprowadzać stałych opłat dla uczestników, ponieważ to byłoby wbre idei spotkań, na które można przyjść kiedy się chce i jak często się chce. Często naszymi gośćmi są całe rodziny, gdzie rodzice uczą się razem z dziećmi. 

Wprowadzenie stałych opłat zatrzymałoby ten rozwój, dlatego chcemy zajęcia finansować społecznie - każdy, kto jest zainteresowany, albo po prostu nam kibicuje będzie mógł wpłacić tyle ile uważa za słuszne. W zbiórce zorganizowanej w sten sposób może uczestniczyć każdy - kuglarze, sympatycy oraz sami członkowie Fundacji. W ten sposób możemy zrobić coś dobrego dla siebie i dla innych w takim zakresie, w jakim możemy.

Zebrana kwota posłuży na finansowanie wynajmu przestrzeni treningowej - w Domu Tramwajarza, dopóki będzie otwarty, oraz gdzieś indziej (przy czym będziemy się starać, żeby zostać na Jeżycach) kiedy będzie w trakcie remontu. Jeżeli zbierzemy więcej, niż zakładaliśmy, nadwyżka zostanie przekazana na następny rok.

Wspierając kuglarzy wspierasz kulturę na Jeżycach!

Do końca lutego działamy w Domu Tramwajarza - zapraszamy na nasze spotkania!
https://web.facebook.com/events/537279589967536/

A może chcesz pomóc w inny sposób - skontaktuj się z nami!

FAQ - dla dociekliwych ;)

1. Czy nie możecie zebrać pieniędzy we własnym gronie? Jest Was przecież dużo.

I tak i nie. Na pewno będziemy zbierać we własnym gronie - i temu też służy ta zbiórka, bo dzięki temu oprócz pieniędzy zyskujemy też transparentność. Jednak ze względu na formułę spotkań otwartą na wszystkich trudno nam tak naprawdę powiedzieć, ile musiałaby kosztować wejściówka na jedne zajęcia, bo czasami jest na nich mnóstwo ludzi, a czasami mniej.

Druga rzecz jest taka, że jest przecież wiele osób, które lubią wspomagać ciekawe inicjatywy chociaż same w nich nie biorą udziału - tylko dlatego, żeby zrobić coś dobrego, i to jest też zachęta dla nich.

2. Skąd będzie wiadomo, że pieniądze zostały wydane uczciwie? Jako fundacja możecie po prostu wypłacić kasę i nikt tego nie skontroluje.

No właśnie skontroluje, nasze finanse są objęte dostępem do informacj publicznej, jak zresztą każdej fundacji.

3. Skąd taka kwota?

Kwota jest szacowana i zaokrąglona, głównie ze względu na to, że nie wiemy ile będzie kosztowało wynajmowanie innej sali kiedy Dom Tramwajarza pójdzie do remontu. Liczymy na podstawie średniej rynkowej kosztu wynajmu sal, że nasze koszty zamkną się pomiędzy 400, a 500zł za miesiąc, a na pewno będziemy starać się, żeby nie było drożej. 

4. Dlaczego tak Wam na tym zależy? Nie macie poważniejszych rzeczy do roboty?

Mamy;) Większość z nas uczy się albo pracuje. Przychodzą do nas dzieci, rodzice, licealiści, studenci, a nawet jeden poważny pan programista. A zależy nam na tym, bo chcemy mieć możliwość ćwiczenia razem. W ciągu ostatnich paru lat widać jak na dłoni, że to procentuje, bo pojawia się coraz więcej nowych osób, w coraz bardziej zróżnicowanym wieku, a osiągnęliśmy to głównie dzięki temu, że zajęcia są organizowane w stałym miejscu o stałych godzinach, co stracimy jeżeli zaczniemy znowu spotykać się w parkach (już o tym, że w zimie jest zimno nie wspominając).

5. Nie możecie tego sfinansować w ramach jakiegoś projektu?

Pewnie możemy, przy czym aktualnie nie znaleźliśmy żadnego, w którym można by aplikować z wynajmem sali. Szkopuł w tym, że koszty bieżącej działalności de facto nie są projektem - nie tworzymy produktu, który można łatwo podsumować. To, co robimy jest działalnością organiczną u podstaw, a to trudno się mierzy.

Niemniej jednak realizowaliśmy już projekty na konkretne warsztaty i będziemy realizować je dalej w miarę pojawiania się opcji. Po prostu będzie się to działo poza zwykłymi otwartymi spotkaniami.

Jeżeli wiesz o jakimś fajnym projekcie, w którym moglibyśmy aplikować, żeby poprawić sytuację kuglarzy w Wielkopolsce i Poznaniu, będziemy ogromnie wdzięczni za info :)


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Wpłaty - 18

Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
300
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
A.K. - awatar
50
A.K.
Dominika Badaczewska - awatar
50
Dominika Badaczewska
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij