Zbiórka Rehabilitacja dzieci "Uśmiech” - miniaturka zdjęcia

Rehabilitacja dzieci "Uśmiech” Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Rehabilitacja dzieci "Uśmiech” - zdjęcie główne

Rehabilitacja dzieci "Uśmiech”

291 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Kevin Cichocki - awatar

Kevin Cichocki

Organizator zbiórki

Witam. Jestem Kevin z Wałcza i chce w jakis sposob pomoc stowarzyszeniu dzieci niepełnosprawnych . Oczywiscie cała kwota trafi do stowarzyszenia dzieci niepełnosprawnych.

Wałeckie Stowarzyszenie Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech” nie otrzymało dotacji z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na dalszą działalność. Stowarzyszenie istnieje od 25 lat, ale taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy. „Uśmiech” to jedyna organizacja na terenie powiatu, która zajmuje się kompleksową rehabilitacją niepełnosprawnych dzieci od pierwszych miesięcy życia.

1 marca na stronie PFRON ogłoszona została lista 122 organizacji pozarządowych, które w br. otrzymają dofinansowanie w ramach konkursu „Kurs na samodzielność - zwiększenie aktywności osób niepełnoprawnych w życiu społecznym”. Wałecki „Uśmiech” znalazł się na 77. miejscu, niestety - listy rezerwowej.

Wniosek SDN „Uśmiech” otrzymał niską ocenę mimo że został napisany tak samo, jak w latach ubiegłych. W tym roku stowarzyszenie wystąpiło jedynie o wyższą kwotę, chcąc wzbogacić działalność o dodatkowe formy wsparcia.

- Ten wniosek piszą rodzice, którzy działają w stowarzyszeniu, nie osoby specjalizujące się w pozyskiwaniu funduszy, dlatego zawsze były jakieś błędy, otrzymywaliśmy raz wyższą, raz niższą ocenę merytoryczną, ale zawsze otrzymywaliśmy dofinansowanie na działalność - rozkłada ręce prezes stowarzyszenia Marlena Czyżak. - Szkoda, że pod uwagę brane jest to, co napisane we wniosku, a nie patrzy się na to co rzeczywiście robi stowarzyszenie.

W tym roku w konkursie złożono 550 wniosków. Liczba ta prawie dwukrotnie przekroczyła liczbę wniosków złożonych w roku ubiegłym w konkursie dotyczącym tego samego obszaru pomocy.

- Brak dotacji to dla nas być albo nie być - mówi M. Czyżak. - Ta decyzja oznacza, że od 1 kwietnia nie mamy pieniędzy na podstawową działalność związaną z rehabilitacją. W tej chwili mamy pieniądze na dwa miesiące działalności, to był wkład własny do projektu, ale nie wiemy, co będzie później. Taka sytuacja, kiedy nie otrzymaliśmy ani złotówki, zdarzyła się po raz pierwszy od czasu istnienia stowarzyszenie. Przy „Uśmiechu” działa też Warsztat Terapii Zajęciowej. W tej chwili nie jesteśmy w stanie powiedzieć, co będzie dalej z WTZ. Wysłaliśmy pismo do PFRON-u, że jesteśmy w stanie zmniejszyć wniosek, który opiewał na kwotę ponad 200 tys. zł. tak, aby zapewnić tylko podstawową rehabilitację. Bo jest grono ludzi, których nie będzie stać na konsultacje lekarskie i rehabilitację prywatną.

Celem stowarzyszenia jest kompleksowa i specjalistyczna rehabilitacja psychoruchowa pozwalająca dziecku niepełnosprawnemu radzić sobie w podstawowych czynnościach życiowych. Rehabilitanci „Uśmiechu” pracują pięć dni w tygodniu. Rehabilitacja i integracja dzieci, młodzieży i dorosłych osób niepełnoprawnych jest możliwa właśnie dzięki współfinansowaniu ze środków PFRON. Pod opieką stowarzyszenia jest około sto dzieci.

- Z jednej strony w naszym państwie tyle się teraz mówi, aby rodzić niepełnosprawne dzieci, ustawie o ochronie życia, a z drugiej strony zabierane są pieniądze dla stowarzyszenia, które jako jedyne w powiecie od wielu lat zajmuje się rehabilitacją dzieci niepełnosprawnych - dodaje Magdalena Krawczyk z „Uśmiechu”. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że jesteśmy jedną z wielu organizacji w naszym kraju zajmujących się osobami niepełnosprawnymi, ale w powiecie wałeckim jesteśmy jedyną i działamy już bardzo długo. Dlatego chcemy prosić mieszkańców o wsparcie.

Stowarzyszenie będzie się odwoływać od decyzji PFRON, a do wniosku chce dołączyć listy poparcia dla stowarzyszenia. Wszyscy mieszkańcy mogą złożyć swój podpis na takiej liście poparcia dla organizacji. Listy będą dostępne m.in. w siedzibie stowarzyszenia, sklepach czy instytucjach; podpisy zbierać będą również wolontariusze. Ważną rolę odgrywa tutaj czas, dlatego akcja będzie trwała tylko tydzień.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
291 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Kevin Cichocki - awatar

Kevin Cichocki

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 5

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
artur socha - awatar
artur socha
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij