Zbiórka Szkoła dzieci niepełnosprawnych - miniaturka zdjęcia

Szkoła dzieci niepełnosprawnych

Zbiórka Szkoła dzieci niepełnosprawnych - zdjęcie główne

Szkoła dzieci niepełnosprawnych

235 zł z 72 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Wpłać teraz
 
Liliana Żelasko - awatar

Liliana Żelasko

Organizator zbiórki

Szanowni Państwo,

Od wielu lat zajmujemy się dziećmi (opieką, wychowaniem), od kilku lat również edukacją działając w  Domu Wczasów Dziecięcych Architekton w Karpaczu – placówka oświatowa zapewniającą opiekę, wychowanie i edukację poza miejscem stałego zamieszkania dla dzieci z całej Polski.

            Wielokrotnie, obok dzieci zdrowych, do placówki przyjeżdżają grupy dzieci niepełnosprawnych. Rozmowy z opiekunami, obserwacja, informacje bezpośrednio                       ze środowiska, uświadomiły nam potrzebę rozszerzenia naszych działań  na rzecz właśnie tej grupy odbiorców. Początkowo organizowaliśmy warsztaty w Domu Wczasów Dziecięcych Architekton w Karpaczu typowo dla dzieci niepełnosprawnych z Jeleniej Góry i okolic.

                                                            Tak rodziła się inicjatywa:

             Spotkaliśmy się z uznaniem rodziców i wielkimi, pozytywnymi emocjami dzieci, które                        to emocje nakazały nam „pójść dalej”. Powołaliśmy Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy pod nazwą Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy Architekton w Jeleniej Górze, pierwszą tego typu szkołę/placówkę oświatową w powiecie                  i nieliczną w województwie. Jest zachwyt , jest nasza gotowość do działania i  chęci rodziców ulokowania swoich pociech w naszej placówce.  Jest jak to mówią rodzice: „w końcu coś na miarę współczesnych czasów, coś co zapewni edukację i rehabilitację jednocześnie”. Na własny koszt wyremontowaliśmy obiekt. Przystosowaliśmy pomieszczenia dla dzieci niepełnosprawnych.

                                       Już przygotowane są obiekt i pomieszczenia: 

A tak ku uciesze rodziców z pomocą Urzędu Miasta Jelenia Góra wystartowaliśmy z letnimi półkoloniami dla dzieci niepełnosprawnych, przyszłych uczniów/wychowanków:

             A teraz gotowi jesteśmy do przyjęcia pierwszej grupy uczniów/wychowanków na rok szkolny 2018/2019 :)

             Będziemy finansowani przez MEN dopiero od stycznia 2019 roku (po złożeniu wniosku zostaniemy ujęci w budżecie na rok 2019). Tak więc, co do zasady, pierwsze pół roku musimy sami finansować szkołę. Dzieci, ich matki chcieliby korzystać  od początku roku szkolnego 2018/19 z tak świetnych warunków, kompleksowych działań na rzecz ich niepełnosprawnych dzieci. Jako założyciele, chcielibyśmy przyjąć dodatkowo 12 dzieci, czyli 3 grupy 4 osobowe dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, umiarkowanym i znacznym ze sprzężeniami (nasze możliwości lokalowe, kadrowe docelowo są przygotowane dla                     30 dzieci). Na okres od 01.09.2018 do 31.12.2018 potrzebna  na ten cel (edukacji + terapii) jest kwota  216 tyś. zł. Mając jednak na uwadze to, że najprawdopodobniej w ciągu około miesiąca nie będzie możliwe zebranie takiej kwoty, chcielibyśmy, w pierwszym etapie zebrać z Waszą pomocą niezbędną kwotę  na kolejną grupę 4 osobową, czyli 72 tyś. zł. 

          Bardzo prosimy o włączenie się  w naszą inicjatywę. W jej realizację wkładamy własne siły i środki, lecz ze względu na potrzebę wsparcia większej liczby dzieci gorąco liczymy na Państwa pomoc. Wierzymy, że udzielone przez Państwa wsparcie finansowe umożliwi zrealizowanie zamierzonych inicjatyw i będzie wkładem w rozwój i przyszłość naszych podopiecznych.. Dla „naszych” dzieci zrobiliśmy już wiele, ale jako mały podmiot nie mamy większych możliwości finansowych.

            Każda przekazana od Państwa złotówka na życzenie zostanie rozliczona, nasza wdzięczność w imieniu „naszych” dzieci będzie ogromna a ich uśmiech i radość bezcenne.

                                                                        Za życzliwość z góry dziękujemy w imieniu naszych                                                                                                  podopiecznych i własnym

                                                                                                Dyrektor Placówki

                                                                                                 Izabela Żelasko

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
235 zł z 72 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Wpłać teraz
 
Liliana Żelasko - awatar

Liliana Żelasko

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 10

Karolina - awatar
Karolina
3
Patryk - awatar
Patryk
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Jakub - awatar
Jakub
20
Graszka - awatar
Graszka
50
Dominika - awatar
Dominika
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Izabela Żelasko - awatar
Izabela Żelasko
50
Woesław - awatar
Woesław
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij