Zbiórka Szkoła dzieci niepełnosprawnych - miniaturka zdjęcia

Szkoła dzieci niepełnosprawnych Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Szkoła dzieci niepełnosprawnych - zdjęcie główne

Szkoła dzieci niepełnosprawnych

235 zł  z 72 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Liliana Żelasko - awatar

Liliana Żelasko

Organizator zbiórki

Szanowni Państwo,

Od wielu lat zajmujemy się dziećmi (opieką, wychowaniem), od kilku lat również edukacją działając w  Domu Wczasów Dziecięcych Architekton w Karpaczu – placówka oświatowa zapewniającą opiekę, wychowanie i edukację poza miejscem stałego zamieszkania dla dzieci z całej Polski.

            Wielokrotnie, obok dzieci zdrowych, do placówki przyjeżdżają grupy dzieci niepełnosprawnych. Rozmowy z opiekunami, obserwacja, informacje bezpośrednio                       ze środowiska, uświadomiły nam potrzebę rozszerzenia naszych działań  na rzecz właśnie tej grupy odbiorców. Początkowo organizowaliśmy warsztaty w Domu Wczasów Dziecięcych Architekton w Karpaczu typowo dla dzieci niepełnosprawnych z Jeleniej Góry i okolic.

                                                            Tak rodziła się inicjatywa:

             Spotkaliśmy się z uznaniem rodziców i wielkimi, pozytywnymi emocjami dzieci, które                        to emocje nakazały nam „pójść dalej”. Powołaliśmy Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy pod nazwą Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy Architekton w Jeleniej Górze, pierwszą tego typu szkołę/placówkę oświatową w powiecie                  i nieliczną w województwie. Jest zachwyt , jest nasza gotowość do działania i  chęci rodziców ulokowania swoich pociech w naszej placówce.  Jest jak to mówią rodzice: „w końcu coś na miarę współczesnych czasów, coś co zapewni edukację i rehabilitację jednocześnie”. Na własny koszt wyremontowaliśmy obiekt. Przystosowaliśmy pomieszczenia dla dzieci niepełnosprawnych.

                                       Już przygotowane są obiekt i pomieszczenia: 

A tak ku uciesze rodziców z pomocą Urzędu Miasta Jelenia Góra wystartowaliśmy z letnimi półkoloniami dla dzieci niepełnosprawnych, przyszłych uczniów/wychowanków:

             A teraz gotowi jesteśmy do przyjęcia pierwszej grupy uczniów/wychowanków na rok szkolny 2018/2019 :)

             Będziemy finansowani przez MEN dopiero od stycznia 2019 roku (po złożeniu wniosku zostaniemy ujęci w budżecie na rok 2019). Tak więc, co do zasady, pierwsze pół roku musimy sami finansować szkołę. Dzieci, ich matki chcieliby korzystać  od początku roku szkolnego 2018/19 z tak świetnych warunków, kompleksowych działań na rzecz ich niepełnosprawnych dzieci. Jako założyciele, chcielibyśmy przyjąć dodatkowo 12 dzieci, czyli 3 grupy 4 osobowe dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, umiarkowanym i znacznym ze sprzężeniami (nasze możliwości lokalowe, kadrowe docelowo są przygotowane dla                     30 dzieci). Na okres od 01.09.2018 do 31.12.2018 potrzebna  na ten cel (edukacji + terapii) jest kwota  216 tyś. zł. Mając jednak na uwadze to, że najprawdopodobniej w ciągu około miesiąca nie będzie możliwe zebranie takiej kwoty, chcielibyśmy, w pierwszym etapie zebrać z Waszą pomocą niezbędną kwotę  na kolejną grupę 4 osobową, czyli 72 tyś. zł. 

          Bardzo prosimy o włączenie się  w naszą inicjatywę. W jej realizację wkładamy własne siły i środki, lecz ze względu na potrzebę wsparcia większej liczby dzieci gorąco liczymy na Państwa pomoc. Wierzymy, że udzielone przez Państwa wsparcie finansowe umożliwi zrealizowanie zamierzonych inicjatyw i będzie wkładem w rozwój i przyszłość naszych podopiecznych.. Dla „naszych” dzieci zrobiliśmy już wiele, ale jako mały podmiot nie mamy większych możliwości finansowych.

            Każda przekazana od Państwa złotówka na życzenie zostanie rozliczona, nasza wdzięczność w imieniu „naszych” dzieci będzie ogromna a ich uśmiech i radość bezcenne.

                                                                        Za życzliwość z góry dziękujemy w imieniu naszych                                                                                                  podopiecznych i własnym

                                                                                                Dyrektor Placówki

                                                                                                 Izabela Żelasko

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
235 zł  z 72 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Liliana Żelasko - awatar

Liliana Żelasko

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 10

Karolina - awatar
Karolina
3
Patryk - awatar
Patryk
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Jakub - awatar
Jakub
20
Graszka - awatar
Graszka
50
Dominika - awatar
Dominika
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Izabela Żelasko - awatar
Izabela Żelasko
50
Woesław - awatar
Woesław
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij