Zbiórka Szkoła dzieci niepełnosprawnych - miniaturka zdjęcia

Szkoła dzieci niepełnosprawnych

Liliana Żelasko - awatar

Liliana Żelasko

Organizator zbiórki

Szanowni Państwo,

Od wielu lat zajmujemy się dziećmi (opieką, wychowaniem), od kilku lat również edukacją działając w  Domu Wczasów Dziecięcych Architekton w Karpaczu – placówka oświatowa zapewniającą opiekę, wychowanie i edukację poza miejscem stałego zamieszkania dla dzieci z całej Polski.

            Wielokrotnie, obok dzieci zdrowych, do placówki przyjeżdżają grupy dzieci niepełnosprawnych. Rozmowy z opiekunami, obserwacja, informacje bezpośrednio                       ze środowiska, uświadomiły nam potrzebę rozszerzenia naszych działań  na rzecz właśnie tej grupy odbiorców. Początkowo organizowaliśmy warsztaty w Domu Wczasów Dziecięcych Architekton w Karpaczu typowo dla dzieci niepełnosprawnych z Jeleniej Góry i okolic.

                                                            Tak rodziła się inicjatywa:

             Spotkaliśmy się z uznaniem rodziców i wielkimi, pozytywnymi emocjami dzieci, które                        to emocje nakazały nam „pójść dalej”. Powołaliśmy Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy pod nazwą Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy Architekton w Jeleniej Górze, pierwszą tego typu szkołę/placówkę oświatową w powiecie                  i nieliczną w województwie. Jest zachwyt , jest nasza gotowość do działania i  chęci rodziców ulokowania swoich pociech w naszej placówce.  Jest jak to mówią rodzice: „w końcu coś na miarę współczesnych czasów, coś co zapewni edukację i rehabilitację jednocześnie”. Na własny koszt wyremontowaliśmy obiekt. Przystosowaliśmy pomieszczenia dla dzieci niepełnosprawnych.

                                       Już przygotowane są obiekt i pomieszczenia: 

A tak ku uciesze rodziców z pomocą Urzędu Miasta Jelenia Góra wystartowaliśmy z letnimi półkoloniami dla dzieci niepełnosprawnych, przyszłych uczniów/wychowanków:

             A teraz gotowi jesteśmy do przyjęcia pierwszej grupy uczniów/wychowanków na rok szkolny 2018/2019 :)

             Będziemy finansowani przez MEN dopiero od stycznia 2019 roku (po złożeniu wniosku zostaniemy ujęci w budżecie na rok 2019). Tak więc, co do zasady, pierwsze pół roku musimy sami finansować szkołę. Dzieci, ich matki chcieliby korzystać  od początku roku szkolnego 2018/19 z tak świetnych warunków, kompleksowych działań na rzecz ich niepełnosprawnych dzieci. Jako założyciele, chcielibyśmy przyjąć dodatkowo 12 dzieci, czyli 3 grupy 4 osobowe dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, umiarkowanym i znacznym ze sprzężeniami (nasze możliwości lokalowe, kadrowe docelowo są przygotowane dla                     30 dzieci). Na okres od 01.09.2018 do 31.12.2018 potrzebna  na ten cel (edukacji + terapii) jest kwota  216 tyś. zł. Mając jednak na uwadze to, że najprawdopodobniej w ciągu około miesiąca nie będzie możliwe zebranie takiej kwoty, chcielibyśmy, w pierwszym etapie zebrać z Waszą pomocą niezbędną kwotę  na kolejną grupę 4 osobową, czyli 72 tyś. zł. 

          Bardzo prosimy o włączenie się  w naszą inicjatywę. W jej realizację wkładamy własne siły i środki, lecz ze względu na potrzebę wsparcia większej liczby dzieci gorąco liczymy na Państwa pomoc. Wierzymy, że udzielone przez Państwa wsparcie finansowe umożliwi zrealizowanie zamierzonych inicjatyw i będzie wkładem w rozwój i przyszłość naszych podopiecznych.. Dla „naszych” dzieci zrobiliśmy już wiele, ale jako mały podmiot nie mamy większych możliwości finansowych.

            Każda przekazana od Państwa złotówka na życzenie zostanie rozliczona, nasza wdzięczność w imieniu „naszych” dzieci będzie ogromna a ich uśmiech i radość bezcenne.

                                                                        Za życzliwość z góry dziękujemy w imieniu naszych                                                                                                  podopiecznych i własnym

                                                                                                Dyrektor Placówki

                                                                                                 Izabela Żelasko

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna
Liliana Żelasko - awatar

Liliana Żelasko

Organizator zbiórki

Wpłaty - 10

Karolina - awatar
3
Karolina
Patryk - awatar
1
Patryk
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Jakub - awatar
20
Jakub
Graszka - awatar
50
Graszka
Dominika - awatar
20
Dominika
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Izabela Żelasko - awatar
50
Izabela Żelasko
Woesław - awatar
50
Woesław
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij