Zbiórka Pomóż pogorzelcom przetrwać zimę - miniaturka zdjęcia

Pomóż pogorzelcom przetrwać zimę Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóż pogorzelcom przetrwać zimę - zdjęcie główne

Pomóż pogorzelcom przetrwać zimę

0 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Grzegorz Krawczyk - awatar

Grzegorz Krawczyk

Organizator zbiórki

Nazywam się Grzegorz Krawczyk. Jestem sołtysem wsi Lachowice w Małopolsce.

Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc finansową dla rodziny Dyduchów z naszej miejscowości. Rodzina ta w pożarze w dniu 15 lipca 2018 r. straciła wszystko. Jest to sytuacja szczególna – wszyscy członkowie rodziny są osobami niepełnosprawnymi intelektualnie.

Drewniany dom płonął jak pochodnia. Strażakom w ostatniej chwili udało się wynieść z ognia   3 osoby, jedna wyszła o własnych siłach. Od pierwszych godzin staram się pomagać rodzinie, na miarę swoich możliwości – zorganizowałem odzież, pościel i ciepłe obiady z pobliskiej jadłodajni. Zorganizowałem zbiórkę w kościele parafialnym i pobliskich sklepach.

Sytuacja finansowa rodziny przed pożarem byłą ciężka, z trudem wiązali koniec z końcem, gdyż utrzymują się jedynie z renty socjalnej i zasiłków z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stryszawie. Obecnie mieszkają w letnim baraku obok pogorzeliska, w którym z pewnością nie przetrwają zimy.

Są osobami niepełnosprawnymi psychicznie, ale jednocześnie cierpią na wiele poważnych schorzeń. Najstarsza w rodzinie 80–letnia matka jest po operacji, córka po leczeniu psychiatrycznym, starszy syn też jest poważnie chory.

Najmłodszy syn jest osobą sprawny fizycznie i to on opiekuje się całą rodziną i czasem dorywczo pracuje. Jednak nawet on nie byłby w stanie poradzić sobie z odbudową domu, dla tego najlepszym rozwiązaniem dla tej rodziny będzie zakup małego domku szkieletwego.

Stąd mój apel do Państwa i gorąca prośba o wsparcie finansowe tej biednej rodziny, wielokrotnie pokrzywdzonej przez los.

Pomóżmy im wspólnie odzyskać dach nad głową i ciepłe schronienie na zimę.

Więcej informacji o rodzinie, podejmowanych przeze mnie działaniach oraz zdjęcia znajdziecie Państwo na mojej stronie:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009661630577

Reportaż nagrany przez Telewizję Polsat ze spotkania z rodziną:

https://www.facebook.com/100009661630577/videos/732841540381227/?story_fbid=732842557047792&id=100009661630577

Artykuły na ten temat w lokalnych mediach:

- https://sucha24.pl/alarmowy-112/item/9525-lachowice-nocny-pozar-budynku-mieszkalnego

- http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/malopolska-zachodnia/ich-dom-splonal-teraz-mieszkaja-w-domku-letniskowym-mozna-pomoc-rodzinie-z-lachowic/

http://www.beskidzka24.pl/sucha_beskidzka/artykul,stracili_dorobek_calego_zycia,66149.html

Wszyscy członkowie rodziny wyrazili zgodę na publikowanie ich wizweruku w mediach.

- https://krakow.tvp.pl/38198661/bez-domu-ale-nie-bez-nadziei-pogorzelcy-czekaja-na-pomoc

Już dzisiaj serdecznie dziękuję Państwu za każdą ofiarowaną złotówkę, ponieważ koszt zakupu takiego domku jest ogromny – wynosi około 100 tys. złotych.

Wszyscy członkowie rodziny wyrazili zgodę na prowadzenie w ich imieniu zziórki pieniężnej oraz na publikowanie ich wizerunku w mediach tradycyjnych i elektronicznych.

Chętnie udzielę szczegółowych informacji i odpowiem na każde pytanie związane z pomocą poszkodowanej rodzinie.

Grzegorz Krawczyk – sołtys wsi Lachowice

34-232 Lachowice 137

Woj. Małopolskie

Tel. 608 410 733

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Grzegorz Krawczyk - awatar

Grzegorz Krawczyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij