Zbiórka Pomóż pogorzelcom przetrwać zimę - miniaturka zdjęcia

Pomóż pogorzelcom przetrwać zimę

Zbiórka Pomóż pogorzelcom przetrwać zimę - zdjęcie główne

Pomóż pogorzelcom przetrwać zimę

0 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Grzegorz Krawczyk - awatar

Grzegorz Krawczyk

Organizator zbiórki

Nazywam się Grzegorz Krawczyk. Jestem sołtysem wsi Lachowice w Małopolsce.

Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc finansową dla rodziny Dyduchów z naszej miejscowości. Rodzina ta w pożarze w dniu 15 lipca 2018 r. straciła wszystko. Jest to sytuacja szczególna – wszyscy członkowie rodziny są osobami niepełnosprawnymi intelektualnie.

Drewniany dom płonął jak pochodnia. Strażakom w ostatniej chwili udało się wynieść z ognia   3 osoby, jedna wyszła o własnych siłach. Od pierwszych godzin staram się pomagać rodzinie, na miarę swoich możliwości – zorganizowałem odzież, pościel i ciepłe obiady z pobliskiej jadłodajni. Zorganizowałem zbiórkę w kościele parafialnym i pobliskich sklepach.

Sytuacja finansowa rodziny przed pożarem byłą ciężka, z trudem wiązali koniec z końcem, gdyż utrzymują się jedynie z renty socjalnej i zasiłków z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stryszawie. Obecnie mieszkają w letnim baraku obok pogorzeliska, w którym z pewnością nie przetrwają zimy.

Są osobami niepełnosprawnymi psychicznie, ale jednocześnie cierpią na wiele poważnych schorzeń. Najstarsza w rodzinie 80–letnia matka jest po operacji, córka po leczeniu psychiatrycznym, starszy syn też jest poważnie chory.

Najmłodszy syn jest osobą sprawny fizycznie i to on opiekuje się całą rodziną i czasem dorywczo pracuje. Jednak nawet on nie byłby w stanie poradzić sobie z odbudową domu, dla tego najlepszym rozwiązaniem dla tej rodziny będzie zakup małego domku szkieletwego.

Stąd mój apel do Państwa i gorąca prośba o wsparcie finansowe tej biednej rodziny, wielokrotnie pokrzywdzonej przez los.

Pomóżmy im wspólnie odzyskać dach nad głową i ciepłe schronienie na zimę.

Więcej informacji o rodzinie, podejmowanych przeze mnie działaniach oraz zdjęcia znajdziecie Państwo na mojej stronie:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009661630577

Reportaż nagrany przez Telewizję Polsat ze spotkania z rodziną:

https://www.facebook.com/100009661630577/videos/732841540381227/?story_fbid=732842557047792&id=100009661630577

Artykuły na ten temat w lokalnych mediach:

- https://sucha24.pl/alarmowy-112/item/9525-lachowice-nocny-pozar-budynku-mieszkalnego

- http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/malopolska-zachodnia/ich-dom-splonal-teraz-mieszkaja-w-domku-letniskowym-mozna-pomoc-rodzinie-z-lachowic/

http://www.beskidzka24.pl/sucha_beskidzka/artykul,stracili_dorobek_calego_zycia,66149.html

Wszyscy członkowie rodziny wyrazili zgodę na publikowanie ich wizweruku w mediach.

- https://krakow.tvp.pl/38198661/bez-domu-ale-nie-bez-nadziei-pogorzelcy-czekaja-na-pomoc

Już dzisiaj serdecznie dziękuję Państwu za każdą ofiarowaną złotówkę, ponieważ koszt zakupu takiego domku jest ogromny – wynosi około 100 tys. złotych.

Wszyscy członkowie rodziny wyrazili zgodę na prowadzenie w ich imieniu zziórki pieniężnej oraz na publikowanie ich wizerunku w mediach tradycyjnych i elektronicznych.

Chętnie udzielę szczegółowych informacji i odpowiem na każde pytanie związane z pomocą poszkodowanej rodzinie.

Grzegorz Krawczyk – sołtys wsi Lachowice

34-232 Lachowice 137

Woj. Małopolskie

Tel. 608 410 733

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Grzegorz Krawczyk - awatar

Grzegorz Krawczyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij