Zbiórka Pomóż pogorzelcom przetrwać zimę - miniaturka zdjęcia

Pomóż pogorzelcom przetrwać zimę Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóż pogorzelcom przetrwać zimę - zdjęcie główne

Pomóż pogorzelcom przetrwać zimę

0 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Grzegorz Krawczyk - awatar

Grzegorz Krawczyk

Organizator zbiórki

Nazywam się Grzegorz Krawczyk. Jestem sołtysem wsi Lachowice w Małopolsce.

Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc finansową dla rodziny Dyduchów z naszej miejscowości. Rodzina ta w pożarze w dniu 15 lipca 2018 r. straciła wszystko. Jest to sytuacja szczególna – wszyscy członkowie rodziny są osobami niepełnosprawnymi intelektualnie.

Drewniany dom płonął jak pochodnia. Strażakom w ostatniej chwili udało się wynieść z ognia   3 osoby, jedna wyszła o własnych siłach. Od pierwszych godzin staram się pomagać rodzinie, na miarę swoich możliwości – zorganizowałem odzież, pościel i ciepłe obiady z pobliskiej jadłodajni. Zorganizowałem zbiórkę w kościele parafialnym i pobliskich sklepach.

Sytuacja finansowa rodziny przed pożarem byłą ciężka, z trudem wiązali koniec z końcem, gdyż utrzymują się jedynie z renty socjalnej i zasiłków z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stryszawie. Obecnie mieszkają w letnim baraku obok pogorzeliska, w którym z pewnością nie przetrwają zimy.

Są osobami niepełnosprawnymi psychicznie, ale jednocześnie cierpią na wiele poważnych schorzeń. Najstarsza w rodzinie 80–letnia matka jest po operacji, córka po leczeniu psychiatrycznym, starszy syn też jest poważnie chory.

Najmłodszy syn jest osobą sprawny fizycznie i to on opiekuje się całą rodziną i czasem dorywczo pracuje. Jednak nawet on nie byłby w stanie poradzić sobie z odbudową domu, dla tego najlepszym rozwiązaniem dla tej rodziny będzie zakup małego domku szkieletwego.

Stąd mój apel do Państwa i gorąca prośba o wsparcie finansowe tej biednej rodziny, wielokrotnie pokrzywdzonej przez los.

Pomóżmy im wspólnie odzyskać dach nad głową i ciepłe schronienie na zimę.

Więcej informacji o rodzinie, podejmowanych przeze mnie działaniach oraz zdjęcia znajdziecie Państwo na mojej stronie:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009661630577

Reportaż nagrany przez Telewizję Polsat ze spotkania z rodziną:

https://www.facebook.com/100009661630577/videos/732841540381227/?story_fbid=732842557047792&id=100009661630577

Artykuły na ten temat w lokalnych mediach:

- https://sucha24.pl/alarmowy-112/item/9525-lachowice-nocny-pozar-budynku-mieszkalnego

- http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/malopolska-zachodnia/ich-dom-splonal-teraz-mieszkaja-w-domku-letniskowym-mozna-pomoc-rodzinie-z-lachowic/

http://www.beskidzka24.pl/sucha_beskidzka/artykul,stracili_dorobek_calego_zycia,66149.html

Wszyscy członkowie rodziny wyrazili zgodę na publikowanie ich wizweruku w mediach.

- https://krakow.tvp.pl/38198661/bez-domu-ale-nie-bez-nadziei-pogorzelcy-czekaja-na-pomoc

Już dzisiaj serdecznie dziękuję Państwu za każdą ofiarowaną złotówkę, ponieważ koszt zakupu takiego domku jest ogromny – wynosi około 100 tys. złotych.

Wszyscy członkowie rodziny wyrazili zgodę na prowadzenie w ich imieniu zziórki pieniężnej oraz na publikowanie ich wizerunku w mediach tradycyjnych i elektronicznych.

Chętnie udzielę szczegółowych informacji i odpowiem na każde pytanie związane z pomocą poszkodowanej rodzinie.

Grzegorz Krawczyk – sołtys wsi Lachowice

34-232 Lachowice 137

Woj. Małopolskie

Tel. 608 410 733

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Grzegorz Krawczyk - awatar

Grzegorz Krawczyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij