Zbiórka Woliery dla dzikich ptaków - zdjęcie główne

Woliery dla dzikich ptaków

5 366 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 92 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Marta Sash - awatar

Marta Sash

Organizator zbiórki

Jesteśmy Stowarzyszeniem, które w przeciągu 3 lat w nowej siedzibie uratowało kilkaset zwierząt udomowionych oraz ponad 200 zwierząt dzikich.

Działamy na zasadzie wolontariatu, tylko i wyłącznie dzięki darowiznom ludzi dobrej woli. W żaden sposób nie wspiera nas żadna instytucja rządowa.

Wraz z Przychodnią weterynaryjną ARKA zajmujemy się zarówno leczeniem, rehabilitacją oraz odchowem dzikich zwierząt. Wykonujemy również operacje kostne, tylko w tym roku zoperowaliśmy 5 dzikich ptaków (sowa, gołębie oraz myszołów zwyczajny)

Na dzień dzisiejszy na leczeniu przebywa w Przychodni Arka blisko 30 dzikich zwierząt:

- 12 ptaków drapieżnych

- drobne ptactwo (trznadel, gołębie itd.)

- tygodniowy zajączek którego matka została rozszarpana przez drapieżnika, tylko on przeżył

- jenot chory na świerzbowca (aktualnie już po leczeniu)

- jeż zachodni

Ich liczba ciągle się zwiększa. 

Aby w jak najlepszy sposób przystosowywać te zwierzęta do samodzielnego życia na wolnosci niezbędne są nam woliery zewnętrzne. Udało nam się zakupić wszystkie materiały (dzięki darowiznom osób prywatnych oraz Wodociągów AKWA w Nysie).

Robocizna stolarza została wyceniona na 5 000 złotych. Prace ruszyły, a my mamy tylko 3 tygodnie na uzbieranie  tej kwoty. BŁAGAMY O WSPARCIE

Jesteśmy jedynym miejscem w naszej okolicy (województwo opolskie), które udziela fachowej pomocy dzikim zwierzętom.

Niejednokrotnie pracujemy po 19 godzin dziennie (głównie w okresie lęgowym gdy pod naszą opiekę trafiają malutkie zajączki, sarny czy pisklaki), odpowiadamy na każde wezwanie do rannego zwierzęcia. Staramy się jak najlepiej edukować społeczność, aby niepotrzebnie nie zabierała dzikich zwierząt- głównie podlotów, malutkich sarenek itp. Usiłujemy wzbudzić w ludziach empatię, aby nie byli obojętni na losy rannych, poturbowanych przez los zwierząt, czy to udomowionych czy dzikich.

Wszystkie nasze działania można obejrzeć na Facebooku pod hasłem: Nyskie Pogotowie Opiekuńczo Adopcyjne dla Zwierząt Łapa

Oto zaledwie kilka przykładów dzikich zwierząt, które trafiły do nas w zeszłym roku

W imieniu naszych podopiecznych bardzo prosimy o wsparcie!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Marta Sash - awatar

  Marta Sash

  25.03.2018
  25.03.2018

  Kolejny ptak w potrzebie

  Ma na imię Wojtek, przyjechał z okolic Kędzierzyna Koźla.

  Pierwszy raz widziany był leżący na poboczu na plecach, myślano że nie żyje. Dnia następnego stał na łapach, ale w dalszym ciągu był mocno zamroczony.

  Ptak ma obrzęk mózgu po zderzeniu czołowym z pojazdem. Jego stan jest już stabilny, jednak do pełnej sprawności i powrotu świadomości minie jeszcze troszkę czasu.

  Pomóżcie nam pomagać!

  Zdjęcie aktualizacji 13 432

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.03.2018
  13.03.2018

  Powodzenia. Tak trzymajcie. Zwierzęta są lepsze od ludzi.

 • Madzia Jola Kawalec - awatar

  Madzia Jola Kawalec

  11.03.2018
  11.03.2018

  Jesteście niezastąpieni! ❤

 • Sławek Wroński - awatar

  Sławek Wroński

  05.03.2018
  05.03.2018

  Powodzenia to co robicie jest niezmiernie ważne

 • Joanna Ka - awatar

  Joanna Ka

  28.02.2018
  28.02.2018

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.02.2018
  25.02.2018

  Dziękujemy za to co robicie ❤

5 366 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 92 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Marta Sash - awatar

Marta Sash

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 92

Zbyszek Woj - awatar
Zbyszek Woj
200
Aneta Grabowska - awatar
Aneta Grabowska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Agnieszka Anna Amonaria - awatar
Agnieszka Anna Amonaria
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
800
Iwona - awatar
Iwona
20
Filip S - awatar
Filip S
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij