Witam,
Nazywam się Oskar Bagiński i mam 23 lata. Moje problemy zaczęły się z dniem narodzin. Zaraz po opuszczeniu brzucha mamy lekarze wykryli sepsę. Leżałem w szpitalu parę miesięcy miałem przetaczaną krew i ledwo przeżyłem ale moje serduszko dało radę, chociaż to był dopiero początek moich wizyt szpitalnych. Po przeżytej sepsie okazało się że mam problemy z wypróżnianiem. Przez 12 lat tułałem się po lekarzach i nikt nie potrafił mi pomóc. Dopiero dr.Królak w Gdańsku zlecił badania pod kątem rzadkiej choroby Hirschsprunga i uratował mi tym życie. Miałem wtedy 12 lat i ważyłem 24kg, a lekarz stwierdził, że to cud, że w ogóle jeszcze żyje, bo jelito było już tak zwapniałe, że w każdej chwili mogło pęknąć. Operacja (wycięcie 1,5m jelita) odbyła się latem 2010 roku. Niestety problemy z oddawaniem stolca przeobraziły się w problemy z jego trzymaniem...szpitalom nie było końca. Zaczęło się jeżdżenie po szpitalach i rehabilitacje, które koniec końców w niczym nie pomogły, a lekarze chcieli założyć mi stomię na co ani ja ani mama nie zgodziliśmy się ze względu na i tak dużą traumę, której nie chcieliśmy powiększać. W jakims stopniu nauczyłem się z tym żyć pomimo ciągłego spania w pampersach. Moja choroba dała o sobie znać również na podłożu psychicznym, ponieważ w wieku 15 lat psychiatra zdiagnozował u mnie nerwicę lękową, która mnie męczyła naprzemiennie ze stanami depresyjnymi. Aktualnie spożywam trzy razy dziennie Cital raz dziennie przed snem hydroxizine oraz dwa razy dziennie Paroxinor. Oprócz tego rok temu kupiliśmy z narzeczoną domek holenderski do remontu, który w wolnych chwilach remontowałem sam. Podczas remontu miałem wypadek i rozciąłem rękę szlifierką. Dwa tygodnie w szpitalu i dwie operacje (w tym przeszczep skóry, który się nie przyjął). W wyniku całego zdarzenia straciłem pracę moja narzeczona została jedynym naszym żywicielem. Niestety oszczędności się skończyły musieliśmy zrezygnować z wynajmowanego mieszkania i zamieszkać w tym domku holenderskim bez wody, kanalizy i ogrzewania. Jedynym plusem byly wyższe temperatury chociaż bywało tak, że budziliśmy się z zimna a w środku było 5°C. Póki co musimy tak żyć ale jak to będzie zimą....z dzieckiem w drodze, które urodzi się jesienią (termin na listopad), a nas nie stać na to żeby poprawić nasze warunki bytowe. Ja niestety cały czas muszę jeździć do lekarzy na kontrolę, wykupować recepty, przygotować się na dziecko, a jestem na etapie poszukiwania pracy...dlatego proszę, nigdy tego nie robiłem ale jestem w kropce, pomóżcie. Liczy się każda złotówka
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: