Nazywam się Fryga i od ośmiu lat mieszkam w domu z moimi ludźmi. Wcześniej znalazła mnie Fundacja Anaconda z Gorzowa Wielkopolskiego na polach, gdy umierałam z głodu i wycieńczenia. Byłam psem trudnym do wyadoptowania, bo nie miałam części zębów, 3/4 włosów i trzeba było mnie wyleczyć. Mimo to, udało się i przyjechał po mnie taki wysoki brunet z Warszawy i zabrał do domu, do siostrzyczki (Gapy, wyciągniętej z pseudo hodowli, lekko zeschizowanej ale dałyśmy radę się zaprzyjaźnić).
Tak minęło nam osiem lat razem, aż niestety poczułam się bardzo, bardzo źle. Nawracające zapalenie ucha po raz kolejny uderzyło ze wzmożoną siłą. Pojawiły się ropnie przy zębach. Zapalenie pęcherza. Nadszedł moment, w którym już nie miałam siły jeść ani pić. Mój ludzki brunet zabrał mnie do dużej kliniki i tam okazało się, że jeszcze będzie dobrze. Ogrom badań, kroplówek i antybiotyków i zaczęłam stawać na nogi. Panią doktor w klinice bardzo zaniepokoiła moja duża przepuklina (wcześniej w innych klinikach mówiono, żeby tę przepuklinę zostawić i nic z nią nie robić...). Zrobiono mi kolejne badania, w tym USG jamy brzusznej. I tu załamał się mój świat, a także świat mojej rodziny. Diagnoza to wielki guz na śledzionie. Konieczna operacja (po kolejnych badaniach, tym razem kardiologicznych, bo nie jestem najmłodsza i trzeba rozważnie dobrać dla mnie narkozę).
Koszt operacji, biopsji, kolejnych badań przerósł możliwości moich ludzi. Moja ludzka rodzina jednak powiedziała, że się nie poddamy.
Na grupie fantastycznych kobiet poradzono nam, żeby założyć zbiórkę, bo może ktoś zechce pomóc mi w tej ciężkiej i wyjątkowej sytuacji. Dlatego piszę do Was, a właściwie pisze to moja ludzka blondyna.
Będziemy bardzo, bardzo wdzięczni za każdy gest pomocy. Choć ta prośba nie przychodzi nam łatwo, to zawsze warto spróbować wszystkich możliwych rozwiązań. Koszt operacji przedstawiono nam na maksymalnie 2500 zł. Do tego koszty biopsji guza to 160 zł. Koszty badań, konsultacji kardiologicznych itd. To po prostu dla nas bardzo dużo. Zwłaszcza, że już 3 tygodnie jeździmy po klinikach, opłacamy ogrom badań, wymazów z ucha, terapii celowanej na konkretny szczep bakterii w uchu, kroplówek, antybiotyków itd.
Każdą nadwyżkę finansową z tej zbiórki, która zostanie po pokryciu kosztów leczenia Frygi, przeznaczymy dalej dla potrzebujących zwierzaków.
Aneta, Jasiek, Ignacy, Fryga, Gapa i Hugo.
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Maria Steczko OPP
Trzymam kciuki. W marcu odszedł mój 12 letni Hugo.