Zbiórka Marskość wątroby Jania - zdjęcie główne

Marskość wątroby Jania

57 610 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciły 432 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Wiśniewska - awatar

Monika Wiśniewska

Organizator zbiórki

Nasz synek Janio urodził się 24 stycznia 2019 r. W 10 tygodniu życia przed pierwszym szczepieniem Jasio trafił na oddział we Wrocławiu z powodu utrzymującej się żółtaczki oraz nieprawidłowych wyników laboratoryjnych, a po 2 tygodniach licznych badań na oddziale  lekarze wyczerpali możliwości dalszej diagnostyki więc przekazano synka do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie z podejrzeniem postępującej cholestazy wewnątrzwątrobowej oraz podejrzenia PFIC 3. W trakcie hospitalizacji w CZD pobrano materiał genetyczny w kierunku Zespołu Alagille’a i PFIC 3- po roku czasu dostaliśmy wyniki - negatywne. Zaplanowano biopsję wątroby w której widoczna była marskość.

Synkowi dokucza silny świąd skóry (kwasy żółciowe bardzo wysokie) przez który wybudza się w nocy. W badaniu kardiologicznym stwierdzono szmer skurczowy nad sercem PFO, więc jesteśmy cały czas pod kontrolą specjalisty.Będąc na oddziale zaplanowano badanie elastograficzne wątroby – wyszła znacznie wzmożona twardość wątroby. Wykonano biopsję – architektonika narządu całkowicie zaburzona (włóknienie wątroby). Choroba postępuje, choć lekarze nie potrafią znaleźć przyczyny marskości wątroby, określają to jako „rzadki przypadek”. Wszystko było w miarę stabilnie mimo tak podwyższonych wyników,ale źle funkcjonująca wątroba z każdym tygodniem osłabia inne organy. Leki, kontrole u specjalistów, kolejne badania.  Wszystko było dobrze, aż do czasu, gdy w kwietniu 2022 r. Jaś dostał krwawienia w nocy i zostaliśmy pilnie przetransportowani samolotem do CZD pod Warszawą.

Bardzo pogorszyły się wyniki laboratoryjne, konieczne było przetoczenie krwi podczas całego transportu medycznego. W CZD po kliku dniach ustabilizowano stan Jania i można było wykonać gastroskopię, w której wyszło – żylak przełyku II stopnia. Założono opaskę, krwawienie ustąpiło. Włóknienie wątroby jest już tak silne, że powoduje żylaki które zagrażają życiu Jania.  W trakcie  pobytu w CZD Jaś miał wykonaną sanację jamy ustnej ,i koniecznie było usunięcie 3 zębów które mogłyby powodować stan zapalny a jest to zagrożenie przy przeszczepie. Ponadto włączono dodatkowe leki z uwagi na podwyższony amoniak, oraz płyn w otrzewnej. Z każdą hospitalizacja dochodzą nowe rozpoznania.

Choć lekarze nie znają przyczyny marskości wątroby, rozpoczęto badania w kierunku klasyfikacji transplantacji wątroby. 20 maja 2022 synek został wpisany na listę oczekujących na przeszczepienie wątroby.  Lekarze wstępnie planują przeszczep późną jesienią,chyba że stan synka się raptownie pogorszy to wszystko przyspieszą. Już wiemy że dawcą części fragmentu wątroby może być tato Jasia.

Częste wizyty u lekarzy,wyjazdy do szpitala, płatne badania, płytko proteza uzupełniająca i leki które nie są refundowane a bardzo kosztowne, dlatego prosimy o wsparcie dla synka,aby przezwyciężał chorobę z uśmiechem.


 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Sylwia Pawlak - awatar

  Sylwia Pawlak

  30.11.2022
  30.11.2022

  Przytulam❤️

 • Marzena Mierzwa-Kruczyńska - awatar

  Marzena Mierzwa-Kruczyńska

  28.11.2022
  28.11.2022

  ❤️

 • Gosia Wilczyńska de Nuñez - awatar

  Gosia Wilczyńska de Nuñez

  27.11.2022
  27.11.2022

  Licytacja ksiazka

 • Adrianna Braszko - awatar

  Adrianna Braszko

  27.11.2022
  27.11.2022

  Już blisko do celu Janio ! 🥰

 • Kamila książeczka " wierszykowe wygibasy" - awatar

  Kamila książeczka " wierszykowe wygibasy"

  26.11.2022
  26.11.2022

  Powodzenia 😍

57 610 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciły 432 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Wiśniewska - awatar

Monika Wiśniewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 432

Joanna Lewandowskka - awatar
Joanna Lewandowskka
10
Justyna Złotek książka - awatar
Justyna Złotek książka
15
Barbara Kurkiewicz- filiżanki - awatar
Barbara Kurkiewicz- filiżanki
50
Roksana Kovač - awatar
Roksana Kovač
10
Karolina Jeńczak - awatar
Karolina Jeńczak
170
Agata Urbaniak,pościel LOL - awatar
Agata Urbaniak,pościel LOL
50
Joanna Zabawa książeczki - awatar
Joanna Zabawa książeczki
8
Edyta Mierzwa - awatar
Edyta Mierzwa
60
Krzysztof Piotruk - awatar
Krzysztof Piotruk
20
Aga B - awatar
Aga B
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij