Zbiórka leczenie męża i synka - zdjęcie główne

leczenie męża i synka

131 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Emilia Łukasik - awatar

Emilia Łukasik

Organizator zbiórki

Czy wyobrażałeś sobie czasem , jak wygląda życie gdy nagle pojawia się w nim groźna choroba zagrażająca zdrowiu a nawet życiu?I nie jest to Twoja choroba , ale choroba bliskiej osoby.Życie w jednej chwili zostaje wywrócone do gory nogami. Życie nie tylko chorego, ale również osób najbliższych. Tak trudnej sytuacji doświadczyłam od 7 lat doświadczam trudów codzienności poprzez chorobę męża, a w ostatnim czasie także zdiagnozowanego autyzmu u 3 - letniego synka.Jako jedyna żywicielka walczę o ich byt każdego dnia .Moje dotychczasowe zarobki , oraz renta inwalidzka męża, nigdy nie starczały na wydatki związane z leczeniem męża, a teraz także terapią synka. Z pomocą przychodziła rodzina , oraz wpłaty przekazane z 1 %podatku.


Choroba Piotra 

,, To było w roku 2011, diagnoza spadła na nas , jak kubeł zimnej wody: guz mózgu, nerwiak kąta mostkowo-móżdżkowego nerwu VII.Niegroźny ale umiejscowiony tak, że zagrażał życiu męża.Rozpoczęła się walka z czasem , nasze wszystkie plany I marzenia w jednej chwili prysły.Mąż przeszedł  w 2011 roku operacje neurochirurgiczne, po których już nigdy nie był tym samym człowiekiem. Operacja uratowała mu życie , ale  odebrała sprawność, nerw twarzowy I słuchowy został przecięty powstała niedomykalność powieki, oraz trudności z chodzeniem. Nie do opisania jest lęk o życie bliskiej osoby,gdy siedzisz 8 h pod blokiem operacyjnym,a życie twojego męża jest w rękach innego człowieka-lekarza. W 2012 roku mąż przeszedł kolejną operację , tym razem połączenia nerwu podjęzykowego z nerwem twarzowym. Jak się z czasem okazało operacja nie przyniosła efektu.W  2013 roku wszczepiono złotą płytkę w powiekę lewego oka. Bez pomocy rodziny i pieniędzy zebranych od ludzi dobrej woli i resztek własnych oszczędności nie udałoby się. W 2015 roku nastąpił nawrót choroby, guz zaczął odrastać.Konieczny był zabieg Gamma Knife w Warszawie.Udało się  usunąć większość guza, stan zagrożenia życia minął,ale ze szkodami w organizmie , które wyrządziła choroba można walczyć jedynie systematyczną rehabilitacją I leczeniem. Mąż wymaga stałej rehabilitacji, masaży twarzy I kręgosłupa, badań rezonansem , maści I kropli do oczu , oraz komory wilgotnej na noc , aby zabezpieczyć  chore oko przed wyschnięciem. Nie słyszy też na lewe ucho -wynik pierwszej operacji- guz wrastał w przewód słuchowy...Przez tak liczne operacje obniżyła się odporność pojawiła się łuszczyca z którą staramy się walczyć. Wiadomo ile gwarantuje NFZ. Jesteśmy zmuszeni do prywatnych  lekarskich wizyt, aby przyspieszyć bieg zdarzeń , a tym samym ratować życie męża.W chwili obecnej mąż ma orzeczoną całkowitą niezdolność do pracy I nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować w życiu codziennym.

W tym roku dowiedzieliśmy się , że nasz 3 letni synek ma autyzm. Początkowo zdruzgotana tą informacją , podjęłam starania o polepszenie bytu syna. Rozpoczęłam uczęszczać z Adasiem na terapię I rehabilitację przeznaczona dla dzieci autystycznych. Doszły także koszty dojazdów na zajęcia oraz wydatki związane ze specjalistyczną dietą zaleconą przez lekarzy ( bez cukru, laktozy, gutenu), a także pomocami dydaktycznymi niezbędnymi w procesie terapeutycznym (książki, zabawki sensoryczne). Samemu jest bardzo ciężko nam podołać  wszystkim wydatkom, dlatego zwracam się do Państwa ludzi o wielkim sercu o pomoc. Będziemy  wdzięczni nawet za najmniejsze wsparcie.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
131 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Emilia Łukasik - awatar

Emilia Łukasik

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 7

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Barbara Jama - awatar
Barbara Jama
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij