Katarzyna Kołodziejczyk
Wyniki krwi są bardzo dobre! W sobotę echo serca ale Rysiek walczy dzielnie i nie poddaje się!
Na początku stycznia lekarze dawali Ryśkowi 2-3 miesiące życia. Nie poddaliśmy się i walczymy z Waszą ogromną i nieocenioną pomocą. Nie jest łatwo prosić o pomoc, zwłaszcza te finansową, ale koszty diagnostyki były ogromne, teraz leczenie jest również kosztowne.
W kwietniu tego roku z Waszą pomocą udało nam się zdiagnozować Rysia. Pierwszą wizytę u dr Jagielskiego mieliśmy 18 marca 2022r. Zlecone zostały dodatkowe badania i po kolejnych 3 tygodniach mieliśmy pełną diagnozę: GUZ PODŚCIELISKOWY tzw.: GIST żołądka.
Czytając maila z opisem od dr Jagielskiego siedzieliśmy akurat w gabinecie weterynaryjnym na nocnej opiece z powodu wymiotów Rysia.
Ta widmoś dała nam nadzieję, ze względu na to, że jeśli Ryśka pozytywnie zareaguje na leczenie to przed nami jeszcze kilka lat wspólnego życia.
Walczyliśmy o wszystko:
- o apetyt
- o wagę
- o brak wymiotów.
W Krakowie jesteśmy stale pod opieka weterynaryjną dr Marii Sulińskiej (najwspanialszy weterynarz pierwszego kontaktu), dr Lidii Nosal (chirurg ultrasonografista) oraz dr Agaty Drewniak (onkologa).
Leki które przyjmuje Ryszard to: palladia, famogast, gabapendyna, sukralfat, setronon oraz doraźnie prevomax.
Co dwa tygodnie badanie krwi, raz w miesiącu mocz.
24 maja 2022: wizyta kontrolna u dr Lidii Nosal (Arwet)
Guz w dalszym ciągu jest nieoperacyjny. Palladia działa, ponieważ nie widać rozrostu komórek nowotworowych, jednak jeszcze nie na tyle, żeby udało się to zoperować.
25 maja 2022: wizyta kontrolna u dr Agaty Drewniak:
Po wyjściu z gabinetu od dr Agaty fala samych dobrych informacji. Ryśko przybiera na wadze, brak oznak bólu czy dyskomfortu w jego zachowaniu, a to dla lekarzy podstawowy wyznacznik jego dobrego samopoczucia. Guz faktycznie jest jeszcze nieoperacyjny, ale spowodowane jest to prawdopodobnie zbyt niską dawką palladii. Zwiększamy dawkę i czekamy na większą zmianę kolejne 6 tygodni. W międzyczasie kontrole i badania u dr Marii.
8 czerwca 2022 wizyta kontrolna u dr Marii Sulińskiej
Po szybkiej wizycie u dr Marysi okazuje się, że dwa tygodnie zwiększonej dawki palladii dały już skutki! "No teraz ten żołądek zaczyna wyglądać jak żołądek" - powiedziała dr Maria przykładając głowice do brzucha Ryśkowskiego. Nie ma jeszcze spektakularnych zmian, jednak już po dwóch tygodniach jest zauważalna zmiana struktury guza. Nie wyglada już jak naciek (jak dotychczas), a można zauważyć że jest to narośl. Niestety: umiejscowienie nie pozwala na jego wycięcie jeszcze, ale tylko do czasu.
Po kontroli zamówiliśmy Ryśkowi palladie, umówiliśmy kolejna wizytę u dr Lidii Nosal na 5 lipca, kontrola u dr Agaty Drewniak po kontroli u dr Nosal, za tydzień mamy echo serca...
Wszystkie parametry trzeba stale kontrolować, a to są ogromne koszty. Sami nie damy rady, koszty są niesamowicie wysokie. Dlatego prosimy Was o pomoc. Teraz już jest z górki, potrzeba zdecydowanie mniej niż na diagnostykę, ale jednak dalej potrzeba. koszt 1 dawki dla Rysia to w LoVet to 34,5 zł.
Dzięki dobrym ludziom udało nam się zamówić palladię po cenie hurtowej, czyli zdecydowanie niżej niż w gabinecie, jednak miesięczny koszt leczenia Rysia to +/- 700 zł plus kontrole lekarskie...
Nie wiemy kiedy leczenie się skończy. Czekamy aż guz się zmniejszy do 30% wtedy dr Lidia podejmie się usunięcia.
Nie poddajemy się i walczymy dalej, dlatego potrzebujemy Waszej pomocy i o te pomoc prosimy bo samopoczucie Ryśka jest warte w tej chwili tych pieniędzy!
Dziękujemy za Wasze wsparcie!
Wyniki krwi są bardzo dobre! W sobotę echo serca ale Rysiek walczy dzielnie i nie poddaje się!
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Aleksandra Budynkiewicz
Dużo zdrówka!!!