Zbiórka Leczenie Uszatych Serduszek - zdjęcie główne

Leczenie Uszatych Serduszek

7 514 zł  z 7 386 zł (Cel)
Wpłaciło 181 osób

Nadszedł moment, w którym Uszate Serca Warszawy są zmuszone prosić Was o pomoc.

Rok 2019 zaczął się dla nas bardzo ciężko. Sądziliśmy, że to chwilowy kryzys, krótki festiwal wyrzucania nietrafionych gwiazdkowych prezentów, że po kilku tygodniach wszystko wróci do normy.

Nie wróciło.

Od 1 stycznia przyjęliśmy pod opiekę w Warszawie 26 królików. W tak krótkim czasie to dla nas rekordowa liczba. Być może nie brzmi imponująco - istnieją przecież organizacje i schroniska mające pod swoją opieką setki zwierząt. My do takich nie należymy. Bezdomność królików to temat wciąż mało znany szerszej publiczności. Musimy mierzyć siły na zamiary. Jesteśmy grupą ludzi działających na rzecz królików w stu procentach wolontariacko. Nie czerpiemy z naszej pracy żadnych korzyści finansowych. Wszystkie trudy nagradza nam satysfakcja i widok uratowanych, bezpiecznych i najedzonych pyszczków.

Utrzymanie zwierząt jednak kosztuje, i to niemało. Króliki, które do nas trafiają, rzadko są w dobrej kondycji fizycznej. Nierzadko wymagają długotrwałego i kosztownego leczenia. Wszystkie uszaki ponadto czipujemy,  a większość kastrujemy, zapobiegając w ten sposób szerzeniu się bezdomności.  

Jesteśmy organizacją utrzymującą się wyłącznie z darowizn. Możemy przeznaczyć na naszych podopiecznych dokładnie tyle, ile dostaniemy od osób chcących wspierać nasze działania. Początek miesiąca i spłata faktur weterynaryjnych nigdy nie należy do łatwych, tym razem jednak ta sytuacja nas przerosła.

W lutym diagnozowaliśmy, leczyliśmy i operowaliśmy:

Nik: kastracja
Tosia: ekstrakcja siekaczy, leczenie ropnia okołozębowego, sterylizacja
Blaine: diagnostyka, leczenie anemii i kokcydiozy
Plamka: diagnostyka, wzmacnianie odporności, korekcja zębów
Minerwa: diagnostyka
Freddy: diagnostyka, leczenie encefalitozoonozy cuniculi, giardiozy, zapalenia oka
Śnieżynka: diagnostyka, leczenie oka, sterylizacja
Gacek: osteotomia żuchwy, wielokrotne czyszczenie zębodołu po ekstrakcji, antybiotykoterapia
Pippin: diagnostyka, leczenie giardiozy
Dr Strange: diagnostyka, leczenie kokcydiozy, suplementacja wątroby
Mona: diagnostyka, leczenie kokcydiozy
Zelda: diagnostyka, sterylizacja
Pralinka: diagnostyka (krew + wymaz z nosa), kilkukrotne płukanie kanalików, leczenie zapalenia oka
Roma: diagnostyka (włączając badanie na myksomatozę, RTG czaszki, USG jamy brzusznej, wymaz z nosa), hospitalizacja (leki i kroplówki dożylne), płukanie kanalików, leczenie silnego zapalenia spojówek, zapalenia górnych dróg oddechowych, zapalenia uszu, pasterelozy, dokarmianie
Marcelina: diagnostyka, dokarmianie, pobudzanie apetytu i perystaltyki
Sandra: diagnostyka, leczenie anemii
Torcik, Bezik, Faworek, Pączek: kontrola stanu zdrowia
Wszystkie króliki przyjęte w lutym: badanie kału

Do zapłaty mamy w sumie 7386 zł. Nasze konto świeci pustkami po ostatnim zamówieniu suszonych ziół, pelletu i granulatu. Z trwogą obserwujemy kolejny szybko rosnący rachunek za leczenie, który przyjdzie nam zapłacić na początku kwietnia. Dopuszczenie do skumulowania nieopłaconych faktur przyniesie kres naszej działalności. Nie chcemy do tego dopuścić, dlatego z całego serca prosimy Was o wsparcie. Liczy się każdy grosz, a także każde udostępnienie zbiórki dalej w świat. Możemy przetrwać tylko dzięki Wam.

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • ... :) - awatar

  ... :)

  22.03.2019
  22.03.2019

  Powodzenia ;-) ...:)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.03.2019
  20.03.2019

  Kochani, mam nadzieję że zbierzecie pełną kwotę i będziecie pomagać dalej!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.03.2019
  18.03.2019

  Dziękuję, że ratujecie te wspaniałe uszate maleństwa!

 • Patomorfo - awatar

  Patomorfo

  16.03.2019
  16.03.2019

  Dziękuję,że ratujecie te biedactwa

7 514 zł  z 7 386 zł (Cel)
Wpłaciło 181 osób

Wpłaty: 181

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Za Ludwiczka! <3 - awatar
Za Ludwiczka! <3
54
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij