Zbiórka Leczenie Uszatych Serduszek - zdjęcie główne

Leczenie Uszatych Serduszek

7 514 zł  z 7 386 zł (Cel)
Wpłaciło 181 osób

Nadszedł moment, w którym Uszate Serca Warszawy są zmuszone prosić Was o pomoc.

Rok 2019 zaczął się dla nas bardzo ciężko. Sądziliśmy, że to chwilowy kryzys, krótki festiwal wyrzucania nietrafionych gwiazdkowych prezentów, że po kilku tygodniach wszystko wróci do normy.

Nie wróciło.

Od 1 stycznia przyjęliśmy pod opiekę w Warszawie 26 królików. W tak krótkim czasie to dla nas rekordowa liczba. Być może nie brzmi imponująco - istnieją przecież organizacje i schroniska mające pod swoją opieką setki zwierząt. My do takich nie należymy. Bezdomność królików to temat wciąż mało znany szerszej publiczności. Musimy mierzyć siły na zamiary. Jesteśmy grupą ludzi działających na rzecz królików w stu procentach wolontariacko. Nie czerpiemy z naszej pracy żadnych korzyści finansowych. Wszystkie trudy nagradza nam satysfakcja i widok uratowanych, bezpiecznych i najedzonych pyszczków.

Utrzymanie zwierząt jednak kosztuje, i to niemało. Króliki, które do nas trafiają, rzadko są w dobrej kondycji fizycznej. Nierzadko wymagają długotrwałego i kosztownego leczenia. Wszystkie uszaki ponadto czipujemy,  a większość kastrujemy, zapobiegając w ten sposób szerzeniu się bezdomności.  

Jesteśmy organizacją utrzymującą się wyłącznie z darowizn. Możemy przeznaczyć na naszych podopiecznych dokładnie tyle, ile dostaniemy od osób chcących wspierać nasze działania. Początek miesiąca i spłata faktur weterynaryjnych nigdy nie należy do łatwych, tym razem jednak ta sytuacja nas przerosła.

W lutym diagnozowaliśmy, leczyliśmy i operowaliśmy:

Nik: kastracja
Tosia: ekstrakcja siekaczy, leczenie ropnia okołozębowego, sterylizacja
Blaine: diagnostyka, leczenie anemii i kokcydiozy
Plamka: diagnostyka, wzmacnianie odporności, korekcja zębów
Minerwa: diagnostyka
Freddy: diagnostyka, leczenie encefalitozoonozy cuniculi, giardiozy, zapalenia oka
Śnieżynka: diagnostyka, leczenie oka, sterylizacja
Gacek: osteotomia żuchwy, wielokrotne czyszczenie zębodołu po ekstrakcji, antybiotykoterapia
Pippin: diagnostyka, leczenie giardiozy
Dr Strange: diagnostyka, leczenie kokcydiozy, suplementacja wątroby
Mona: diagnostyka, leczenie kokcydiozy
Zelda: diagnostyka, sterylizacja
Pralinka: diagnostyka (krew + wymaz z nosa), kilkukrotne płukanie kanalików, leczenie zapalenia oka
Roma: diagnostyka (włączając badanie na myksomatozę, RTG czaszki, USG jamy brzusznej, wymaz z nosa), hospitalizacja (leki i kroplówki dożylne), płukanie kanalików, leczenie silnego zapalenia spojówek, zapalenia górnych dróg oddechowych, zapalenia uszu, pasterelozy, dokarmianie
Marcelina: diagnostyka, dokarmianie, pobudzanie apetytu i perystaltyki
Sandra: diagnostyka, leczenie anemii
Torcik, Bezik, Faworek, Pączek: kontrola stanu zdrowia
Wszystkie króliki przyjęte w lutym: badanie kału

Do zapłaty mamy w sumie 7386 zł. Nasze konto świeci pustkami po ostatnim zamówieniu suszonych ziół, pelletu i granulatu. Z trwogą obserwujemy kolejny szybko rosnący rachunek za leczenie, który przyjdzie nam zapłacić na początku kwietnia. Dopuszczenie do skumulowania nieopłaconych faktur przyniesie kres naszej działalności. Nie chcemy do tego dopuścić, dlatego z całego serca prosimy Was o wsparcie. Liczy się każdy grosz, a także każde udostępnienie zbiórki dalej w świat. Możemy przetrwać tylko dzięki Wam.

Komentarze


 • ... :) - awatar

  ... :)

  22.03.2019
  22.03.2019

  Powodzenia ;-) ...:)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.03.2019
  20.03.2019

  Kochani, mam nadzieję że zbierzecie pełną kwotę i będziecie pomagać dalej!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.03.2019
  18.03.2019

  Dziękuję, że ratujecie te wspaniałe uszate maleństwa!

 • Patomorfo - awatar

  Patomorfo

  16.03.2019
  16.03.2019

  Dziękuję,że ratujecie te biedactwa

7 514 zł  z 7 386 zł (Cel)
Wpłaciło 181 osób

Wpłaty: 181

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Za Ludwiczka! <3 - awatar
Za Ludwiczka! <3
54
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij