Zbiórka Pracownia Lego Terapii - miniaturka zdjęcia

Pracownia Lego Terapii

Zbiórka Pracownia Lego Terapii - zdjęcie główne

Pracownia Lego Terapii

275 zł z 22 934 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób
Wpłać teraz
 

Fundacja Osiem Marzeń w Szydłowcu powstała z myślą o dzieciach z niepełnosprawnością. Prowadzi Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych „Malinowy Ogród” w skład, którego wchodzi przedszkole, szkoła specjalna i szkoła podstawowa ogólnodostępna z oddziałami integracyjnymi. W sumie w Zespole uczy się 76 dzieci, w tym 21 z niepełnosprawnością, głównie ze spektrum autyzmu. Z każdym dniem przybywa nam dzieci z niepełnosprawnością. 

 To dla nich właśnie dzieci chcemy stworzyć pracownię Lego edukacji i terapii. Nauka i terapia z wykorzystaniem klocków Lego wspomaga rozwój kreatywności, pracę zespołową, oraz działania terapeutyczne. W terapii klocki Lego szczególnie wykorzystywane są w pracy z dzieckiem z autyzmem i zespołem Aspergera. Specjalne zestawy klocków LEGO wykorzystywane są w gabinetach psychologów, pedagogów, terapeutów. Te starannie zaprojektowane klocki służą pacjentom do konstruowania metaforycznych historii, mających ułatwić im opowiadanie o traumatycznych przeżyciach, lub pomóc z radzeniem sobie w stresujących sytuacjach. Terapia z klockami pomaga dzieciom ze spektrum autyzmu rozwijać kompetencje społeczne (obszar szczególnie zaburzony w ich przypadku). Dzieci uczą się wspólnej pracy, dostrzegania innej osoby, komunikacji.

 Pomóżcie nam stworzyć taką pracownię dla naszej Majki, Olka, Wiktorii, Izy, Oskara... i wielu innych dzieci. Pomóżcie nam otworzyć przed nimi świat. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
275 zł z 22 934 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 5

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Olga Pietras - awatar
Olga Pietras
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Monika Łukomska-Bekiel - awatar
Monika Łukomska-Bekiel
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij