Fundacja Osiem Marzeń w Szydłowcu powstała z myślą o dzieciach z niepełnosprawnością. Prowadzi Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych „Malinowy Ogród” w skład, którego wchodzi przedszkole, szkoła specjalna i szkoła podstawowa ogólnodostępna z oddziałami integracyjnymi. W sumie w Zespole uczy się 76 dzieci, w tym 21 z niepełnosprawnością, głównie ze spektrum autyzmu. Z każdym dniem przybywa nam dzieci z niepełnosprawnością. 

 To dla nich właśnie dzieci chcemy stworzyć pracownię Lego edukacji i terapii. Nauka i terapia z wykorzystaniem klocków Lego wspomaga rozwój kreatywności, pracę zespołową, oraz działania terapeutyczne. W terapii klocki Lego szczególnie wykorzystywane są w pracy z dzieckiem z autyzmem i zespołem Aspergera. Specjalne zestawy klocków LEGO wykorzystywane są w gabinetach psychologów, pedagogów, terapeutów. Te starannie zaprojektowane klocki służą pacjentom do konstruowania metaforycznych historii, mających ułatwić im opowiadanie o traumatycznych przeżyciach, lub pomóc z radzeniem sobie w stresujących sytuacjach. Terapia z klockami pomaga dzieciom ze spektrum autyzmu rozwijać kompetencje społeczne (obszar szczególnie zaburzony w ich przypadku). Dzieci uczą się wspólnej pracy, dostrzegania innej osoby, komunikacji.

 Pomóżcie nam stworzyć taką pracownię dla naszej Majki, Olka, Wiktorii, Izy, Oskara... i wielu innych dzieci. Pomóżcie nam otworzyć przed nimi świat. 

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Wpłaty - 5

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Olga Pietras - awatar
100
Olga Pietras
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Monika Łukomska-Bekiel - awatar
50
Monika Łukomska-Bekiel
Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij