Zbiórka Leki potrzebne jak powietrze - zdjęcie główne

Leki potrzebne jak powietrze

1 489 zł  z 5 500 zł (Cel)
Wpłaciło 25 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Smutne oczy

Ta piękna dziewczyna ze smutnymi oczami, którą widać na zdjęciu, to Weronika. Rzadko się uśmiecha, bo więcej ma powodów do zmartwień niż do radości.

Weronika ma 17 lat. Urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i przepukliną oponowo-rdzeniową. Obie jej nerki są bardzo chore, w tym jedna jest zagrożona usunięciem.

Dziewczynka przeszła operację powiększenia pęcherza i przeszczep moczowodu. Jest pod opieką urologa, chirurga, ortopedy, nefrologa, kardiologa, neurologa i pediatry. Wymaga stałej opieki i pielęgnacji ze strony opiekunki, co związane jest z potrzebą cewnikowania i płukania jelit solą fizjologiczną przez przetokę Malone'a. 

Do końca życia zdana jest na zażywanie leków i uporczywą, żmudną rehabilitację.

Zdjęcie opisu zbiórki Leki potrzebne jak powietrze

Życia nie można zoperować

Oba skomplikowane zabiegi chirurgiczne, które przeszła Weronika, nie naprawiły szkód, jakie wywołało zaniedbanie rodziców biologicznych.
Prawdziwej miłości i opieki zaznała dopiero w rodzinie zastępczej. Dziewczynką i jej siostrą bliźniaczką (zdolną sportsmenką) zaopiekowali się wspaniali ludzie, którzy pomimo własnych ograniczeń dają przybranym córkom wsparcie i domowe ciepło.

Nie jest im łatwo, bowiem mama sama jest ciężko chora. Oboje opiekunowie pozostają na rentach chorobowych z KRUS-u. Mimo to dzielą się swoją siłą z dziewczynkami. I choć warunki są bardzo skromne tu jest prawdziwy dom, wypełniony serdecznością i wzajemnym staraniem.

Zdjęcie opisu zbiórki Leki potrzebne jak powietrze

Brakuje na leki i środki pielęgnacyjne

W tych okolicznościach niemożliwością jest wygospodarowanie wystarczających środków na leczenie i rehabilitację.

Ogromny wydatek to leki immunosupresyjne, sól fizjologiczna, cewniki, pieluchomajtki, różnego typu opatrunki, antybiotyki i przyrządy do przetaczania płynów infuzyjnych. A nie jest to jednorazowy wydatek - miesiąc w miesiąc choroba Weroniki pochłania prawie połowę dochodu wszystkich domowników. 

Dzięki tej zbiórce przybrani rodzice Weroniki przez kilka miesięcy nie będą się zamartwiać, za co kupią niezbędne środki dla dziewczynki. 

Zwracamy się zatem do ludzi o wielkich sercach o pomoc, za którą z góry serdecznie dziękujemy.

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Znajomy - awatar

  Znajomy

  17.03.2016
  17.03.2016

  Witam, Nie znasz mnie, ale kiedyś widziałem Klaudie na kortach w Bydgoszczy, kiedy grała z Karoliną Woźniacką . Jak widziałem wiadomość o tej akcji na FB, zdecydowałem pomagać . Życzę Wam, ale przede wszystkim Tobie, wszystkiego najlepszego...

 • Kasia - awatar

  Kasia

  02.02.2016
  02.02.2016

  Zdrówka

1 489 zł  z 5 500 zł (Cel)
Wpłaciło 25 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 25

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Dawid Miziński - awatar
Dawid Miziński
50
K.M. - awatar
K.M.
50
Licytacja - awatar
Licytacja
167
Tomek - awatar
Tomek
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
K.M. - awatar
K.M.
50
Aleksandra - awatar
Aleksandra
20
Wiesława - awatar
Wiesława
30
Abramczyk - awatar
Abramczyk
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij