Smutne oczy

Ta piękna dziewczyna ze smutnymi oczami, którą widać na zdjęciu, to Weronika. Rzadko się uśmiecha, bo więcej ma powodów do zmartwień niż do radości.

Weronika ma 17 lat. Urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i przepukliną oponowo-rdzeniową. Obie jej nerki są bardzo chore, w tym jedna jest zagrożona usunięciem.

Dziewczynka przeszła operację powiększenia pęcherza i przeszczep moczowodu. Jest pod opieką urologa, chirurga, ortopedy, nefrologa, kardiologa, neurologa i pediatry. Wymaga stałej opieki i pielęgnacji ze strony opiekunki, co związane jest z potrzebą cewnikowania i płukania jelit solą fizjologiczną przez przetokę Malone'a. 

Do końca życia zdana jest na zażywanie leków i uporczywą, żmudną rehabilitację.

Zdjęcie opisu zbiórki Leki potrzebne jak powietrze

Życia nie można zoperować

Oba skomplikowane zabiegi chirurgiczne, które przeszła Weronika, nie naprawiły szkód, jakie wywołało zaniedbanie rodziców biologicznych.
Prawdziwej miłości i opieki zaznała dopiero w rodzinie zastępczej. Dziewczynką i jej siostrą bliźniaczką (zdolną sportsmenką) zaopiekowali się wspaniali ludzie, którzy pomimo własnych ograniczeń dają przybranym córkom wsparcie i domowe ciepło.

Nie jest im łatwo, bowiem mama sama jest ciężko chora. Oboje opiekunowie pozostają na rentach chorobowych z KRUS-u. Mimo to dzielą się swoją siłą z dziewczynkami. I choć warunki są bardzo skromne tu jest prawdziwy dom, wypełniony serdecznością i wzajemnym staraniem.

Zdjęcie opisu zbiórki Leki potrzebne jak powietrze

Brakuje na leki i środki pielęgnacyjne

W tych okolicznościach niemożliwością jest wygospodarowanie wystarczających środków na leczenie i rehabilitację.

Ogromny wydatek to leki immunosupresyjne, sól fizjologiczna, cewniki, pieluchomajtki, różnego typu opatrunki, antybiotyki i przyrządy do przetaczania płynów infuzyjnych. A nie jest to jednorazowy wydatek - miesiąc w miesiąc choroba Weroniki pochłania prawie połowę dochodu wszystkich domowników. 

Dzięki tej zbiórce przybrani rodzice Weroniki przez kilka miesięcy nie będą się zamartwiać, za co kupią niezbędne środki dla dziewczynki. 

Zwracamy się zatem do ludzi o wielkich sercach o pomoc, za którą z góry serdecznie dziękujemy.

Komentarze

 • Znajomy - awatar

  Znajomy

  17.03.16
  17.03.16

  Witam, Nie znasz mnie, ale kiedyś widziałem Klaudie na kortach w Bydgoszczy, kiedy grała z Karoliną Woźniacką . Jak widziałem wiadomość o tej akcji na FB, zdecydowałem pomagać . Życzę Wam, ale przede wszystkim Tobie, wszystkiego najlepszego...

 • Kasia - awatar

  Kasia

  02.02.16
  02.02.16

  Zdrówka

Wpłaty - 25

Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Dawid Miziński - awatar
50
Dawid Miziński
K.M. - awatar
50
K.M.
Licytacja - awatar
167
Licytacja
Tomek - awatar
1
Tomek
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
K.M. - awatar
50
K.M.
Aleksandra - awatar
20
Aleksandra
Wiesława - awatar
30
Wiesława
Abramczyk - awatar
1
Abramczyk

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij