Zbiórka Na ratunek Lence - zdjęcie główne

Na ratunek Lence

3 196 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 90 osób
Katarzyna Rybak - awatar

Katarzyna Rybak

Organizator zbiórki


Moi kochani,

nazywam się Lenka Rybak, urodziłam się 26 lipca 2014 r. Kiedy przyszłam na świat, byłam taka śliczna, malutka i krucha. Moja mama, tak jak pewnie wszystkie mamy na świecie, patrząc w moje niebieskie oczka i obiecywała, że zrobi co w jej mocy, aby zapewnić mi szczęśliwe życie, aby ochronić mnie przed wszystkim, co złe. Ale niestety... nadeszła choroba, wobec której moja mama stanęła ze łzami w oczach, bezsilna.. Krótko po urodzeniu przestałam się ruszać, miałam problemy z oddychaniem. Kiedy ukończyłam 3 miesiące, lekarze zdiagnozowali u mnie SMA 1 -najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni. To brzmiało jak wyrok..

 Rdzeniowy zanik mięśni to choroba genetyczna, postępująca, przed którą do niedawna nie było żadnego ratunku. Polega na postępującym osłabieniu mięśni szkieletowych, wynikającym z braku pobudzenia nerwowego, które powoduje brak możliwości poruszania się. Dzieci przestają móc ruszać rękami, siadać, następnie pojawiają się trudności z oddychaniem, ssaniem, przełykaniem.. Ciężka niewydolność oddechowa bardzo często prowadzi do śmierci w ciągu pierwszych kilku–kilkunastu miesięcy życia.

Wyobraźcie sobie rozpacz moich rodziców, kiedy usłyszeli tą diagnozę.. Ale ja nie zamierzałam się poddać! Choć oddycham już tylko dzięki respiratorowi, choć nie siedzę samodzielnie, nie mogę nawet utrzymać w pionie główki, to nadal żyję i walczę! Doczekałam czasów, kiedy pojawiła się dla mnie nadzieja! Bardzo mądrzy lekarze wymyślili lek, który może nie tylko spowolnić postęp mojej choroby, ale ją tez cofnąć. Mam szansę go otrzymać, ale wstępne wyceny są przerażające! To zdecydowanie przekracza finansowe możliwości moich rodziców. Dodatkowo potrzebne są pieniążki na rehabilitację, sprzęt medyczny, aby utrzymać mnie w jak najlepszej formie..

Z całego maleńkiego serduszka proszę o pomoc! Nie pozwólcie mi odejść, teraz, kiedy możliwość leczenia jest tak blisko! Pomóżcie mi wykorzystać tę szansę! Wierzę głęboko, że są na świecie dobrzy ludzie, dla których mój los, moje życie, rozpacz i bezsilność mojej mamy nie są obojętne. Będę wdzięczna za każde, nawet najmniejsze wsparcie!

Moje losy można obserwować na stronie na facebooku https://www.facebook.com/Lena-Rybak-dziewczynka-chora-na-SMA-734942683278731/ a  to link do strony fundacji https://dzieciom.pl/podopieczni/26163

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Justyna - awatar

  Justyna

  03.03.2017
  03.03.2017

  Zdrówka Gwiazdeczko

 • Angelika - awatar

  Angelika

  06.02.2017
  06.02.2017

  😘

 • Ewe J. - awatar

  Ewe J.

  05.02.2017
  05.02.2017

  Bądź dzielna Lenko! :)

 • Anna Adamczewska - awatar

  Anna Adamczewska

  02.02.2017
  02.02.2017

  licytacja nr 43

 • Anna Adamczewska - awatar

  Anna Adamczewska

  31.01.2017
  31.01.2017

  licytacja nr 37

3 196 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 90 osób
Katarzyna Rybak - awatar

Katarzyna Rybak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 90

Anna - awatar
Anna
50
Aaaa - awatar
Aaaa
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
monika pajor - awatar
monika pajor
25
monika - awatar
monika
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij