Zbiórka "Kaczucha" dla PSSK - miniaturka zdjęcia

"Kaczucha" dla PSSK

Zbiórka "Kaczucha" dla PSSK - zdjęcie główne

"Kaczucha" dla PSSK

1 345 zł z 24 000 zł (Cel)
Wpłaciło 25 osób
Wpłać teraz
 

Kim jesteśmy?

Pod nazwą Podkarpackie Stowarzyszenie Sympatyków Kolei kryje się grupa pasjonatów zainteresowanych zagadnieniami związanymi z koleją – przede wszystkim jej historią. Pomimo krótkiego czasu działania udało się nam dokonać paru drobiazgów:

uratowaliśmy od zniszczenia zabytkowy wagon towarowy z 1917 roku. Zabytek udało się przejąć na stan Stowarzyszenia, przetransportować do Rzeszowa, a nawet pozyskać część funduszy niezbędnych do jego remontu;

nawiązaliśmy współpracę z Prywatnym Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie, dzięki czemu mamy swój własny kącik. Powoli i mozolnie powstaje w nim Kolejowa Izba Tradycji, w oparciu o którą będziemy chcieli ciekawie i z pasją opowiadać o przeszłości;

uczestniczyliśmy w Europejskiej Nocy Muzeów (edycja 2017), prezentując „kolejową” część ekspozycji w ramach w/w muzeum. Liczba odwiedzających i ich reakcje pokazały nam, że warto.

… a to nie koniec naszych pomysłów.

Co chcemy osiągnąć?

Krótko pisząc – chcemy kupić lokomotywę. Dokładniej jest to 409Da, czyli popularna "kaczka", produkcji Zastal Zielona Góra . Lokomotywa stacjonuje obecnie w Bełżcu, tuż pod ukraińską granicą, jest sprawna i posiada sporą wartość historyczną. Byłby to kolejny eksponat w naszych zbiorach w skali 1:1.

W dłuższej perspektywie chcemy ocalić od zniszczenia jeszcze kilka innych zabytków kolejnictwa, gromadząc je w Rzeszowie. Cel minimum to ekspozycja zabytkowego taboru w obrębie rzeszowskiej stacji, chociaż bardziej dalekosiężnych pomysłów też nam nie brakuje…

A po co wam to?

Oprócz tego, że zakup pojazdu uratowałby go od pocięcia, moglibyśmy go wykorzystywać w naszej działalności muzealnej. Na przykład do przejazdów specjalnych w obrębie węzła rzeszowskiego (takim drobiazgiem raczej nigdzie dalej nie zajedziemy…) z okazji Dnia Kolejarza czy Dnia Dziecka.

Podobne inicjatywy podejmowane w innych miejscach Polski cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Nas też cieszy, że w kolei dostrzega się potencjał turystyczny, ratując przy tym kawał historii od zniszczenia. Jesteśmy przekonani, że i w tym przypadku inwestycja będzie trafiona.

Utrzymanie takiej lokomotywy w dobrym stanie technicznym jest relatywnie niedrogie i mieści się w możliwościach finansowych Stowarzyszenia. Jednak aby ją pozyskać, musimy poprosić o wsparcie.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 345 zł z 24 000 zł (Cel)
Wpłaciło 25 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 25

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Piotr Przybylski - awatar
Piotr Przybylski
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marcin Kasprzak - awatar
Marcin Kasprzak
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
18
seweryn blasiak - awatar
seweryn blasiak
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij