Zbiórka "Kaczucha" dla PSSK - zdjęcie główne

"Kaczucha" dla PSSK

1 345 zł  z 24 000 zł (Cel)
Wpłaciło 25 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Kim jesteśmy?

Pod nazwą Podkarpackie Stowarzyszenie Sympatyków Kolei kryje się grupa pasjonatów zainteresowanych zagadnieniami związanymi z koleją – przede wszystkim jej historią. Pomimo krótkiego czasu działania udało się nam dokonać paru drobiazgów:

uratowaliśmy od zniszczenia zabytkowy wagon towarowy z 1917 roku. Zabytek udało się przejąć na stan Stowarzyszenia, przetransportować do Rzeszowa, a nawet pozyskać część funduszy niezbędnych do jego remontu;

nawiązaliśmy współpracę z Prywatnym Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie, dzięki czemu mamy swój własny kącik. Powoli i mozolnie powstaje w nim Kolejowa Izba Tradycji, w oparciu o którą będziemy chcieli ciekawie i z pasją opowiadać o przeszłości;

uczestniczyliśmy w Europejskiej Nocy Muzeów (edycja 2017), prezentując „kolejową” część ekspozycji w ramach w/w muzeum. Liczba odwiedzających i ich reakcje pokazały nam, że warto.

… a to nie koniec naszych pomysłów.

Co chcemy osiągnąć?

Krótko pisząc – chcemy kupić lokomotywę. Dokładniej jest to 409Da, czyli popularna "kaczka", produkcji Zastal Zielona Góra . Lokomotywa stacjonuje obecnie w Bełżcu, tuż pod ukraińską granicą, jest sprawna i posiada sporą wartość historyczną. Byłby to kolejny eksponat w naszych zbiorach w skali 1:1.

W dłuższej perspektywie chcemy ocalić od zniszczenia jeszcze kilka innych zabytków kolejnictwa, gromadząc je w Rzeszowie. Cel minimum to ekspozycja zabytkowego taboru w obrębie rzeszowskiej stacji, chociaż bardziej dalekosiężnych pomysłów też nam nie brakuje…

A po co wam to?

Oprócz tego, że zakup pojazdu uratowałby go od pocięcia, moglibyśmy go wykorzystywać w naszej działalności muzealnej. Na przykład do przejazdów specjalnych w obrębie węzła rzeszowskiego (takim drobiazgiem raczej nigdzie dalej nie zajedziemy…) z okazji Dnia Kolejarza czy Dnia Dziecka.

Podobne inicjatywy podejmowane w innych miejscach Polski cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Nas też cieszy, że w kolei dostrzega się potencjał turystyczny, ratując przy tym kawał historii od zniszczenia. Jesteśmy przekonani, że i w tym przypadku inwestycja będzie trafiona.

Utrzymanie takiej lokomotywy w dobrym stanie technicznym jest relatywnie niedrogie i mieści się w możliwościach finansowych Stowarzyszenia. Jednak aby ją pozyskać, musimy poprosić o wsparcie.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 345 zł  z 24 000 zł (Cel)
Wpłaciło 25 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 25

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Piotr Przybylski - awatar
Piotr Przybylski
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marcin Kasprzak - awatar
Marcin Kasprzak
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
18
seweryn blasiak - awatar
seweryn blasiak
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij