Pożar Lidkowego Domu

96 460 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 785 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Lidia Kacperska - awatar

Lidia Kacperska

Organizator zbiórki

Kochani przyjaciele, znajomi, bywalcy Lidkowa, 

Wczoraj rano nasz dom rodzinny - dom naszych przyjaciół-wolontariuszy i podopiecznych uległ pożarowi. Nasza oraz Wasza bezpieczna przystań została strawiona przez ogień i zatopiona w nieskończonej ilości wody. Nigdy nie prosiłam o pomoc, jednak bez Was nie uda nam się odbudować Lidkowego domu...Był nie tylko naszym dachem nad głową ale również przestrzenią, która gościła niesamowitych ludzi i sprawiała, że wzrastała ich świadomość, wiedza o życiu i koniach. To pozwalało nam utrzymywać mnóstwo ogonów. Wszystkie zwierzęta są bezpieczne jednak opieka nad nimi wymaga naszej obecności, dlatego tak ważny jest czas oraz środki na odbudowę Lidkowego domu. 

Pożar
23 kwietnia zapisze się czarną kartką w Lidkowym kalendarzu. O 10 na dachu domu pojawił się ogień, dookoła mnóstwo dymu. Dzwonimy po straż, wyprowadzamy dzieci, psy, wynosimy koty. Biegniemy po wiadra z woda i próbujemy gasić zanim przyjadą wozy. Ogień wydaje się niewielki ale po 30 minutach nadal się pali. Przyjeżdża pierwsza straż, potem kolejna i kolejna. Łącznie jakieś 10 wozów, może więcej, nie jesteśmy w stanie policzyć. Zaczynają gasić ale dach cały czas się tli, ogień przenosi się na drugą stronę. Wynosimy wszystko co da się uratować. Przyjeżdżają kolejne osoby, znajomi, sąsiedzi, części z nich nie znamy nawet z imienia ale każdy pomaga nam ratować Lidkowo. 

W końcu straż zabrania wstępu cywilom, w środku robi się niebezpiecznie, woda płynie wszędzie, po ścianach, po klatce schodowej, glina ze ścian kapie na głowę. 120 ton wody, tyle musieli wylać strażacy. Po ponad 5 godzinach akcji możemy wejść do środka. Straty są przytłaczające, wszędzie woda, pozrywane ściany, pustka tam, gdzie zaledwie kilka godzin wcześniej wszystko wyglądało tak jak zwykle gdy zaczynaliśmy dzień przy owsiance i kawie.

Tego Lidkowa już nie będzie. Stare strawił ogień. Prosimy Was, drodzy Przyjaciele o pomoc w zbudowaniu Nowego. Domu dla ludzi i zwierząt, miejsca spotkań, pracy, rozwoju, miejsca gdzie każdy jest mile widziany. Pomóżcie nam odbudować nasz dom żebyśmy my mogli dalej pomagać Wam rozwijać siebie, Wasze konie, tworzyć wspólna bezpieczną i przyjazną przestrzeń, w której każdy może być sobą.

Historia
Do Lidkowa przyjechałam ponad 20 lat temu z moją mamą. Był tu tylko mały stary domek (bez łazienki i toalety) i stajnia. Potem pojawiły się pierwsze konie. Nie było łatwo, warunki dość spartańskie, zwłaszcza zimą kiedy trzeba było po ciemku nosić wodę ze studni aż do stajni żeby napoić konie. Daliśmy jednak radę. Przyjeżdżały kolejne zwierzęta, założyłam tutaj własną rodzinę. Potem wybudowaliśmy nowy dom, cały z gliny, z drewnianym dachem. Zamieszkały tutaj 4 pokolenia, wolontariusze, przyjaciele. Lidkowo się rozwijało, ja pracowałam jako koński behawiorysta, wykładowca, trener ludzi i koni. Chciałam robić to inaczej, zrozumieć konie, zbudować komunikację bez przemocy, nauczyć ludzi jak z nimi "rozmawiać". Z czasem Lidkowo rozwinęło skrzydła, z przestrzeni mojej i moich koni zostało przestrzenią dla wielu cudownych zwierząt i inspirujących ludzi. Pożar podciął nam skrzydła ale nie ustajemy w walce o nasze miejsce na ziemi. 

Lista potrzeb jest bardzo długa, dom nie nadaje się do zamieszkania, musimy osuszyć wszystko co uda się uratować. Do wymiany jest cały dach, wszystkie instalacje, nie wiemy gdzie skończy się ta lista. Remont to kwestia miesięcy, nie wiemy kiedy uda nam się wrócić do Domu. W dalszym ciągu mamy pod Naszą opieką 25 koni którym musimy zapewnić paszę, wodę. 

Bardzo prosimy Was o pomoc, liczy się każda złotówka. Liczymy na Was dobre dusze!

Lidka

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Lidia Kacperska - awatar

  Lidia Kacperska

  02.05.2021
  02.05.2021

  WOLONTARIUSZE POSZUKIWANI!
  Aby nasi kopytni podopieczni mogli leżeć do góry brzuchem potrzebujemy rąk do pracy 🙏Chodzi nam o pomoc w bardzo prostych czynnościach przy sprzątaniu i segregowaniu, poprawianiu pastuchów, sprzątaniu padoków podczas gdy my organizujemy wszystko by wrócić do normalnego rytmu 💪 Na ten moment nie jesteśmy jeszcze w stanie zapewnić noclegu więc docenimy lokalną pomoc ❤️ Kwalifikacje niewymagane, nie trzeba znać się na koniach, wszystko pokażemy!
  Jesteśmy w Henrykowie koło Płońska, godzinę drogi od Warszawy.
  My nadal działamy, poza sprzątaniem i pierwszym etapem remontu doprowadzamy Lidkowo do stanu funkcjonalności, pracujemy z końmi, prowadzimy jazdy i treningi, w ten weekend mamy kurs, w kolejne zajęcia ze studentami. Przygotowujemy zaplecze socjalne żeby na miejscu mieć funkcjonująca kuchnię, łazienkę i miejsce gdzie można posiedzieć chwilę z herbatą w razie złej pogody.

  Zdjęcie aktualizacji 67 718

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.09.2022
  18.09.2022

  (-:

 • Agata - awatar

  Agata

  31.05.2021
  31.05.2021

  Za zajęcie drugiego miejsca w licytacji sesji zdjęciowej z Emilką i Krzyśkiem :)

 • Marta Grzebalska - awatar

  Marta Grzebalska

  27.05.2021
  27.05.2021

  Za wodze 2.8 SH

 • Edyta - awatar

  Edyta

  20.05.2021
  20.05.2021

  Obraz

 • Ewa Wawrzon  ( sesja zdjęciowa z Oliwią Zielińską - awatar

  Ewa Wawrzon ( sesja zdjęciowa z Oliwią Zielińską

  17.05.2021
  17.05.2021

  Sesja zdjęciowa z Oliwią Zielińską

96 460 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 785 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Lidia Kacperska - awatar

Lidia Kacperska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 785

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Aga Pszczoła - awatar
Aga Pszczoła
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Katarzyna Stanczak - awatar
Katarzyna Stanczak
45
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
35
Lafi - awatar
Lafi
14
Natalia - awatar
Natalia
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij