Zbiórka Liza ma nowotwór - miniaturka zdjęcia

Liza ma nowotwór

Zbiórka Liza ma nowotwór - zdjęcie główne

Liza ma nowotwór

3 824 zł z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 140 osób
Wpłać teraz
 

O życie Lizy walczyliśmy już trzy razy. Pierwszy raz 2 lata temu,kiedy po latach ciężkiej pracy dla człowieka miała trafić do rzeźni!

Liza pracowała w ośrodku w Uniejowie koło Łodzi. Każdego dnia przez ośrodek przewinęło się masę ludzi. Liza woziła więc chętnych na swoim grzbiecie całe dnie, to 8h dziennie! 

Kiedy podupadła na zdrowiu dostała bilet w jedną stronę- na ubój. Wtedy zawalczyła o nią dziewczyna, która pracowała z Lizą. Zawalczyła i została zwolniona za to, że powiadomiła nas o losie Lizy i poprosiła o pomoc. Wtedy się udało. Wykupiliśmy ją w ostatniej chwili.

Trafiła pod naszą opiekę wymęczona, wyeksploatowana i apatyczna. Ale była już bezpieczna.

Po roku zaczęły się poważne problemy ze zdrowiem. Spuchła jej głowa i szyja. Pod skórą  wyczuwalne były guzy. Okazało się że to czerniak.

Na domiar złego Liza dostała kolki. Przywieźliśmy ją do kliniki gdzie po 2 dniach walki o jej życie wszystko wróciło do normy. Lecz czerniak zaczął rozwijać się na całym ciele.

 Ale u koni ten rodzaj nowotworu nie jest tak niebezpieczny jak u ludzi. Konie mogą żyć z czerniakiem, choć niesie to za sobą spore powikłania. Przez rok radziła sobie całkiem dobrze. Teraz guzy urosły do wielkości pięści i jest ich kilka na całym ciele. Ale Liza jest bardzo dzielna, pomimo choroby, która jej dokucza.

 W ostatnich dniach choroba bardzo postępuje. Guzy zaczęły pękać. Bardzo swędzą i trzeba je zabezpieczać żeby Liza ich nie rozdrapywała. Rany są bardzo ropiejące dlatego trzeba je ciągle czyścić i dezynfekować.

 Lekarz weterynarii stwierdził, że o eutanazji nie ma mowy i sumienie mu na to nie pozwoli, bo Liza jest kontaktowa, je, pije i rży na widok człowieka. Dlatego walczymy dalej o jej życie, bo po latach ciężkiej pracy dla człowieka jesteśmy jej to winni. Każdego dnia czyścimy rany, przemywamy i kiedy jest gorzej wzywamy lekarza weterynarii żeby podał zastrzyki.

Tak, Liza ma nowotwór. Klacz jednak bardzo chce żyć!

Leczenie Lizy kosztuje. W tej chwili ponad 6 tys. Nie możemy Lizy, ani jej adopcyjnej opiekunki zostawić bez pomocy! Dlatego bardzo prosimy o wsparcie, liczy się nawet najmniejsza wpłata, która pomoże opłacić kosztowne leczenie klaczy. 
Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Wieslawa Johnsen - awatar

  Wieslawa Johnsen

  22.06.19
  22.06.19

  Pomagamy tym ktorzy pomagaja innym

 • Aleks Jagla - awatar

  Aleks Jagla

  22.06.19
  22.06.19

  Powodzenia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.06.19
  20.06.19

  Przelane. Powodzenia :-)

 • Julia Jurys - awatar

  Julia Jurys

  20.06.19
  20.06.19

  Wplacone.

 • Ewelina - awatar

  Ewelina

  31.05.19
  31.05.19

  Wracaj do zdrowia maleńka ❤️

3 824 zł z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 140 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 140

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Walcz kochana - awatar
Walcz kochana
20
Izabela - awatar
Izabela
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Martyna Węgrzyn , trzymam kciuki - awatar
Martyna Węgrzyn , trzymam kciuki
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Adrianna Kornacka - awatar
Adrianna Kornacka
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij