Zbiórka Liza ma nowotwór - zdjęcie główne

Liza ma nowotwór

3 824 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 140 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

O życie Lizy walczyliśmy już trzy razy. Pierwszy raz 2 lata temu,kiedy po latach ciężkiej pracy dla człowieka miała trafić do rzeźni!

Liza pracowała w ośrodku w Uniejowie koło Łodzi. Każdego dnia przez ośrodek przewinęło się masę ludzi. Liza woziła więc chętnych na swoim grzbiecie całe dnie, to 8h dziennie! 

Kiedy podupadła na zdrowiu dostała bilet w jedną stronę- na ubój. Wtedy zawalczyła o nią dziewczyna, która pracowała z Lizą. Zawalczyła i została zwolniona za to, że powiadomiła nas o losie Lizy i poprosiła o pomoc. Wtedy się udało. Wykupiliśmy ją w ostatniej chwili.

Trafiła pod naszą opiekę wymęczona, wyeksploatowana i apatyczna. Ale była już bezpieczna.

Po roku zaczęły się poważne problemy ze zdrowiem. Spuchła jej głowa i szyja. Pod skórą  wyczuwalne były guzy. Okazało się że to czerniak.

Na domiar złego Liza dostała kolki. Przywieźliśmy ją do kliniki gdzie po 2 dniach walki o jej życie wszystko wróciło do normy. Lecz czerniak zaczął rozwijać się na całym ciele.

 Ale u koni ten rodzaj nowotworu nie jest tak niebezpieczny jak u ludzi. Konie mogą żyć z czerniakiem, choć niesie to za sobą spore powikłania. Przez rok radziła sobie całkiem dobrze. Teraz guzy urosły do wielkości pięści i jest ich kilka na całym ciele. Ale Liza jest bardzo dzielna, pomimo choroby, która jej dokucza.

 W ostatnich dniach choroba bardzo postępuje. Guzy zaczęły pękać. Bardzo swędzą i trzeba je zabezpieczać żeby Liza ich nie rozdrapywała. Rany są bardzo ropiejące dlatego trzeba je ciągle czyścić i dezynfekować.

 Lekarz weterynarii stwierdził, że o eutanazji nie ma mowy i sumienie mu na to nie pozwoli, bo Liza jest kontaktowa, je, pije i rży na widok człowieka. Dlatego walczymy dalej o jej życie, bo po latach ciężkiej pracy dla człowieka jesteśmy jej to winni. Każdego dnia czyścimy rany, przemywamy i kiedy jest gorzej wzywamy lekarza weterynarii żeby podał zastrzyki.

Tak, Liza ma nowotwór. Klacz jednak bardzo chce żyć!

Leczenie Lizy kosztuje. W tej chwili ponad 6 tys. Nie możemy Lizy, ani jej adopcyjnej opiekunki zostawić bez pomocy! Dlatego bardzo prosimy o wsparcie, liczy się nawet najmniejsza wpłata, która pomoże opłacić kosztowne leczenie klaczy. 
Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Wieslawa Johnsen - awatar

  Wieslawa Johnsen

  22.06.2019
  22.06.2019

  Pomagamy tym ktorzy pomagaja innym

 • Aleks Jagla - awatar

  Aleks Jagla

  22.06.2019
  22.06.2019

  Powodzenia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.06.2019
  20.06.2019

  Przelane. Powodzenia :-)

 • Julia Jurys - awatar

  Julia Jurys

  20.06.2019
  20.06.2019

  Wplacone.

 • Ewelina - awatar

  Ewelina

  31.05.2019
  31.05.2019

  Wracaj do zdrowia maleńka ❤️

3 824 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 140 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 140

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Walcz kochana - awatar
Walcz kochana
20
Izabela - awatar
Izabela
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Martyna Węgrzyn , trzymam kciuki - awatar
Martyna Węgrzyn , trzymam kciuki
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Adrianna Kornacka - awatar
Adrianna Kornacka
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij