Zbiórka Pomoc dla Dzikich Zwierząt! - zdjęcie główne

Pomoc dla Dzikich Zwierząt!

400 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

"Trojako się pracuje: myślą, mową i czynem. Zaczątkiem jest myśl; jest jakby ziarnem, z którego wyrośnie kwiat słowa i owoc czynu. Co teraz zasiejesz myślą, w następnym życiu zbierzesz w czynie; więc myśli pilnuj, myśl kieruj w górę!" - Maria Rodziewiczówna


Mamy myśl, a w niej obraz sielanki wielu żywych istot i ich szansa na życie.

Myśl przeradza się w słowa, które tu czytacie.
W naszych głowach zrodził się Projekt Ośrodka Rehabilitacji dla dzikich zwierząt, które są nieodłącznym elementem polskiej przyrody- niszczonej i pochłanianej przez coraz większe obszary ulic i miast. Leśne stworzenia czasem nie mają wyboru i nieświadomie zbliżają się do ludzkich siedlisk, gdzie traktowane są jak szkodniki. Ale to przecież my, ludzie ingerujemy w ich środowisko, zabieramy im domy i jeszcze dziwimy się, że nękają nas swoją obecnością. Gdyby miały zdolność perspektywicznego myślenia, to sarny zapewne nie wskakiwałyby ludziom pod auta, dziki nie osiedlałyby się na ogródkach działkowych, a lisy szukałyby pożywienia w lasach i w polach zamiast w kurnikach. Kuny nie kradłyby jajek, a jeże nie wyjadałyby z kocich misek. Niestety zwierzęta kierują się instynktem przetrwania, a to pcha je do siedlisk człowieka, bo w ich "domu" zaczyna brakować pożywienia i terytoriów.

Na ten moment pomoc takim zwierzętom jest bardzo marna z tego względu, że odłowione w terenie zamieszkałym zwierzę nie może zostać wypuszczone na wolność bez dwutygodniowego okresu kwarantanny. Potrąconych i rannych zwierząt nie ma gdzie leczyć i kwaterować- niemalże wszystkie są z tego powodu poddawane eutanazji bez szansy na powrót do zdrowia i do natury.

Ostatnio musieliśmy znieść uśpienie sarny, która uległa wypadkowi komunikacyjnemu, bo nie było dla niej innego wyjścia. Przerażona i unieruchomiona pożegnała się z życiem, choć tak naprawdę gdyby było dla niej odpowiednie miejsce, wcale nie musiałaby umierać.

Poza tym, o ile okres wiosny, lata i wczesnej jesieni jest jeszcze dla zwierząt łaskawy, o tyle zima potrafi obejść się z nimi bardzo okrutnie. Wiele z nich, szczególnie te bardzo młode i te w podeszłym wieku mają problem ze znalezieniem sobie pożywienia. Słabną i w końcu nie mają już siły wstać, zamarzają. Również wiele ptaków ciężko przeżywa tę najchłodniejszą porę roku. Zeszłej zimy trafił się młody łabędź, który nie dał rady odlecieć- jego udało się uratować, ale tylko dzięki uprzejmości ludzi, którzy hodowali ptactwo i zdecydowali się go na naszą prośbę przyjąć- miał szczęście i mógł wrócić "do siebie", na wolność.

Niektórzy z Was już zapewne zaznajomili się z sytuacją panującą w Skansenie w Wambierzycach. Jest tam mnóstwo zwierząt potrzebujących pomocy, a ich przyszły los jest wciąż niepewny. Ciężko na szybko znaleźć nowe domy dla nich wszystkich. Najbliższy Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt znajduje się wiele kilometrów za Wrocławiem, więc dość daleko od naszej Kłodzkiej Kotliny. Do póki nie ma tego typu ośrodka u nas, mamy związane ręce w kwestii realnej pomocy dzikim zwierzętom i stąd właśnie pomysł owego projektu.


Mamy teren, na którym można wybudować ogrodzenia dla zwierząt, schronienia dla nich, a także budynki gospodarcze. Koszta są jednak ogromne i nie poradzimy sobie z nimi sami, więc liczymy na Wasze wsparcie Kochani, które już nie raz okazało się nieocenione.

Razem możemy stworzyć wspaniały azyl dla leśnych stworzeń, gdzie w spokoju będą mogły odbywać kwarantanny, dochodzić do siebie po urazach i wracać na wolność, a te urodzone w niewoli iść do nowych domów zabezpieczone umowami.

One nie są naszymi domowymi pupilkami, ale tak samo jak one zasługują na godne życie w warunkach, do których stworzyła je natura. My jako ludzie jesteśmy im to winni, choćby dlatego, że one były tu pierwsze.

Wstępny kosztorys to około 100 000 złotych, choć przypuszczamy, że nie uda nam się zamknąć w tej kwocie. Niemniej będziemy próbować i zawalczymy o Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kotlinie Kłodzkiej.


Nie ma rzeczy niemożliwych, a wszyscy razem myśli i słowa możemy zmienić w czyny!

400 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 11

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Justyna - awatar
Justyna
10
Paulina - awatar
Paulina
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
justine_p - awatar
justine_p
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Jolanta Terlecka - awatar
Jolanta Terlecka
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij