Litery Pamięci. LNL 5 NS

23 701 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 84 osoby
Dariusz Popiela - awatar

Dariusz Popiela

Organizator zbiórki

[ENG below] Litery Pamięci - Ludzie, nie liczby Nowy Sącz 2022

Pomóż nam ukończyć projekt LNL 5 w Nowym Sączu! W wyniku kwerend naukowych odkryliśmy imiona i nazwiska 12 000 ofiar Zagłady, Żydów z Nowego Sącza ale i zamkniętych w Sądeckim Getcie Żydów min z Starego Sącza, Łabowej, Piwnicznej Zdrój, Krynicy Zdrój, Grybowa, Limanowej, Łącka, Tarnowa, Krakowa  Łodzi, Lipska (Niemcy), Sieradza i wielu innych miejsc.

 Realizując naszą misję dążymy do imiennego upamiętnienia ofiar dlatego tak ważne jest dla nas wypisanie każdego indywidualnie z imieniem i nazwiskiem gdyż to definiuje każdego z nas i nawet mając to samo nazwisko dopełnia nas nasze imię a każdy z nas zasługuję na godny pochówek i pamięć. Dlatego w 80 rocznicę eksterminacyjnej Akcji Reinhardt przeprowadzonej przez okupanta niemieckiego, upamiętnimy imiennie całą społeczność zadając cios wizji nazistów wymazania z naszej pamięci wszelkich śladów po społeczności żydowskiej.

 Miejsce pamięci jest w trakcie budowy. Zebraliśmy na ten koszt niezbędne środki. Potrzebujemy waszej pomocy by nasze wspólne dzieło zostało dokończone. W kamieniu wyryjemy prawie 180 000 liter przyjmując z doświadczeń wcześniejszych projektów że imię i nazwisko to średnio około 15 liter. Koszt jednej litery to 1 zł. Zostań częścią projektu i pomóż nam zakończyć projekt. Wpłacając dokładnie wiesz ile liter powstanie dzięki Tobie. 
(Aktualizacja 11.08 Zebraliśmy na naszym koncie niemal wymaganą kwotę brakuje już niewiele)

Spotkajmy się 28 sierpnia o godzinie 16 i odczytajmy litery pamięci dzięki nim Imiona i Nazwiska po 80 latach wybrzmią a cytat z księgi Hioba, który umieszczamy na naszych pomnikach "Ziemio Nie Kryj Mojej Krwi, Iżby Mój Krzyk Nie Ustawał" nabierze nowego znaczenia.

Bądź częścią historycznego wydarzenia. To pierwsze imienne upamiętnienie na taką skalę w Polsce.

Memory Carved in Letters

Help us complete the fifth "People, Not Numbers" project, this time in Nowy Sącz, where our research has let us uncover the names of 12,000 Holocaust victims - Jews from Nowy Sącz, but also from Stary Sącz, Łabowa, Piwniczna Zdrój, Krynica Zdrój, Grybów, Limanowa, Łącko, Tarnów, Krakow Łódź, Leipzig (Germany), Sieradz and many other places, all enclosed in the Nowy Sącz Ghetto.

In carrying out our mission, we strive to commemorate all victims by name, which is why we consider it so important to record each one of them on the memorial individually, for everybody is defined by their own name and everybody deserves to be remembered with dignity. We will therefore commemorate the entire Jewish community by name on the 80th anniversary of the Operation Reinhardt, in which its members were exterminated by the German occupying forces, and will thus deal a blow to the Nazis' vision of erasing all traces of Jews from our memory.

The memorial is under construction. We have raised the necessary funds to cover its cost. Yet we need your help to ensure that our collective work is completed. Almost 180,000 letters - the victims' names - will be carved in stone. The experience of our previous projects indicates that a full name contains about 15 letters on average. The cost of one letter is one Polish zloty(0.25$). Please, consider becoming part of our project by helping us complete it. By donating, you will know exactly how many letters have been created thanks to you.

(update 11.08 we almost reach our goal! I change our level becouse we are close to finish :) 

Let us meet on 28 August at 4 pm and read out these letters of memory. Thanks to them, the victims' names will ring out after 80 years and the quotation from the Book of Job, placed on our memorials, will take on a new meaning: "O earth! do not cover my blood, and let there be no place for my cry." 

Be part of this historic event! This is the first commemoration by name on such a scale in Poland!

Konferencja Prasowa styczeń 2022/Press conf. PL

Nasza strona/our website www.centrumfundacja.pl

   paypal: https://paypal.me/peoplenotnumbers?country.x=PL&locale.x=pl_PL


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Dariusz Popiela - awatar

  Dariusz Popiela

  11.08.2022
  11.08.2022

  Nadal zbieramy środki na nasze upamiętnienie. Każda złotówka pomaga nam osiągnąć cel. Zapraszamy do Nowego Sącza na uroczystość :)

  Zdjęcie aktualizacji 99 951

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.08.2022
  28.08.2022

  OSTATNI RAZ JADŁAM 2 DNI TEMU, ZA OSTANIE PIENIĄŻKI KUPIŁAM KARME DLA ZWIERZĄT. BŁAGAM ZLITUJCIE SIĘ. NIE MAM JUŻ NIC DO JEDZENIA DLA SIEBIE I MOICH ZWIERZĄTEK. MUSZĘ TUTAJ BŁAGAĆ BY ZJEŚĆ COKOLWIEK, WYKUPIĆ RECEPTĘ, KUPIĆ JEDZONKO DLA MOICH KOCHANYCH ZWIERZĄTEK. Bardzo się boję o kolejne dni i z tego strachu odważyłam się napisać. https://dotuje.pl/blagam-o-pomoc

 • wiktor askanas - awatar

  wiktor askanas

  08.08.2022
  08.08.2022

  Powodzenia

 • Stanisław Gancarz - awatar

  Stanisław Gancarz

  07.07.2022
  07.07.2022

  Na literki pamięci od Grażyny Mirek

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.07.2022
  06.07.2022

  Looking forward to being able to visit the Memorial in Nowy Sacz for generations to come: the Aftergut descendents

 • Marek P - awatar

  Marek P

  03.07.2022
  03.07.2022

  Krynica

23 701 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 84 osoby
Dariusz Popiela - awatar

Dariusz Popiela

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 84

Hadassa Gutreich - awatar
Hadassa Gutreich
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Jadwiga Majchrzak(Ringelheim) - awatar
Jadwiga Majchrzak(Ringelheim)
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Zeev Gutreich - awatar
Zeev Gutreich
20
Joanna Wójtowicz - awatar
Joanna Wójtowicz
50
-MJM- - awatar
-MJM-
60
Lucyna Ziemińska - awatar
Lucyna Ziemińska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Maria Bal Nowak - awatar
Maria Bal Nowak
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij