Zbieramy na Muzeum Osiedli

6 542 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 57 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Jesteśmy grupą, która w 2018 roku stworzyła inicjatywę społeczną Muzeum Osiedli Mieszkaniowych [MoM] w Lublinie, w pawilonie na targu, na skraju osiedla, projektowanego przez Zofię i Oskara Hansen. 

Czym jest nasze Muzeum ?

„Muzeum Osiedli Mieszkaniowych stanowi witrynę osiedla. W niej kondensują się codzienne sytuacje i napięcia.  Odwiedzających wita lustro, będące pozostałością po zakładzie fryzjerskim. Jest metaforycznym zaproszeniem do przejrzenia się w swoich doświadczeniach nawzajem. Zaprasza, aby użytkownicy osiedli stawali się współtwórcami przestrzeni mieszkaniowych i świadomymi, sprawczymi obywatelami miasta.”

Po co powstało?

Format Muzeum urzeczywistnia ideę osiedlowych mikro - demokracji.
Jest przestrzenią zapraszającą do opowiedzenia swojej historii zamieszkiwania w mieście osobom o różnych poglądach i wartościach.  Kolekcjonuje subiektywne doświadczenia związane z tym, w jaki sposób architektura tworzyła ramy dla codziennych rytuałów społecznych. Łączy środowiska i pokolenia. 

Jak działa?

Jest miejscem bez-kosztowych spotkań przy kawie. Nieformalnym biurem turystycznym, pozwalającym odkryć zalety modelowych osiedli z II poł. XX wieku. Wielopodmiotowym pomnikiem bohaterów życia codziennego. Miejscem dla warsztatów edukacji architektonicznej, przestrzennej dla przedszkolaków, uczniów i studentów. Sytuacją stworzoną w duchu „zero-waste; nie wyrzucaj – wykorzystaj!” namawiającą do myślenia o przyszłości osiedli z wielkiej płyty. Wspólnym formatem budowania wspólnej tożsamości dla czterech pokoleń 12 mln Polaków.

Na co zbieramy?

Pierwsze 6 000 PLN brutto, zbieramy na finansowy wkład własny, aby móc podjąć dotację z Urzędu Miasta Lublin. Wykorzystamy je na nieodpłatne warsztaty edukacji architektonicznej w lubelskich przedszkolach, szkołach podstawowych i średnich. Będziemy się starali dotrzeć głównie tam, gdzie mieszkają dzieci mniej zamożne, rzadziej korzystające z miejskiej oferty odpłatnej instytucji kultury.

Pozostałą zebraną kwotę wykorzystamy na odtworzenie części kolekcji, która zamokła i zawilgotniała podczas sierpniowych ulew, w związku z tym, że nasz pawilon w siedmiu miejscach przecieka. W tej kwocie nie jesteśmy w stanie wyremontować dachu, ale zamierzamy wypracowane treści kuratorskie wyprodukować raz jeszcze na odpornych na wilgoć materiałach, a ponadto przetłumaczyć treści na język angielski, a także zwiększyć dostępność kolekcji.

Razem damy radę!

Już niejednokrotnie okazaliście nam zaufanie i wsparcie, przynosząc do MoM pamiątki po Waszych bliskich, dzieląc się wspomnieniami i odwiedzając nas przy kawie, czy zapraszając kolejne grupy i środowiska do odwiedzin MoM. 

Teraz znów potrzebujemy Waszej pomocy, prosząc o wasze wpłaty, szerowanie i udostępnianie postów o zbiórce. Wierzymy, że Muzeum przetrwa, dzięki pomocy jego publiczności. Wiemy, że to miejsce jest dla Was ważne i wartościowe. Nie pozwalajmy, żeby małe oddolne inicjatywy, będące blisko lokalnych społeczności znikały. Razem damy radę! :) 

Imiona i nazwiska wszystkich Darczyńców zamieścimy, wraz z podziękowaniami, na stronie www.mom.lublin.pl oraz na liście Darczyńców, eksponowanej w Muzeum.

Osoby wpłacające powyżej 200 PLN dostaną pakiet: plakat MoM i komplet pocztówek, autorstwa Iwony Drewniak Martynowskiej i Isabel Apel. 

Darczyńców, wspierających nas kwotą 600 PLN zapraszamy na indywidualne oprowadzenie po osiedlach LSM w nurcie human- specific z przewodnikiem/przewodniczką MoM.

Osoby wpłacające 1000 PLN zapraszamy na kolację z noclegiem (bez prysznica :)) w pawilonie projektowanym przez Zofię i Oskara Hansen.

Wszystkich zapraszamy na nasze wydarzenia, śledźcie profil na facebooku, żeby być na bieżąco!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
6 542 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 57 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 57

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marek Szabelewski - awatar
Marek Szabelewski
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Archi_safari - awatar
Archi_safari
200
Panna Redaktorka - awatar
Panna Redaktorka
202
Hubert Trammer - awatar
Hubert Trammer
410
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Artur Kawa - awatar
Artur Kawa
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij