Zbieramy na Muzeum Osiedli

9 651 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 75 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Jesteśmy grupą, która w 2018 roku stworzyła inicjatywę społeczną Muzeum Osiedli Mieszkaniowych [MoM] w Lublinie, w pawilonie na targu, na skraju osiedla, projektowanego przez Zofię i Oskara Hansen. 

Czym jest nasze Muzeum ?

„Muzeum Osiedli Mieszkaniowych stanowi witrynę osiedla. W niej kondensują się codzienne sytuacje i napięcia.  Odwiedzających wita lustro, będące pozostałością po zakładzie fryzjerskim. Jest metaforycznym zaproszeniem do przejrzenia się w swoich doświadczeniach nawzajem. Zaprasza, aby użytkownicy osiedli stawali się współtwórcami przestrzeni mieszkaniowych i świadomymi, sprawczymi obywatelami miasta.”

Po co powstało?

Format Muzeum urzeczywistnia ideę osiedlowych mikro - demokracji.
Jest przestrzenią zapraszającą do opowiedzenia swojej historii zamieszkiwania w mieście osobom o różnych poglądach i wartościach.  Kolekcjonuje subiektywne doświadczenia związane z tym, w jaki sposób architektura tworzyła ramy dla codziennych rytuałów społecznych. Łączy środowiska i pokolenia. 

Jak działa?

Jest miejscem bez-kosztowych spotkań przy kawie. Nieformalnym biurem turystycznym, pozwalającym odkryć zalety modelowych osiedli z II poł. XX wieku. Wielopodmiotowym pomnikiem bohaterów życia codziennego. Miejscem dla warsztatów edukacji architektonicznej, przestrzennej dla przedszkolaków, uczniów i studentów. Sytuacją stworzoną w duchu „zero-waste; nie wyrzucaj – wykorzystaj!” namawiającą do myślenia o przyszłości osiedli z wielkiej płyty. Wspólnym formatem budowania wspólnej tożsamości dla czterech pokoleń 12 mln Polaków.

Na co zbieramy?

Pierwsze 6 000 PLN brutto, zbieramy na finansowy wkład własny, aby móc podjąć dotację z Urzędu Miasta Lublin. Wykorzystamy je na nieodpłatne warsztaty edukacji architektonicznej w lubelskich przedszkolach, szkołach podstawowych i średnich. Będziemy się starali dotrzeć głównie tam, gdzie mieszkają dzieci mniej zamożne, rzadziej korzystające z miejskiej oferty odpłatnej instytucji kultury.

Pozostałą zebraną kwotę wykorzystamy na odtworzenie części kolekcji, która zamokła i zawilgotniała podczas sierpniowych ulew, w związku z tym, że nasz pawilon w siedmiu miejscach przecieka. W tej kwocie nie jesteśmy w stanie wyremontować dachu, ale zamierzamy wypracowane treści kuratorskie wyprodukować raz jeszcze na odpornych na wilgoć materiałach, a ponadto przetłumaczyć treści na język angielski, a także zwiększyć dostępność kolekcji.

Razem damy radę!

Już niejednokrotnie okazaliście nam zaufanie i wsparcie, przynosząc do MoM pamiątki po Waszych bliskich, dzieląc się wspomnieniami i odwiedzając nas przy kawie, czy zapraszając kolejne grupy i środowiska do odwiedzin MoM. 

Teraz znów potrzebujemy Waszej pomocy, prosząc o wasze wpłaty, szerowanie i udostępnianie postów o zbiórce. Wierzymy, że Muzeum przetrwa, dzięki pomocy jego publiczności. Wiemy, że to miejsce jest dla Was ważne i wartościowe. Nie pozwalajmy, żeby małe oddolne inicjatywy, będące blisko lokalnych społeczności znikały. Razem damy radę! :) 

Imiona i nazwiska wszystkich Darczyńców zamieścimy, wraz z podziękowaniami, na stronie www.mom.lublin.pl oraz na liście Darczyńców, eksponowanej w Muzeum.

Osoby wpłacające powyżej 200 PLN dostaną pakiet: plakat MoM i komplet pocztówek, autorstwa Iwony Drewniak Martynowskiej i Isabel Apel. 

Darczyńców, wspierających nas kwotą 600 PLN zapraszamy na indywidualne oprowadzenie po osiedlach LSM w nurcie human- specific z przewodnikiem/przewodniczką MoM.

Osoby wpłacające 1000 PLN zapraszamy na kolację z noclegiem (bez prysznica :)) w pawilonie projektowanym przez Zofię i Oskara Hansen.

Wszystkich zapraszamy na nasze wydarzenia, śledźcie profil na facebooku, żeby być na bieżąco!


9 651 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 75 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 75

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Katarzyna Piądłowska - awatar
Katarzyna Piądłowska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
masak - awatar
masak
50
Krzysztof Stec - awatar
Krzysztof Stec
200
Szymon Furmaniak - awatar
Szymon Furmaniak
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
170
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij