Każdy rodzic chce zrobić wszystko, by zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy rozwój. Jest to jednak trudne gdy dążenie do sprawności jest coraz bardziej kosztowne.
Łukasz nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie mimo stałej rehabilitacji od około 5 miesiąca życia. Wymaga opieki i pomocy przy nawet najdrobniejszych czynnościach samoobsługowych. Jednak terapie przynoszą efekty, na dzień dzisiejszy jest w stanie przemieścić się po pokoju pełzając, a trzymany da radę zrobić kilkanaście kroków. Podciąga się za ręce do wstawania, podejmuje próby jedzenia samemu. Wypowiada coraz więcej słów, a kontekstem potwierdza, że je rozumie.
Nasza codzienność to wielokierunkowa terapia oraz turnusy mające na celu usprawnienie ruchowe syna oraz poprawę jego funkcjonowania.
Niestety koszty rehabilitacji, wizyty u specjalistów, zajęć edukacyjnych, turnusów rehabilitacyjnych przekraczają możliwości finansowe, a to właśnie dzięki nim widać największe efekty.
Łukasz przyszedł na świat 13 czerwca 2017 roku w 40 tygodniu ciąży w zamartwicy urodzeniowej. Synek był dwukrotnie owinięty pępowiną wokół szyi i raz wokół klatki piersiowej. Otrzymał 1 punkt w skali Apgar. Po porodzie reanimowany, zaintubowany i przewieziony do szpitala w Warszawie, gdzie został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej i poddany hipotermii. Jego stan przez pierwsze 2 doby był krytyczny. Synek walczył o życie.
W 3 dobie życia został wybudzony ze śpiączki. Nikt nie dawał nam gwarancji, jak Mały zareaguje i czy nie wystąpią powikłania. Na szczęście obyło się bez dodatkowych komplikacji. Łukasz został rozintubowany przez nos i podłączony do respiratora w tryb wentylacji. Od 8 doby nie wymagał już wsparcia oddechowego. W trakcie pobytu w szpitalu, wykonano synowi cały szereg badań, w tym rezonans magnetyczny głowy, który wykazał zmiany w mózgu – uszkodzenia w korze mózgowej w płacie potylicznym i czołowym. W 15 dobie synek został wypisany do domu ze wzmożonym napięciem mięśniowym.
Około 6 tygodnia życia pojawiły się drgania na główce, później na rączkach. Było ich coraz więcej. Gdy synek miał 9 miesięcy dostał pierwszego ataku padaczki. Gdy miał 1,5 roku padła diagnoza - mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe.
Od niemal 7 lat walczymy o jak największą samodzielność Łukasza
Nasza codzienność to rehabilitacja, wielokierunkowa terapia oraz turnusy mające na celu usprawnienie ruchowe syna a także poprawę jego funkcjonowania.. Niestety ich koszty są dosyć wysokie, a nie chcielibyśmy z nich rezygnować, ponieważ dzięki nim widać efekty. Zwłaszcza po ilości zajęć oraz ich intensywności podczas turnusów, m.in. w Zabajce w Stawnicy, które są kilkakrotnie większe niż na miejscu.Głównymi celami, realizowanymi na turnusach są m.in.:- wyrównanie napięcia mięśniowego,- aproksynacja dla pobudzenia czucia głębokiego,- pozycjonowanie miednicy; dążenie do ustawienia miednicy w pozycji pośredniej w siadzie, celem uzyskania odpowiedniej odpowiedzi z aparatu ruchowego tułowia,- stymulacja do aktywnego podporu,- doskonalenie transferu przejścia z leżenia na plecach do siadu bokiem,- rozciąganie struktur przykurczonych; praca mięśniowo - powięziowa,- ćwiczenia poczucia ciała w przestrzeni,- pionizacja wspomagana przy sprzęcie rehabilitacyjnym,- ćwiczenia aktywnego podporu z mobilizacją mięśni brzucha,- ćwiczenia podporowe,- ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej,- stymulacja procesu komunikowania się.
W tym roku mamy plan na 3 turnusy rehabilitacyjne... sami nie damy rady, ale wierzymy w dobrych ludzi, którzy są wokół nas.
Dziękujemy za każde wsparcie!
Wdzięczni Rodzice i rodzeństwo Łukasza
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Dorota Rybińska
Bidon
Sylwia Wesołowska - Organizator zbiórki
💜
Aneta
Dużo zdrówka! ❤💪
Sylwia Wesołowska - Organizator zbiórki
💜💜💜
Justyna Tobiasz
Zegarek Adriatica. Justynawarmuz
Dorota Rybińska
Konkurs
Dorota Rybińska
Konkurs