Zbiórka Pomóż Łukaszowi stanąć na nogi - miniaturka zdjęcia

Pomóż Łukaszowi stanąć na nogi Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóż Łukaszowi stanąć na nogi - zdjęcie główne

Pomóż Łukaszowi stanąć na nogi

44 520 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 777 osób
Ilona Fyk - awatar

Ilona Fyk

Organizator zbiórki

Łukasz, nastoletni chłopak, który zawsze bezinteresownie pomaga innym, olimpijczyk matematyczny, pełen energii i planów na życie. 

4 sierpnia 2019 roku uległ poważnemu wypadkowi. Upadł z wysokości ok 1,5 m. Kiedy usłyszeliśmy słowa lekarzy świat nam się zawalił: złamany 2 kręg szyjny, wstrząśnienie i obrzęk rdzenia kręgowego, wiotkie porażenie czterokończynowe. Z godziny na godzinę stan Łukasza się pogarszał. Z uwagi na zaburzenia oddychania występowało bezpośrednie zagrożenie życia. Ponadto, w trzeciej dobie od wypadku, stracił czucie w całym ciele.

Od półtorej miesiąca znajduje się w szpitalu, najpierw na oddziale intensywnej terapii poprzez oddział ortopedii a aktualnie przebywa na oddziale rehabilitacji neurologicznej i przed nim ciągle jeszcze nieznana perspektywa. Lekarze i fizjoterapeuci są bardzo ostrożni w wydawaniu opinii. Łukasz został ustabilizowany za pomocą ortezy czaszkowej typu Halo, która zostanie zastąpiona kołnierzem ortopedycznym, gdy zrośnie się złamany kręg. 

Łukasz, chociaż ma tylko 14 lat, jest bardzo dzielny, mimo bólu uparcie walczy o powrót do pełnej sprawności. Pomimo tak młodego wieku jest bardzo zdeterminowany. Od dnia kiedy powróciło czucie w całym ciele, z dnia na dzień stawia sobie nowe cele do osiągnięcia, ciągle powtarzając „ja to zrobię”, „dam radę”. Zrobił już bardzo duże postępy. Dzięki dużej woli walki, którą posiada, po 6 tygodniach potrafi już samodzielnie poruszyć nogami, zgiąć i wyprostować palce w lewej ręce oraz unieść ją lekko do góry. Jednakże pomimo wielu wysiłków, ciężkiej pracy zarówno Łukasza jak i fizjoterapeutów Łukasz wciąż leży. Aktualnie jesteśmy na etapie przyzwyczajania ciała do pozycji siedzącej. Pomimo młodego wieku jest to dla Łukasza nie lada wyczyn. 

Łukasz ma ogromną szansę, żeby wrócić do pełnej sprawności. Jednak, aby mógł ją wykorzystać potrzebuje długiej i kosztownej rehabilitacji, a w przyszłości być może zakupu wózka inwalidzkiego czy pionizatora aktywnego, co niestety przewyższa moje możliwości finansowe. Dlatego zwracam się do ludzi o dobrych sercach o wsparcie. Wierzę, że dzięki Waszej pomocy Łukasz będzie mógł samodzielnie zjeść, usiąść czy chodzić.

Dziękuję każdej osobie, która nas wesprze i pomoże Łukaszowi wygrać tak trudną walkę o zdrowie, Mama. 


Jak możesz pomóc?

1) Kliknij przycisk "Wpłać teraz"i przekaż dowolny datek na pomoc Łukaszowi,

2) Udostępnij tę zbiórkę rodzinie, przyjaciołom, rodzinie - im więcej osób się o niej dowie, tym większa szansa na jej powodzenie.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.05.2020
  01.05.2020

  you go boy, dasz radę, trzymaj się ciepło i walcz❤️

 • Pracownicy Urzędu Skarbowego Grodzisk Maz - awatar

  Pracownicy Urzędu Skarbowego Grodzisk Maz

  22.12.2019
  22.12.2019

  Kwota została zebrana podczas Bożonoarodzeniowej Zbiórki Koleżeńskiej - życzymy wytrwałości i szybkiego powrotu do zdrowia

 • Pracownicy Trzeciego Urzędu Skarbowego Warszawa - Śródmieście - awatar

  Pracownicy Trzeciego Urzędu Skarbowego Warszawa - Śródmieście

  11.12.2019
  11.12.2019

  Kwota została zebrana podczas Bożonarodzeniowej Zbiórce Koleżeńskiej - życzymy szybkiego powrotu do zdrowia :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.11.2019
  27.11.2019

  Drogi Łukaszu, na pewno Ci się uda, trzymam kciuki za wytrwałość i wiarę w siebie. Mamy moc w sobie ! Ty też ją masz ! Z całego serca życzę Ci powrotu do pełni sił !

 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  19.11.2019
  19.11.2019

  Łukasz, dasz radę!

44 520 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 777 osób
Ilona Fyk - awatar

Ilona Fyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 777

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Gustaw Otrzonsek - awatar
Gustaw Otrzonsek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Kamil - awatar
Kamil
10
Maria Kmicic - awatar
Maria Kmicic
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Agnieszka - awatar
Agnieszka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij