Zbiórka Pomóż Łukaszowi stanąć na nogi - miniaturka zdjęcia

Pomóż Łukaszowi stanąć na nogi Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóż Łukaszowi stanąć na nogi - zdjęcie główne

Pomóż Łukaszowi stanąć na nogi

44 520 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 777 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ilona Fyk - awatar

Ilona Fyk

Organizator zbiórki

Łukasz, nastoletni chłopak, który zawsze bezinteresownie pomaga innym, olimpijczyk matematyczny, pełen energii i planów na życie. 

4 sierpnia 2019 roku uległ poważnemu wypadkowi. Upadł z wysokości ok 1,5 m. Kiedy usłyszeliśmy słowa lekarzy świat nam się zawalił: złamany 2 kręg szyjny, wstrząśnienie i obrzęk rdzenia kręgowego, wiotkie porażenie czterokończynowe. Z godziny na godzinę stan Łukasza się pogarszał. Z uwagi na zaburzenia oddychania występowało bezpośrednie zagrożenie życia. Ponadto, w trzeciej dobie od wypadku, stracił czucie w całym ciele.

Od półtorej miesiąca znajduje się w szpitalu, najpierw na oddziale intensywnej terapii poprzez oddział ortopedii a aktualnie przebywa na oddziale rehabilitacji neurologicznej i przed nim ciągle jeszcze nieznana perspektywa. Lekarze i fizjoterapeuci są bardzo ostrożni w wydawaniu opinii. Łukasz został ustabilizowany za pomocą ortezy czaszkowej typu Halo, która zostanie zastąpiona kołnierzem ortopedycznym, gdy zrośnie się złamany kręg. 

Łukasz, chociaż ma tylko 14 lat, jest bardzo dzielny, mimo bólu uparcie walczy o powrót do pełnej sprawności. Pomimo tak młodego wieku jest bardzo zdeterminowany. Od dnia kiedy powróciło czucie w całym ciele, z dnia na dzień stawia sobie nowe cele do osiągnięcia, ciągle powtarzając „ja to zrobię”, „dam radę”. Zrobił już bardzo duże postępy. Dzięki dużej woli walki, którą posiada, po 6 tygodniach potrafi już samodzielnie poruszyć nogami, zgiąć i wyprostować palce w lewej ręce oraz unieść ją lekko do góry. Jednakże pomimo wielu wysiłków, ciężkiej pracy zarówno Łukasza jak i fizjoterapeutów Łukasz wciąż leży. Aktualnie jesteśmy na etapie przyzwyczajania ciała do pozycji siedzącej. Pomimo młodego wieku jest to dla Łukasza nie lada wyczyn. 

Łukasz ma ogromną szansę, żeby wrócić do pełnej sprawności. Jednak, aby mógł ją wykorzystać potrzebuje długiej i kosztownej rehabilitacji, a w przyszłości być może zakupu wózka inwalidzkiego czy pionizatora aktywnego, co niestety przewyższa moje możliwości finansowe. Dlatego zwracam się do ludzi o dobrych sercach o wsparcie. Wierzę, że dzięki Waszej pomocy Łukasz będzie mógł samodzielnie zjeść, usiąść czy chodzić.

Dziękuję każdej osobie, która nas wesprze i pomoże Łukaszowi wygrać tak trudną walkę o zdrowie, Mama. 


Jak możesz pomóc?

1) Kliknij przycisk "Wpłać teraz"i przekaż dowolny datek na pomoc Łukaszowi,

2) Udostępnij tę zbiórkę rodzinie, przyjaciołom, rodzinie - im więcej osób się o niej dowie, tym większa szansa na jej powodzenie.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.05.2020
  01.05.2020

  you go boy, dasz radę, trzymaj się ciepło i walcz❤️

 • Pracownicy Urzędu Skarbowego Grodzisk Maz - awatar

  Pracownicy Urzędu Skarbowego Grodzisk Maz

  22.12.2019
  22.12.2019

  Kwota została zebrana podczas Bożonoarodzeniowej Zbiórki Koleżeńskiej - życzymy wytrwałości i szybkiego powrotu do zdrowia

 • Pracownicy Trzeciego Urzędu Skarbowego Warszawa - Śródmieście - awatar

  Pracownicy Trzeciego Urzędu Skarbowego Warszawa - Śródmieście

  11.12.2019
  11.12.2019

  Kwota została zebrana podczas Bożonarodzeniowej Zbiórce Koleżeńskiej - życzymy szybkiego powrotu do zdrowia :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.11.2019
  27.11.2019

  Drogi Łukaszu, na pewno Ci się uda, trzymam kciuki za wytrwałość i wiarę w siebie. Mamy moc w sobie ! Ty też ją masz ! Z całego serca życzę Ci powrotu do pełni sił !

 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  19.11.2019
  19.11.2019

  Łukasz, dasz radę!

44 520 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 777 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ilona Fyk - awatar

Ilona Fyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 777

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Gustaw Otrzonsek - awatar
Gustaw Otrzonsek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Kamil - awatar
Kamil
10
Maria Kmicic - awatar
Maria Kmicic
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Agnieszka - awatar
Agnieszka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij