Luna-sparaliżowany szczeniak

17 775 zł z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciło 520 osób
Zbiórka zakończona
1 045 udostępnień

18 czerwca 2019r. nasza Luna nagle odeszła za Tęczowy Most. Przyczyną był skręt kreski jelit, lekarzom nie udało się malutkiej uratować.
Nasza wesoła, rezolutna i uparta niepełnosprytna Księżniczka biega teraz po tęczowych polach. Na wszystkich czterech zdrowych łapkach...
Miała niespełna 2 latka i całe życie przed sobą. Gdzieś tam czekał na Nią dom. Taki najlepszy na świecie, jestem o tym przekonana. Jednak los miał inne plany. Pozostał żal, ból i pęknięte serce. Proszę, zapalcie świeczkę dla naszej Księżniczki.
Pochowalismy Lunę na Cmentarzu dla małych zwierząt "Psi los" w Nowym Koniku pod Warszawą. Luniaczku, do zobaczenia... 

Wszystkim darczyńcom z całego serca bardzo dziękujemy za wspieranie codziennej walki Luny o powrót do zdrowia. Luna odeszła, ale na zawsze zostanie w sercach i w pamięci wielu z nas.


Kochani, Luna bardzo prosi Was o pomoc!!!

Luna jest szczeniakiem owczarka niemieckiego długowłosego. W kwietniu 2018r. została interwencyjnie odebrana od właścicieli przez OTOZ Animals Inspektorat Warszawa. Miała wtedy 5 miesięcy. Gdy ją odbieraliśmy, była bardzo wychudzona i zarobaczona. Ale najgorsze było to, że Luna nie chodzi. Ma złamany kręgosłup i jest sparaliżowana po wypadku samochodowym, którem uległa, gdy była malutka i po którym nie otrzymała pomocy oraz opieki. Z tego też powodu nie trzymała siusiu i kupki. Pierwsze próby rehabilitacji dochodzącej nie przyniosły rezultatów. Dlatego też zawieźliśmy Lunę do kliniki w Bielsku-Białej, o czym pisaliśmy na jej wydarzeniu. Niestety, rehabilitacja zakończyła się niepowodzeniem. To był trudny czas. Nie wiedzieliśmy, co robić, jak jej pomóc. Ale wciąż chcieliśmy działać, mimo przykrych słów padających z różnych stron: nie rokuje..., nic z tego nie będzie..., uśpijcie ją..., dajcie sobie z tym spokój... 

Później Luna trafiła pod skrzydła kliniki Dobry Wet w Bobrowcu, gdzie rehabilitacja ruszyła pełną parą. Tempo jest naprawdę niesamowite, ilość zabiegów i ogromne zaangażowanie zespołu rehabilitacyjnego też robi wrażenie. Luna ciężko pracuje, wykorzystuje każdą chwilę rehabilitacji, jakby wiedziała, że od tego zależy jej ŻYCIE. Już są pierwsze efekty, dla nas megaważne: zaczyna sygnalizowac i kontrolować potrzeby fizjologiczne, nie nosi pampersów, w wózku zaczyna trzymać linię prostą. A co najważniejsze: zaczyna stawać na nóżki :). 

Po okresie euforii dotarło do nas, że zaczął się wyścig z czasem. Musimy uzbierać pieniążki na kolejne miesiące ciężkiej rehabilitacji, aby to, co do tej pory zostało wywalczone, nie zostało zaprzepaszczone. Podstawą rehabilitacji Luny jest bieżnia wodna oraz szereg zabiegów: laseroterapia, magnetoterapia, akupunktura, elektroterapia i różnego rodzaju ćwiczenia. 

Miesięczny koszt rehabilitacji Luny to 5000 zł. Na ta kwotę składa się stawka dzienna 150,00 zł oraz karma i środki utrzymania. 

Bardzo Was prosimy, pomóżcie Lunie. To bezdomny, bezbronny szczeniak, który bardzo potrzebuje Waszego wsparcia. Bo miłości jeszcze nie zaznała w swoim życiu... 

W imieniu Luny serdecznie wszystkim dziękujemy i zapraszamy na jej wydarzenie na naszym profilu oraz na profilu adopcyjnym OTOZiaki. 

Aktualności


 • OTOZ Animals Inspektorat Warszawa - awatar

  OTOZ Animals Inspektorat Warszawa

  17.07.18
  17.07.18

  Luna serdecznie pozdrawia z rehabilitacji. Zabiegi trwają codziennie, odpczynek jest dopiero w niedzielne dni. Sunia już podjęła ćwiczenia na bieżni wodnej, ale jest jeszcze zdecydowanie zbyt wcześnie, aby można było oczekiwać rezultatów.

  Zdjęcie aktualności 17 521

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.06.19
  05.06.19

  Wszystkiego dobrego dla Luny. Czy można poprosić o informację o jej postępac? Dużo zdrowia.

  • OTOZ Animals Inspektorat Warszawa - awatar

   OTOZ Animals Inspektorat Warszawa - Organizator zbiórki

   24.06.19
   24.06.19

   Z ogromną przykrością informujemy, że Luna odeszła nagle 18 czerwca.

 • Bożena Cyr - awatar

  Bożena Cyr

  09.05.19
  09.05.19

  Powodzenia Dziewczynko😘

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.04.19
  16.04.19

  Luneczko, wracaj do zdrowia, malutka

 • BożenaCyr - awatar

  BożenaCyr

  12.04.19
  12.04.19

  Wracaj do formy Malutka

 • Garrett Garrett - awatar

  Garrett Garrett

  08.04.19
  08.04.19

  uda się i będzie się cieszyć życiem :) tez mamy owczarka i wiemy jak to jest życzymy zdrówka

17 775 zł z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciło 520 osób
Zbiórka zakończona
1 045 udostępnień

Wpłaty: 520

Karolina Filipowicz - awatar
Karolina Filipowicz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Muszkieter - awatar
Muszkieter
5
Edmund Szmigielski - awatar
Edmund Szmigielski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Bożena Cyr - awatar
Bożena Cyr
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij