Luna-sparaliżowany szczeniak

17 775 zł  z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciło 520 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

18 czerwca 2019r. nasza Luna nagle odeszła za Tęczowy Most. Przyczyną był skręt kreski jelit, lekarzom nie udało się malutkiej uratować.
Nasza wesoła, rezolutna i uparta niepełnosprytna Księżniczka biega teraz po tęczowych polach. Na wszystkich czterech zdrowych łapkach...
Miała niespełna 2 latka i całe życie przed sobą. Gdzieś tam czekał na Nią dom. Taki najlepszy na świecie, jestem o tym przekonana. Jednak los miał inne plany. Pozostał żal, ból i pęknięte serce. Proszę, zapalcie świeczkę dla naszej Księżniczki.
Pochowalismy Lunę na Cmentarzu dla małych zwierząt "Psi los" w Nowym Koniku pod Warszawą. Luniaczku, do zobaczenia... 

Wszystkim darczyńcom z całego serca bardzo dziękujemy za wspieranie codziennej walki Luny o powrót do zdrowia. Luna odeszła, ale na zawsze zostanie w sercach i w pamięci wielu z nas.


Kochani, Luna bardzo prosi Was o pomoc!!!

Luna jest szczeniakiem owczarka niemieckiego długowłosego. W kwietniu 2018r. została interwencyjnie odebrana od właścicieli przez OTOZ Animals Inspektorat Warszawa. Miała wtedy 5 miesięcy. Gdy ją odbieraliśmy, była bardzo wychudzona i zarobaczona. Ale najgorsze było to, że Luna nie chodzi. Ma złamany kręgosłup i jest sparaliżowana po wypadku samochodowym, którem uległa, gdy była malutka i po którym nie otrzymała pomocy oraz opieki. Z tego też powodu nie trzymała siusiu i kupki. Pierwsze próby rehabilitacji dochodzącej nie przyniosły rezultatów. Dlatego też zawieźliśmy Lunę do kliniki w Bielsku-Białej, o czym pisaliśmy na jej wydarzeniu. Niestety, rehabilitacja zakończyła się niepowodzeniem. To był trudny czas. Nie wiedzieliśmy, co robić, jak jej pomóc. Ale wciąż chcieliśmy działać, mimo przykrych słów padających z różnych stron: nie rokuje..., nic z tego nie będzie..., uśpijcie ją..., dajcie sobie z tym spokój... 

Później Luna trafiła pod skrzydła kliniki Dobry Wet w Bobrowcu, gdzie rehabilitacja ruszyła pełną parą. Tempo jest naprawdę niesamowite, ilość zabiegów i ogromne zaangażowanie zespołu rehabilitacyjnego też robi wrażenie. Luna ciężko pracuje, wykorzystuje każdą chwilę rehabilitacji, jakby wiedziała, że od tego zależy jej ŻYCIE. Już są pierwsze efekty, dla nas megaważne: zaczyna sygnalizowac i kontrolować potrzeby fizjologiczne, nie nosi pampersów, w wózku zaczyna trzymać linię prostą. A co najważniejsze: zaczyna stawać na nóżki :). 

Po okresie euforii dotarło do nas, że zaczął się wyścig z czasem. Musimy uzbierać pieniążki na kolejne miesiące ciężkiej rehabilitacji, aby to, co do tej pory zostało wywalczone, nie zostało zaprzepaszczone. Podstawą rehabilitacji Luny jest bieżnia wodna oraz szereg zabiegów: laseroterapia, magnetoterapia, akupunktura, elektroterapia i różnego rodzaju ćwiczenia. 

Miesięczny koszt rehabilitacji Luny to 5000 zł. Na ta kwotę składa się stawka dzienna 150,00 zł oraz karma i środki utrzymania. 

Bardzo Was prosimy, pomóżcie Lunie. To bezdomny, bezbronny szczeniak, który bardzo potrzebuje Waszego wsparcia. Bo miłości jeszcze nie zaznała w swoim życiu... 

W imieniu Luny serdecznie wszystkim dziękujemy i zapraszamy na jej wydarzenie na naszym profilu oraz na profilu adopcyjnym OTOZiaki. 

Aktualizacje


 • OTOZ Animals Inspektorat Warszawa - awatar

  OTOZ Animals Inspektorat Warszawa

  17.07.2018
  17.07.2018

  Luna serdecznie pozdrawia z rehabilitacji. Zabiegi trwają codziennie, odpczynek jest dopiero w niedzielne dni. Sunia już podjęła ćwiczenia na bieżni wodnej, ale jest jeszcze zdecydowanie zbyt wcześnie, aby można było oczekiwać rezultatów.

  Zdjęcie aktualizacji 17 521

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.06.2019
  05.06.2019

  Wszystkiego dobrego dla Luny. Czy można poprosić o informację o jej postępac? Dużo zdrowia.

  • OTOZ Animals Inspektorat Warszawa - awatar

   OTOZ Animals Inspektorat Warszawa - Organizator zbiórki

   24.06.2019
   24.06.2019

   Z ogromną przykrością informujemy, że Luna odeszła nagle 18 czerwca.

 • Bożena Cyr - awatar

  Bożena Cyr

  09.05.2019
  09.05.2019

  Powodzenia Dziewczynko😘

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.04.2019
  16.04.2019

  Luneczko, wracaj do zdrowia, malutka

 • BożenaCyr - awatar

  BożenaCyr

  12.04.2019
  12.04.2019

  Wracaj do formy Malutka

 • Garrett Garrett - awatar

  Garrett Garrett

  08.04.2019
  08.04.2019

  uda się i będzie się cieszyć życiem :) tez mamy owczarka i wiemy jak to jest życzymy zdrówka

17 775 zł  z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciło 520 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 520

Karolina Filipowicz - awatar
Karolina Filipowicz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Muszkieter - awatar
Muszkieter
5
Edmund Szmigielski - awatar
Edmund Szmigielski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Bożena Cyr - awatar
Bożena Cyr
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij