Zbiórka Wirtualny spacer po Polsce-Etap1 - miniaturka zdjęcia

Wirtualny spacer po Polsce-Etap1

Piotr Lis - awatar

Piotr Lis

Organizator zbiórki

 Kim jesteśmy? 

Nazywamy się Joanna i Piotr Lis i od blisko roku poszerzyliśmy naszą pasję do fotografowania o zdjęcia i filmy z drona.   Fantastyczne przyjęcie naszej pracy, zarówno w zakresie fotografii jak i panoram 360° przez społeczność facebookową, podsunęło nam pomysł, na mega projekt jakim jest Wirtualny spacer po Polsce. 

Na co zbieramy?

Naszym pomysłem jest stworzenie gigantycznego, wirtualnego spaceru po Polsce.  W jednym miejscu chcielibyśmy zgromadzić panoramy 360° z różnych zakątków Polski. Taka baza będzie z jednej strony dużym udogodnieniem dla turystów, a z drugiej da możliwość poznania różnych ciekawych miejsc naszego kraju. Forma w jakiej chcemy to przedstawić jest jedną z bardziej cieszących się popularnością w przestrzeni internetowej, gdyż daje oglądającemu pełną kontrolę nad tym co chce oglądać. Nasz profil na Facebooku (dronem24.pl) jest przykładem dużego zainteresowania takimi panoramami.


W pierwszym etapie realizacji naszego projektu, na który zbieramy środki,  chcemy stworzyć wirtualny spacer po  Pomorzu. Aby to się udało, musimy odwiedzić blisko sześćdziesiąt nadmorskich miejscowości i przemierzyć około 700km. W tych znanych i mniej znanych nadmorskich kurortach wykonamy panoramy 360°, a ich ilość jest uzależniona od wielkości odwiedzanej miejscowości. Czyli raz mogą to być  dwie panoramy innym razem będą na przykład cztery ( w sumie będzie ich ponad 140 sztuk ). Wszystko po to by można było dokładnie zwiedzić miejscowość i ocenić np. decydując się na urlop czy warto do niej jechać lub jak bardzo się zmieniła na przestrzeni lat. Panoramy zostaną połączone w wirtualny spacer na stworzonej do tego celu stronie internetowej. Funkcjonalny interfejs oraz w pełni czytelna nawigacja pozwoli wygodnie, na ekranie monitora i urządzeniach mobilnych zwiedzić niemalże całe Pomorze, płynnie przechodząc z  jednej miejscowości do drugiej. Na panoramach danej miejscowości umieścimy również znaczniki punktów opieki zdrowotnej, dworców, punktów aptecznych czy też innych obiektów przydatnych turystom, które ułatwią ich zlokalizowanie. 

Wirtualny spacer to nie tylko udogodnienie w zakresie wyboru miejscowości na urlop, to także chęć przybliżenia pięknych miejsc w naszym kraju osobom, które fizycznie znaleźć tam się nie mogą. 

Przykłady wykonanych przez nas zdjęć pokażą oczekiwaną jakość przyszłych panoram 360°.

Na co przeznaczymy zebrane w tym etapie środki?

Zebrane w tym etapie środki przeznaczymy na stworzenie rozbudowanej strony internetowej, która umożliwi sprawne zwiedzanie Pomorza, a w przyszłości stanie się bazą dla prezentacji kolejnych zakątków naszego kraju oraz jej utrzymanie. Dokupienie sprzętu, a w szczególności baterii do naszego drona,  dzięki czemu będziemy mogli sprawniej i dłużej pracować. Pokrycie kosztów dojazdu jak i noclegów na Pomorzu niezbędnych przy tak dużej ilości lokalizacji, tak by każda panorama została wykonana w możliwie najlepszych warunkach atmosferycznych oraz z uwzględnieniem dostępności przestrzeni powietrznej. Niezbędne jest też oprogramowanie, które pozwoli nam ze wszystkich panoram stworzyć  wirtualny spacer. Wszystkie prace związane z wykonaniem zdjęć, ich korekcją kolorystyczną jak i ich łączeniem w jedną panoramę zostaną wykonane przez nas. 

Prośba o wsparcie

Projekt wirtualnego spaceru po Pomorzu jest bardzo kosztownym i pracochłonnym przedsięwzięciem, jednakże jego realizacja i internetowa dostępność sprawi, iż wszyscy będziemy mogli z niego korzystać uprawiając realną jak i wirtualną turystykę.

Będziemy wdzięczni za każdą  wpłaconą złotówkę, która  przybliża nas do  realizacji tego mega projektu. Na powstałej stornie internetowej w oddzielnej zakładce wymienimy wszystkich darczyńców, którzy nie zechcą pozostać anonimowi. 

Zapraszamy osoby indywidualne, firmy, instytucje, które chcą z nami odbyć ten podniebny, wirtualny spacer po Pomorzu. 

Wszystkie osoby dokonujące wpłaty prosimy o kontakt, w celu dodania ich do utworzonej grupy na Facebooku, na której będą zamieszczane materiały z poszczególnych etapów naszej pracy. W tej grupie będą też zamieszczane  poszczególne panoramy. 

Dziękujemy, Asia i Piotr Lis :) 

Pozostawiamy kontakt w przypadku pytań:

kontakt@dronem24.pl

tel: 602-518-760


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Piotr Lis - awatar

  Piotr Lis

  20.04.17
  20.04.17

  Nasza strona na Facebooku jest pod adresem: https://www.facebook.com/dronem24/, a w poniższym linku zebraliśmy nasze panoramy 360° dla zobrazowania Wam naszego pomysłu, choć jest to niepełny obraz, gdyż cała funkcjonalność pomysłu ukaże się po stworzeniu strony internetowej. Gdy tylko uzbieramy pierwsze niezbędne środki od razu będziemy przedstawiać kolejne odsłony naszej pracy. https://www.facebook.com/miejsca360/

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.04.17
  10.04.17

  Powodzenia )))

  • Piotr Lis - awatar

   Piotr Lis - Organizator zbiórki

   10.04.17
   10.04.17

   Dziękujmy :)

Piotr Lis - awatar

Piotr Lis

Organizator zbiórki

Wpłaty - 8

Paula - awatar
5
Paula
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
LodyOdKrowy Wręczyca Wielka - awatar
150
LodyOdKrowy Wręczyca Wielka
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
4
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij