Zbiórka Wirtualny spacer po Polsce-Etap1 - miniaturka zdjęcia

Wirtualny spacer po Polsce-Etap1 Jak założyć taką zbiórkę?

Wirtualny spacer po Polsce-Etap1

305 zł  z 56 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Piotr Lis - awatar

Piotr Lis

Organizator zbiórki

 Kim jesteśmy? 

Nazywamy się Joanna i Piotr Lis i od blisko roku poszerzyliśmy naszą pasję do fotografowania o zdjęcia i filmy z drona.   Fantastyczne przyjęcie naszej pracy, zarówno w zakresie fotografii jak i panoram 360° przez społeczność facebookową, podsunęło nam pomysł, na mega projekt jakim jest Wirtualny spacer po Polsce. 

Na co zbieramy?

Naszym pomysłem jest stworzenie gigantycznego, wirtualnego spaceru po Polsce.  W jednym miejscu chcielibyśmy zgromadzić panoramy 360° z różnych zakątków Polski. Taka baza będzie z jednej strony dużym udogodnieniem dla turystów, a z drugiej da możliwość poznania różnych ciekawych miejsc naszego kraju. Forma w jakiej chcemy to przedstawić jest jedną z bardziej cieszących się popularnością w przestrzeni internetowej, gdyż daje oglądającemu pełną kontrolę nad tym co chce oglądać. Nasz profil na Facebooku (dronem24.pl) jest przykładem dużego zainteresowania takimi panoramami.


W pierwszym etapie realizacji naszego projektu, na który zbieramy środki,  chcemy stworzyć wirtualny spacer po  Pomorzu. Aby to się udało, musimy odwiedzić blisko sześćdziesiąt nadmorskich miejscowości i przemierzyć około 700km. W tych znanych i mniej znanych nadmorskich kurortach wykonamy panoramy 360°, a ich ilość jest uzależniona od wielkości odwiedzanej miejscowości. Czyli raz mogą to być  dwie panoramy innym razem będą na przykład cztery ( w sumie będzie ich ponad 140 sztuk ). Wszystko po to by można było dokładnie zwiedzić miejscowość i ocenić np. decydując się na urlop czy warto do niej jechać lub jak bardzo się zmieniła na przestrzeni lat. Panoramy zostaną połączone w wirtualny spacer na stworzonej do tego celu stronie internetowej. Funkcjonalny interfejs oraz w pełni czytelna nawigacja pozwoli wygodnie, na ekranie monitora i urządzeniach mobilnych zwiedzić niemalże całe Pomorze, płynnie przechodząc z  jednej miejscowości do drugiej. Na panoramach danej miejscowości umieścimy również znaczniki punktów opieki zdrowotnej, dworców, punktów aptecznych czy też innych obiektów przydatnych turystom, które ułatwią ich zlokalizowanie. 

Wirtualny spacer to nie tylko udogodnienie w zakresie wyboru miejscowości na urlop, to także chęć przybliżenia pięknych miejsc w naszym kraju osobom, które fizycznie znaleźć tam się nie mogą. 

Przykłady wykonanych przez nas zdjęć pokażą oczekiwaną jakość przyszłych panoram 360°.

Na co przeznaczymy zebrane w tym etapie środki?

Zebrane w tym etapie środki przeznaczymy na stworzenie rozbudowanej strony internetowej, która umożliwi sprawne zwiedzanie Pomorza, a w przyszłości stanie się bazą dla prezentacji kolejnych zakątków naszego kraju oraz jej utrzymanie. Dokupienie sprzętu, a w szczególności baterii do naszego drona,  dzięki czemu będziemy mogli sprawniej i dłużej pracować. Pokrycie kosztów dojazdu jak i noclegów na Pomorzu niezbędnych przy tak dużej ilości lokalizacji, tak by każda panorama została wykonana w możliwie najlepszych warunkach atmosferycznych oraz z uwzględnieniem dostępności przestrzeni powietrznej. Niezbędne jest też oprogramowanie, które pozwoli nam ze wszystkich panoram stworzyć  wirtualny spacer. Wszystkie prace związane z wykonaniem zdjęć, ich korekcją kolorystyczną jak i ich łączeniem w jedną panoramę zostaną wykonane przez nas. 

Prośba o wsparcie

Projekt wirtualnego spaceru po Pomorzu jest bardzo kosztownym i pracochłonnym przedsięwzięciem, jednakże jego realizacja i internetowa dostępność sprawi, iż wszyscy będziemy mogli z niego korzystać uprawiając realną jak i wirtualną turystykę.

Będziemy wdzięczni za każdą  wpłaconą złotówkę, która  przybliża nas do  realizacji tego mega projektu. Na powstałej stornie internetowej w oddzielnej zakładce wymienimy wszystkich darczyńców, którzy nie zechcą pozostać anonimowi. 

Zapraszamy osoby indywidualne, firmy, instytucje, które chcą z nami odbyć ten podniebny, wirtualny spacer po Pomorzu. 

Wszystkie osoby dokonujące wpłaty prosimy o kontakt, w celu dodania ich do utworzonej grupy na Facebooku, na której będą zamieszczane materiały z poszczególnych etapów naszej pracy. W tej grupie będą też zamieszczane  poszczególne panoramy. 

Dziękujemy, Asia i Piotr Lis :) 

Pozostawiamy kontakt w przypadku pytań:

[email protected]

tel: 602-518-760


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Piotr Lis - awatar

  Piotr Lis

  20.04.2017
  20.04.2017

  Nasza strona na Facebooku jest pod adresem: https://www.facebook.com/dronem24/,
  a w poniższym linku zebraliśmy nasze panoramy 360° dla zobrazowania Wam naszego pomysłu, choć jest to niepełny obraz, gdyż cała funkcjonalność pomysłu ukaże się po stworzeniu strony internetowej. Gdy tylko uzbieramy pierwsze niezbędne środki od razu będziemy przedstawiać kolejne odsłony naszej pracy.
  https://www.facebook.com/miejsca360/

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.04.2017
  10.04.2017

  Powodzenia )))

  • Piotr Lis - awatar

   Piotr Lis - Organizator zbiórki

   10.04.2017
   10.04.2017

   Dziękujmy :)

305 zł  z 56 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Piotr Lis - awatar

Piotr Lis

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 8

Paula - awatar
Paula
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
LodyOdKrowy Wręczyca Wielka - awatar
LodyOdKrowy Wręczyca Wielka
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
4
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij