Zbiórka Pomóżmy Pawłowi w rehabilitacji - zdjęcie główne

Pomóżmy Pawłowi w rehabilitacji

9 224 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 85 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Daria Kobiałka - awatar

Daria Kobiałka

Organizator zbiórki

Zbiórka została utworzona by móc pomóc Pawłowi zebrać pieniądze na rehabilitacje dzięki, której pozwoli mu na ćwiczenia i walkę powrotu do zdrowia. 

Historia Pawła choroby..

Paweł Szkutnicki ma 33 lata od 19-stu lat jest sparaliżowany, porusza tylko głową i oddycha za pomocą respiratora... 

Choroba przyszła niespodziewanie, gdy miałem 14 lat. Nie miałem żadnego wypadku. Jednego dnia rano zdrętwiała mi noga i w ciągu 4 dni paraliż objął moje ciało od nóg, aż po szyje. Lekarze nie rozpoznali co było przyczyną, dawali mi tylko miesiąc życia. Schudłem 40 kg, byłem skrajnie wycieńczony. Walczyłem o życie w szpitalu w Mielcu, Rzeszowie, Lublinie oraz w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Diagnoza lekarska brzmiała: Wysokie uszkodzenie rdzenia kręgowego o nieznanej etiologii. Po 8 miesiącach choroby lekarze stwierdzili, że został mi miesiąc życia. Moja mama wysłała błagalny list do lekarzy w USA, aby mnie ratowali. I...udało się! Polka-lekarka mieszkająca na stałe w USA załatwiła nam konsultacje i szpital. Skrajnie wycieńczony, uzależniony od morfiny, niedożywiony trafiłem pod opiekę lekarzy amerykańskich, którzy wyprowadzili mój organizm z krytycznego stanu. Ponieważ nie miałem obywatelstwa musiałem wrócić do Polski. Przeżyłem tylko dzięki uporowi i nieustannej walce mojej mamy, która od pierwszego dnia choroby jest przy mnie i dba o mnie. Jednak moim największym pragnieniem w tej chwili jest, abym odzyskał władze chociaż w rękach. Po rozmowie z lekarzami i rehabilitantami zalecono mi kompleksową rehabilitację, którą rozpocząłem w styczniu 2009 roku w Krakowie koszt 6.000 zł. Rehabilitacja ta wymaga ode mnie dużo wysiłku, zaangażowania i jest bardzo wyczerpująca, ale po dwóch latach ciężkiej pracy są już efekty. W związku z brakiem funduszy sprzedaliśmy dom i starczyło nam to do 2012 roku. Obecnie rehabilitujemy się w Mielcu gdzie koszt rehabilitacji to 3.000 zł.             Moi rodzice przebywają na emeryturze, a ja mam rentę socjalną 740 zł. Nasze fundusze wystarczają na opłaty, lekarstwa i wyżywienie. Dzięki codziennej i systematycznej rehabilitacji zaczęły się pojawiać u mnie świadome napięcia i niewielkie ruchy w rękach i nogach, ale wiem, że przede mną jeszcze daleka droga...

Tylko dzięki ludziom dobrej woli mogę kontynuować rehabilitację i mam nadzieję na pojawienie się sprawności moich rąk.                                                                                                                           Dlatego z całego serca pragnę podziękować i proszę o dalszą pomoc!                                         Wraz z Pawłem i jego rodzicami prosimy wszystkich o pomoc!!! Pomóżmy Pawłowi wrócić do zdrowia...

 "Cierpienie nauczyło mnie radości"                                                                                                      To książka o Pawle, która została napisana przez Jaromira Kwiatkowskiego.                         Zachęcam wszystkich do przeczytania i do zapoznania się z całą historią życia Pawła...

Dziękujemy za każdą pomoc.

                                       


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Daria Kobiałka - awatar

  Daria Kobiałka

  08.05.18
  08.05.18

  Mamy ją! Książka o Pawle godna polecenia szczególnie dla osób, które pomimo małych problemów, chwilowych załamań poddają się, tracą sens życia nie wiedząc z jakim problemem od 18 lat zmaga się Paweł, który na życie patrzy optymistycznie pocieszając innych i cały czas walczy o zdrowie dla siebie by pomóc swojej mamie nosić torby (cyt. z książki) Dla nas to prawdziwy bohater!!

  Zdjęcie aktualizacji 14 876

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.01.19
  27.01.19

  Pozdrawiam serdecznie :)

  • Daria Kobiałka - awatar

   Daria Kobiałka - Organizator zbiórki

   28.01.19
   28.01.19

   Dziękujemy i pozdrawiamy :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.12.18
  01.12.18

  Cieplutkie pozdrowienia dla Pawełka i całej rodzinki od Michalików :) :)

  • Daria Kobiałka - awatar

   Daria Kobiałka - Organizator zbiórki

   02.12.18
   02.12.18

   Bardzo dziękujemy za pomoc :)

 • Agata Michalik - awatar

  Agata Michalik

  22.10.18
  22.10.18

  Pawełku!!!! Dziękuję za Twój wspaniały przykład wiary, pokory i optymizmu wiele mnie nauczyłeś wspieram Cię modlitwą i jak tylko mogę i jestem w stanie również finansowo trzymam kciuki za postęp Twojej rehabilitacji jesteś WSPANIAŁY!!!!! :) :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.07.18
  18.07.18

  Zycze wytrwałosci EKb

 • Dorota - awatar

  Dorota

  15.01.18
  15.01.18

  :)

9 224 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 85 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Daria Kobiałka - awatar

Daria Kobiałka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 85

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ula d - awatar
Ula d
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
karolina - awatar
karolina
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
AGNIESZKA KRAWIEC - awatar
AGNIESZKA KRAWIEC
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij