Zbiórka Pomóżmy Pawłowi w rehabilitacji - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy Pawłowi w rehabilitacji

Zbiórka Pomóżmy Pawłowi w rehabilitacji - zdjęcie główne

Pomóżmy Pawłowi w rehabilitacji

9 224 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 85 osób
Wpłać teraz
 
Daria Kobiałka - awatar

Daria Kobiałka

Organizator zbiórki

Zbiórka została utworzona by móc pomóc Pawłowi zebrać pieniądze na rehabilitacje dzięki, której pozwoli mu na ćwiczenia i walkę powrotu do zdrowia. 

Historia Pawła choroby..

Paweł Szkutnicki ma 33 lata od 19-stu lat jest sparaliżowany, porusza tylko głową i oddycha za pomocą respiratora... 

Choroba przyszła niespodziewanie, gdy miałem 14 lat. Nie miałem żadnego wypadku. Jednego dnia rano zdrętwiała mi noga i w ciągu 4 dni paraliż objął moje ciało od nóg, aż po szyje. Lekarze nie rozpoznali co było przyczyną, dawali mi tylko miesiąc życia. Schudłem 40 kg, byłem skrajnie wycieńczony. Walczyłem o życie w szpitalu w Mielcu, Rzeszowie, Lublinie oraz w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Diagnoza lekarska brzmiała: Wysokie uszkodzenie rdzenia kręgowego o nieznanej etiologii. Po 8 miesiącach choroby lekarze stwierdzili, że został mi miesiąc życia. Moja mama wysłała błagalny list do lekarzy w USA, aby mnie ratowali. I...udało się! Polka-lekarka mieszkająca na stałe w USA załatwiła nam konsultacje i szpital. Skrajnie wycieńczony, uzależniony od morfiny, niedożywiony trafiłem pod opiekę lekarzy amerykańskich, którzy wyprowadzili mój organizm z krytycznego stanu. Ponieważ nie miałem obywatelstwa musiałem wrócić do Polski. Przeżyłem tylko dzięki uporowi i nieustannej walce mojej mamy, która od pierwszego dnia choroby jest przy mnie i dba o mnie. Jednak moim największym pragnieniem w tej chwili jest, abym odzyskał władze chociaż w rękach. Po rozmowie z lekarzami i rehabilitantami zalecono mi kompleksową rehabilitację, którą rozpocząłem w styczniu 2009 roku w Krakowie koszt 6.000 zł. Rehabilitacja ta wymaga ode mnie dużo wysiłku, zaangażowania i jest bardzo wyczerpująca, ale po dwóch latach ciężkiej pracy są już efekty. W związku z brakiem funduszy sprzedaliśmy dom i starczyło nam to do 2012 roku. Obecnie rehabilitujemy się w Mielcu gdzie koszt rehabilitacji to 3.000 zł.             Moi rodzice przebywają na emeryturze, a ja mam rentę socjalną 740 zł. Nasze fundusze wystarczają na opłaty, lekarstwa i wyżywienie. Dzięki codziennej i systematycznej rehabilitacji zaczęły się pojawiać u mnie świadome napięcia i niewielkie ruchy w rękach i nogach, ale wiem, że przede mną jeszcze daleka droga...

Tylko dzięki ludziom dobrej woli mogę kontynuować rehabilitację i mam nadzieję na pojawienie się sprawności moich rąk.                                                                                                                           Dlatego z całego serca pragnę podziękować i proszę o dalszą pomoc!                                         Wraz z Pawłem i jego rodzicami prosimy wszystkich o pomoc!!! Pomóżmy Pawłowi wrócić do zdrowia...

 "Cierpienie nauczyło mnie radości"                                                                                                      To książka o Pawle, która została napisana przez Jaromira Kwiatkowskiego.                         Zachęcam wszystkich do przeczytania i do zapoznania się z całą historią życia Pawła...

Dziękujemy za każdą pomoc.

                                       


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Daria Kobiałka - awatar

  Daria Kobiałka

  08.05.18
  08.05.18

  Mamy ją! Książka o Pawle godna polecenia szczególnie dla osób, które pomimo małych problemów, chwilowych załamań poddają się, tracą sens życia nie wiedząc z jakim problemem od 18 lat zmaga się Paweł, który na życie patrzy optymistycznie pocieszając innych i cały czas walczy o zdrowie dla siebie by pomóc swojej mamie nosić torby (cyt. z książki) Dla nas to prawdziwy bohater!!

  Zdjęcie aktualizacji 14 876

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.01.19
  27.01.19

  Pozdrawiam serdecznie :)

  • Daria Kobiałka - awatar

   Daria Kobiałka - Organizator zbiórki

   28.01.19
   28.01.19

   Dziękujemy i pozdrawiamy :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.12.18
  01.12.18

  Cieplutkie pozdrowienia dla Pawełka i całej rodzinki od Michalików :) :)

  • Daria Kobiałka - awatar

   Daria Kobiałka - Organizator zbiórki

   02.12.18
   02.12.18

   Bardzo dziękujemy za pomoc :)

 • Agata Michalik - awatar

  Agata Michalik

  22.10.18
  22.10.18

  Pawełku!!!! Dziękuję za Twój wspaniały przykład wiary, pokory i optymizmu wiele mnie nauczyłeś wspieram Cię modlitwą i jak tylko mogę i jestem w stanie również finansowo trzymam kciuki za postęp Twojej rehabilitacji jesteś WSPANIAŁY!!!!! :) :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.07.18
  18.07.18

  Zycze wytrwałosci EKb

 • Dorota - awatar

  Dorota

  15.01.18
  15.01.18

  :)

9 224 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 85 osób
Wpłać teraz
 
Daria Kobiałka - awatar

Daria Kobiałka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 85

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ula d - awatar
Ula d
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
karolina - awatar
karolina
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
AGNIESZKA KRAWIEC - awatar
AGNIESZKA KRAWIEC
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij