Zbiórka Nigdy nie będziesz szła sama - zdjęcie główne

Nigdy nie będziesz szła sama

157 138 zł  z 160 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 828 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Alicja Tysiąc - awatar

Alicja Tysiąc

Organizator zbiórki

Nazywam się Alicja Tysiąc. 20 lat temu prawie całkowicie straciłam wzrok, ponieważ zostałam zmuszona do donoszenia ciąży. Od tego czasu staram się utrzymywać i płacić wysokie rachunki za leczenie. Potrzebuje pomocy w zakupie niezbednych lekarstw okulistycznych, onkologicznym które nie są refundowane oraz badań diagnostycznych Wizyty wszystkie dotychczas podjęte iwysiłki lekarzy okazały się tylko częściowo skuteczne i nadal grozi mi całkowita utrata wzroku!!!


Dziś znajduję się w tej tragicznej sytuacji z powodu ostrego prawa anyaborcyjnego i dlatego, że lekarze odmówili mi pomocy. W 2000 r. byłam w ciąży trzeci raz, a lekarze wiedzieli, że najprawdopodobniej stracę wzrok rodząc, ponieważ spowodowałoby to odwarstwienie siatkówki. Mimo to zostałam zmuszona, by urodzić. Nie mogłam pozwolić sobie na wyjazd za granicę w celu dokonania aborcji.W wyniku porodu prawie całkowicie straciłam wzrok. Musiałam przejść wielokrotne operacje - nadal muszę przebywać pod nadzorem medycznym i codziennie przyjmować leki. Przy wsparciu organizacji feministycznych złożyłam pozew przeciwko Polsce przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, który w 2007 r. orzekł, że zostałam bezprawnie zmuszona do donoszenia ciąży.W odpowiedzi na to czołowi politycy i przedstawiciele Kościoła rozpoczęli kampanię nienawiści przeciwko mnie. Było aż 67 organizacji katolickich. Powiedzieli, że jestem morderczynią,która nie powinna wychowywać dzieci, ponieważ zdradziła sprawę narodową. Do dziś jestem napiętnowana i karana za moją decyzję o walce o moje prawa.


Pracodawcy nie dają mi pracy. Nie prowadzę tej walki tylko dla siebie - walczę o prawo wszystkich kobiet w ciąży do ochrony zdrowia i życia. Powinnyśmy mieć prawo do podejmowania autonomicznych decyzji dotyczących naszych własnych ciał, by zdecydować, czy chcemy mieć dzieci, a jeśli tak, to kiedy i ile.Uważam, że państwo powinno zapewnić wszystkim obywatelom podstawowe poczucie bezpieczeństwa i godności. Bezpieczeństwa nie mam, a z godności zostałam obdarta!!!


Dziękuję za pomoc, drodzy przyjaciele! Dzięki Państwa pomocy moje życie stało się łatwiejsze i mniej bolesne.


Dziękuję, że jesteście w tych trudnych chwilach razem ze mną❤️!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Alicja Tysiąc - awatar

  Alicja Tysiąc

  20.11.2021
  20.11.2021

  Kochani, bardzo dziękuję za wszystkie wpłaty❤️. Zostało bardzo maleńko czasu na uzbieranie 1304 zł. Bardzo proszę, sama nie dam rady. Pieniądze muszę jeszcze zamówic ze zbiórki. Błagam o pomoc❤️grudzień jest ostatnim miesiącem konsultacji i podaniem ostatniego leku. DZIĘKUJE ŻE JESTEŚCIE TYLE CZASU ZE MNĄ❤️❤️❤️

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.12.2021
  20.12.2021

  Drodzy Państwo, z ciężkim sercem muszę powiedzieć to, o czym wiadomo już od paru dni. Alicja Tysiąc nie żyje. Zabiła ją niewlasciwa, wręcz skandalicznie zła opieka podczas covidu. Bez podstaw odmawiano jej widzeń z rodziną. Nie zapewniano jej podczas pobytu w szpitalu higieny, a nawet jedzenie czy picia! Odmawiano omówienia podania planu leczenia czy zezwolenia na przyjęcie własnych suplementów. W tej sytuacji można pokusić się o stwierdzenie, że na Alicji która tyle w życiu przeszła (a która została rozpoznana przez kadrę szpitala jako "ta aborcjonistka"), został wykonany wyrok w białych rękawiczkach. Alicji wprowadzono bez wyraźnego powodu w śpiączkę *(!), z której już nigdy się nie obudziła. Była radną Warszawy poprzedniej kadencji, osierociła trójkę dzieci. Świeć Panie nad jej duszą i daj zaznać sprawiedliwości chociaż po śmierci.

 • Monika M. - awatar

  Monika M.

  16.12.2021
  16.12.2021

  Zdrowia i odwagi, Pani Alicjo!

 • KAMIL - awatar

  KAMIL

  16.12.2021
  16.12.2021

  Pani Alicjo ! Proszę się trzymać i wszystkiego dobrego!

 • Beata - awatar

  Beata

  15.12.2021
  15.12.2021

  Życzę Pani zdrowia i szczerze podziwiam za odwagę i siłę walki.

 • gaba - awatar

  gaba

  18.11.2021
  18.11.2021

  nie bedziesz szla sama <3

  • Alicja Tysiąc - awatar

   Alicja Tysiąc - Organizator zbiórki

   20.11.2021
   20.11.2021

   ❤️

157 138 zł  z 160 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 828 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Alicja Tysiąc - awatar

Alicja Tysiąc

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3 828

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
zycze zdrowka <3 - awatar
zycze zdrowka <3
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Monika' - awatar
Monika'
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!
Wspierasz zbiórki i akcje charytatywne? Wesprzyj nas za darmo!

Przekaż 1% podatku na Fundację Pomagam.pl - wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę fundacji: fundacja-pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

🇺🇦🇵🇱 Zakładasz zbiórkę na pomoc dla Ukraińców - kliknij tutaj. Informacje dla firm - kliknij tutaj

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij